Jaki projektor 3D w technologii short-throw? Benq W710ST vs Optoma GT750 vs coś 1080p

Alen69

New member
Pytanie do użytkowników optomy GT750: Jak przebiega u Was proces wyłączania projektora? U mnie to wygląda tak, czy u Was tak samo?

Dwa naciśnięcia przycisku wyłącz, potem na ekranie pojawia się odliczanie od 10 do 0 przy zapalonej lampie, wentylator wchodzi na wysokie obroty, a następnie się wyłącza
 

Barrt

New member
Barrt, obraz o wysokości 180-190cm czyli przekątna około 150" uzyskasz z odległości około 2,5m. Domyślam sie, że chodzi o krótkoogniskową Optomę GT750 ? Musisz wziąć pod uwagę jeszcze duży offset przy montażu sufitowym, krótkoogniskowce wyświetlają obraz w górę i może to być problem w niskich pomieszczeniach.Alternatywa to jeszcze BenQ W710ST, ma podobne parametry, jest tańszy od Optomy, potrzebuje przystawki do 3d więc ,jeśli nie zależy Ci na 3d to rozważ BenQ, posiadam ten model od maja i jestem bardzo zadowolony :)

Projektor będzie wisiał na wysokości 240 pomieszczenie ma 250cm jeżeli się nie myle w odległości 270-280cm od ściany na która będzie rzucany obraz (nie ma innej możliwości ponieważ tak własnie jest skonstruowany sufit). Jeżeli ustawie go minimalnie pod kątem w dół to nie będzie dobrze wyświetlał obrazu? Nie mam teraz możliwości zobrazowania jak wygląda moje pomieszczenie ale postaram się wrzucić jakiegos gifa wieczorem :)

Na jakiej wielkości obraz będę mógł liczyć przy BenQ? 3d nie jest wymogiem, obawiam się jednak że BenQ nie da sobie rady tak dobrze w ciągu dnia przy niepełnym zaciemnieniu pomieszczenia stąd więszke zainteresowaniem Optomą.
 

Topgun

New member
Faktycznie Benek ma mniejszą jasność(2500 lumenów) i może sobie gorzej poradzić w jasnym pomieszczeniu(w zależności od upodobań). Mój PJ jest w pomieszczeniu dedykowanym,całkowicie zaciemnionym i pracuje w trybie ekonomicznym , gdzie lampa daje chyba 2000-2200 lumenów. Jak dla mnie jest ok, nawet jak przełączyłem go do trybu normalnego to było za jasno i stwierdziłem ,że będę oszczędzać lampę. Z odległości 2,7-2,8m uzyskasz jakieś 170" w przypadku obu projektorów.Jeśli zaś chodzi o lekkie pochylenie PJ w dół to obraz poprawisz poprzez korekcję trapezową.
 

Przemek_

New member
Witam wszystkich,

również "na dniach" mam zamiar stać się szczęśliwym nabywcą projektora. Ponieważ budżet ograniczony, przeglądam wątki i oczywiście, im więcej czytam, tym większy mętlik. Żeby jednak nie nudzić, ostatecznie zostają Optoma GT750, Benq W710ST oraz z sąsiedniego wątku Acer H5360BD.
GT750 to koszt około 2700 (z okularami), dwa pozostałe po niespełna 2400.
Zakładałem wydatek właśnie rzędu 2200 do 2400zł, ale pytanie, czy faktycznie warto byłoby dołożyć jeszcze 3 stówki i wziąć Optomę, pomijam fakt dołączonych okularów, żeby szanse były równe.
Odległość projektora od ściany planowana od 3 do 5 metrów. Pomieszczenie dość dobrze naświetlone, ale zawsze przecież rolety można opuścić, poza tym to generalnie czas relaks i tak dopiero wieczorem jest.
Zależy mi na obiektywnych opiniach, najlepiej jakby ktoś jak 'krowie na rowie' strzelił takim argumentem, że bez wyrzutów sumienia zdecyduję się konkretnie na któryś z w/w modeli.
Aha, jeszcze co bym chciał za te wydane pieniążki: no więc oczywiście jakość HD, efekt 3D, telewizja, oglądanie Divx'ów, czasem DVD no i pewnie syn chciałby pograć na dużym ekranie, więc podłączenie do komputera, ewentualnie konsoli.

Będę wdzięczny za wszelkie porady. Pozdrawiam.
 

marimba22

New member
Divixów (do 480p) nie będziesz chciał oglądać na takim dużym ekranie!!! Mam Optomę GT750 od 10 miesięcy (wyświecone prawie 700h) i najbardziej denerwuje mnie fakt, że nie da się uzyskać najlepszej ostrości na całej powierzchni ekranu (trzeba to wypośrodkować). Gdybym miał warunki na zwykły projektor (nie ST) to brałbym wspomnianego Acera - mój brat ma właśnie H5360BD i widzę, że z ostrością jest lepiej, choć jasność Optomy to też spora zaleta:)
 
Ostatnia edycja:

Qube23

New member
u mnie to samo, 10 sek odliczanie na wysokich obrotach

Topgun, UPS to znowu wydatek konkretny chyba, że coś jest w tej chwili wystarczającego niedrogiego, bo w ogóle nie jestem w temacie :/

kurcze mam rozterki co do wielkości ekranu :( bo w tej chwili ustawiłem na 270x170 tj 125', ale oczywiście obraz rzucam na żółtą nieładną ścianę i białe drzwi :) i oglądając film 2D mam wrażenie nieostrości obrazu (jestem około 3,5m od obrazu), z kolei 3D zdaje mi się, że w ogóle olewa niedoskonałości podłoża i jest wręcz rewelka i aż się prosi o jeszcze większy obraz :). Mam nadzieję, że ostrość na samym ekranie ulegnie poprawie, bo jak ustawię na 240x145 to aż mi żal tej niewykorzystanej przestrzeni dookoła :(

ps. ktoś podpowie jaki ekran, skąd, gdzie za ile ?
 

Barrt

New member
kalkulatory działają dokładnie, to sam sobie sprawdz!!!

Proponuje dodać więcej wykrzykników na końcu zdania to pomoże w jego zrozumieniu :] ale dzięki za wykazanie się dobrymi chęciami i pomocą (o to przecież chodziło) bo pytanie było skierowane akurat do Ciebie. Gdybyś był taki dokładny jak pilnie odpowiadasz na pytania kierowane do innych użytkowników to zapewne zauważyłbyś, że Qube23 stronę wcześniej sam zaoferował swoją pomoc :mrgreen:
 

Qube23

New member
z 270-280 ?:) obawiam się, że jednak nie sprawdzę bo mi ściany zabraknie :) Za nisko u mnie jednak na taką odległość :/ nie mniej jednak, dzisiaj bawiłem się i mierzyłem wszystko i jeśli chodzi o dane z projectorcentral.com to w zasadzie wszystko się zgadzało co do centymetra, czasami +-2cm, ale to powiedzmy tolerancja błedu pomiaru :)

ktoś ma namiary na dobre tanie ekrany, bo na razie jestem załamany i jedyne co znalazłem i co mi polecono to EKRAN RĘCZNIE ROZWIJANY AVERS Cirrus, a to jest ponad 1400 pln :(
 

marimba22

New member
Proponuje dodać więcej wykrzykników na końcu zdania to pomoże w jego zrozumieniu :] ale dzięki za wykazanie się dobrymi chęciami i pomocą (o to przecież chodziło) bo pytanie było skierowane akurat do Ciebie. Gdybyś był taki dokładny jak pilnie odpowiadasz na pytania kierowane do innych użytkowników to zapewne zauważyłbyś, że Qube23 stronę wcześniej sam zaoferował swoją pomoc :mrgreen:


ależ się kolega uraził... najlepiej zawracać głowę nawet w przypadkach kiedy można się wysilić i samemu się czegoś dowiedzieć. Spodziewasz się, że ktoś będzie latał z linijką i robił pomiary jeśli od tego są kalkulatory odległości ??? (i na których pomiarach chcesz polegać, kogoś kto wymierzy Ci odległości w domowych warunkach niewiadomo od czego do czego, czy światowego kalkulatora benq ??? Twój wybór...)
Napisałem tylko z uprzejmości, że kalkulatory są dokładne, a Ty masz pretensję, że pomogłem...
 

Barrt

New member
ależ się kolega uraził... najlepiej zawracać głowę nawet w przypadkach kiedy można się wysilić i samemu się czegoś dowiedzieć. Spodziewasz się, że ktoś będzie latał z linijką i robił pomiary jeśli od tego są kalkulatory odległości ???QUOTE]

Marimba niczego od nikogo nie oczekuje :) chciałem tylko potwierdzić informacje, które wcześniej uzyskałem z kalkulatora, nie mam możliwości przetestowania projektora na żywo stąd pytanie/prośba do właścicieli, którzy mogą to zrobić. Zero urazy, jestem pozytywnie nastawiony :)
 

Przemek_

New member
Dziękuję, koniec końców, zdecydowałem się jednak na gt750, jakoś tak mi się spodobał, no i okulary w komplecie, których pewnie dłuuugo bym ot tak, nie kupił ;)
Mam nadzieję, że efekt będzie wart zakupu. pzdr
 

Qube23

New member
ustawiłem optome na szeokość ekranu 263 i wysokości uzyskałem 145, a wedłuh calc powinno być 148 i w takich rozmiarach są też ekrany. Czy z moim projektorem jest coś nie tak ? Bo przeciez jak kupie ekran, ktory jest dostepny to bede mial 3cm bialego pustego pola, o co cho ?
patrze w tej chwili na na kraftmanny
 

Przemek_

New member
Właśnie dotarł projektor i tak:
wg manuala dołączone do niego powinny być:
-przewód zasilajacy
-kabel VGA
-dwie baterie
-pilot
-adapter VGA/RCA

W pudle było wszystko oprócz kabla VGA, są jeszcze okulary, ponieważ to wersja GT750-XL.

Tutaj pytanie, czy kabel VGA powinien być, czy może są jakieś wersje dystrybucyjne, w których pewnych elementów wyposażenia brak, bo taka istnieje wzmianka w instrukcji.
I odnośnie okularów - to model ZD201, czyli synch.poprzez ekran, ale czy normalnym jest, że przy próbie ich włączenia, miga na chwilę tylko dioda i gaśnie? Podejrzewam, że powinna się świecić przy skierowaniu na obraz, ale chciałbym się upewnić.
 
Ostatnia edycja:
Do góry