Jaki projektor 3D w technologii short-throw? Benq W710ST vs Optoma GT750 vs coś 1080p

hd man

New member
ok dzięki wezmę ekran 240
Zastanawiam się jeszcze czy brać okulary 3d
Mam tv sony 3d i przy filmach słabo się spisuje
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
kupilem wczoraj benq w700, kolega ma okulary od samunga (aktywne okulary, wersja z podczerwienia ssg-2200ar), czy te okulary beda wspolpracowac z tym projektorem?
 

Mateus33

New member
Panie/Panowie tak podsumowując to co przemawia za Benq W710ST a co za Optoma GT750 ( z tego co zrozumiałem do tej pory Optoma lepsze 3d i jasność, Benq kontrast, czy coś jeszcze możecie powiedzieć tak dla podsumowania ) Ja osobiście raczej nie będę korzystał z 3d więc skłaniam się za Benq cena jak na tą chwile 2400 zl Optoma 300 zł więcej.Nie mam możliwości porównania więc opieram się całkowicie na waszych opiniach.
 

marimba22

New member
kupilem wczoraj benq w700, kolega ma okulary od samunga (aktywne okulary, wersja z podczerwienia ssg-2200ar), czy te okulary beda wspolpracowac z tym projektorem?

Nie bedą na 100%.
Optoma wygrywa z Benq wbudowaną przystawką 3D (dla Benq musisz kupić adapter 3d i koszt wzrasta o ok 1000zł). Warto kupić okulary, filmów w 3D jest coraz więcej i efekt jest naprawdę fajny na dużym ekranie.
 

dajbanana

New member
Witam,
mam pytanie do bardziej obeznanych w temacie. Czy oplaca sie wydawac ponad dwa razy wiecej pieniedzy na projektor optoma hd83 gdzie jest podajze full hd 3d? Czy gt750 z 720p 3d w zupelnosci wystarczy do domowego uzytku dla laika jakim jestem? I jak ma sie porownanie efektow 3d w tych dwoch projektorach?
 

marimba22

New member
a przez komputer jakbym chcial to ta przystawka tez jest potrzebna?

Przez komputer da się bez przystawki (choć niewielu się to udało), przy kartach ATI jest to bardzo trudne do skonfigurowania, przy GeForcach już mniej.

Porównanie GT750 do HD83 ?? Projektor za 3 tyś do projektora za 12 tyś ??? To chyba jakiś żart:)
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
akurat mam nvidie, wiec teraz mam PC, benq, jakich okularow potrzebuje i jak one sie komunikuja z projektorem/komputerem (przyklad w samsungach idzie przez podczerwien lub w nowszych przez blue)
 

marimba22

New member
akurat mam nvidie, wiec teraz mam PC, benq, jakich okularow potrzebuje i jak one sie komunikuja z projektorem/komputerem (przyklad w samsungach idzie przez podczerwien lub w nowszych przez blue)

Możesz chyba kupić okulary od nvidii i synchronizować je z kartą komputera, możesz też kupić okulary 3D DLP Link i wtedy synchronizujesz je z obrazem - musisz dokładnie prześledzić wątki na tym forum, żeby mieć pewność - pamiętam, że ktoś pisał o 3D z komputera przy projektorze 3D Ready.


Optoma hd33 ma rozdzielczość natywną full HD, więc również przy obrazie 3D!!! O ile dasz taki sygnał (tylko filmy bluray 3D mają full HD 3D)
 

dajbanana

New member
Wersja gt750xl posiada jedna pare okularow. Przynajmniej tak to zauwazylem.

A jaki ekran byscie mogli polecic do tej optomy? White czy grey? I jakiej najlepiej firmy?
 

verona

New member
Czy gt750 będzie miała jakieś problemy z kartą radeon 6950 zamiast nvidii? nie mogę znaleźć żadnego info w sieci, bo w aukcjach pisze że współpracuje z 3d nvidią, na forach też mają nvidie, a o ATI cicho :/

Kolejna sprawa czy okulary za 500zł to jedyne rozwiązanie? Nie można takich zwykłych jak w kinie (bo tam są chyba po prostu polaryzacyjne)? Bo chciałem kupić 5-6 par okularów by było dla wszystkich, a jak tak to będzie tyle co cena drugiego projektora ;/
 
Ostatnia edycja:

marimba22

New member
Czy gt750 będzie miała jakieś problemy z kartą radeon 6950 zamiast nvidii? nie mogę znaleźć żadnego info w sieci, bo w aukcjach pisze że współpracuje z 3d nvidią, na forach też mają nvidie, a o ATI cicho :/

Kolejna sprawa czy okulary za 500zł to jedyne rozwiązanie? Nie można takich zwykłych jak w kinie (bo tam są chyba po prostu polaryzacyjne)? Bo chciałem kupić 5-6 par okularów by było dla wszystkich, a jak tak to będzie tyle co cena drugiego projektora ;/


GT750 nie będzie miała problemów z żadną kartą, bo przystawkę 3D ma już w sobie - możesz oglądać 3D nawet z odtwarzacza za 100zł albo TV np Canal+3D.

Najtańsze okulary to Nec'a DLP Link za 180-200zł - 300zł za Optomy. Te z kina nie zadziałają.
 

verona

New member
GT750 nie będzie miała problemów z żadną kartą, bo przystawkę 3D ma już w sobie - możesz oglądać 3D nawet z odtwarzacza za 100zł albo TV np Canal+3D.

Najtańsze okulary to Nec'a DLP Link za 180-200zł - 300zł za Optomy. Te z kina nie zadziałają.

A jak to jest z nadajnikiem? Bo na allegro widze za 450zł a nie za 300zł bo mają jakiś nadajnik? Nie potzebuję go do tego modelu, czy może potrzebuje tylko jeden zestaw okulary + nadajnik, a reszta same okulary?
 

marimba22

New member
A jak to jest z nadajnikiem? Bo na allegro widze za 450zł a nie za 300zł bo mają jakiś nadajnik? Nie potzebuję go do tego modelu, czy może potrzebuje tylko jeden zestaw okulary + nadajnik, a reszta same okulary?

Są dwie wersje okularów w zależności od synchronizacji z obrazem:
albo synchro na podczerwien to model 3D-RF (jedne kupujesz z nadajnikiem 450zł reszte tylko odbierajace 400zł - minus to kolejna rzecz podłączona do projektora)
albo synchro z obrazem to model tańszy ZD-201 300zł - tu jedyny minus jest taki, że jeśli odwrócisz głowę od obrazu tracisz synchronizację - powraca ona w mniej niż sekundę jak tylko spojrzysz na ekran.
Na razie wszyscy na tym forum wybrali tańsze rozwiązanie i nie ma osoby, która by tego żałowała. Spokojnie bierz ZD-201.
 

marcoDCE

New member
pytanie do marimba- Orientujesz się może czy takie okulary by działały z gt750 i czy efekt byłby inny niż z oryginalnymi okularami optomy.?

eBay - The UK's Online Marketplace


poszukuje tanich i dobrze działających okularów do ogłądania filmów i gry na ps3. Uważam że bez sensu płacić za znaczek firmowy,a najwarzniejsze jest to z jakiego materiału sa zrobione i jak działają.
 
Do góry