jaki projektor 1080p?

mat74

Well-known member
Bez reklam
planuje zakup projektora 1080p-w związku z czym proszę o poradę osoby mają ce wieksze doświadczenie w tym temacie.mój główny typ na razie to infocus z1o .projektor będzie zainstalowany w odległości około 4m od ekranu oglądac będę zo dległości 3m.pokój zaciemniony ale nieprzygotowany tzn.jasne sciany i biały sufit.czy ten projektor to dobry wybór czy moze cos innego......?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
zapomniałem dodać ze zdecydowanie niepodoba mi się obraz ekranów lcd.mam plazmę i zdecydowanie bardziej odpowiada mi ta charakterystyka obrazu.przejaskrawione kolory,i płaskość obrazu całkowicie mi nie odpowiada.z tego teą względu sklaniam się ku technologi dlp,aha i jak przeczytałem o problemie robieżności pikseli przy jakichś barwach całkiem mnie to zniechęciło.
 

darok

New member
Pamiętaj o efekcie tęczy w technologi dlp do nie dawna wiedziałem o niej tylko co przeczytałem ,ale szwagier sobie kupił dlp i teraz wiem co to jest dla mnie efekt bardzo widoczny i dla znajomych po prostu nie da się oglądać lipa totalna, głową ani rusz bo już lipa się robi no i brak lens shift'u więc się zastanów chyba że efekt tęczy cie nie dotyczy
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
tak trochę sie tego obawiam,czy możesz mi powiedzieć jaki projektor ma twój szwagier? ponoć w nowszych projektorach w tym infocusie też ten efekt został zminimalizowany.wziąłbym projektor lcd myślałem jużnawet o mitsubishi hc5500 ale.... telewizory lcd to dla mnie porażka... i widziałem już rózne w działaniu więc obawiam się tej technologi ważna jest dla mnie naturalność barw ,dobre odzwzorowanie szczegółów w ciemnych scenach.ekran będe miał matt white gain 1:1 -poprostu znalazłem taki który odpowiada mi zarówno ceną wymiarami jak i obsługą.projektor nie musi być zbyt mocny przekątna ekranu będzie 80 cali oglądać będę z około 3m. główne zródło sygnału to blu-ray czasem n-ka hbo i mgm czasem nscreen.jak porównujesz obraz z projektora lcd do projektora dlp i obrazu z plazmy?
 

timonek

Member
Bez reklam
Tak wogole to telwizor lcd a projektor lcd to nie jest dokladnie to samo, w nazwie tak ale nie w obrazie, wiec nei trzeba tu porownywac do tv.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
timonek napisał:
Tak wogole to telwizor lcd a projektor lcd to nie jest dokladnie to samo, w nazwie tak ale nie w obrazie, wiec nei trzeba tu porownywac do tv.

no właśnie i chciałbym usłyszeć opinię kogoś kto np.użytkuje tv plazmę a stając przed wyborem proja wziął po własnych testach wziął lcd a nie dlp
 

Fanek

New member
Bez reklam
jeśli w cenie coś koło 6k zł i LCD to bierz Sanyo Z2000 porównywalny do Epson TW2000 który jest dużo droższy, świetna jakość obrazu.
lepiej nie wybierzesz.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Fanek napisał:
jeśli w cenie coś koło 6k zł i LCD to bierz Sanyo Z2000 porównywalny do Epson TW2000 który jest dużo droższy, świetna jakość obrazu.
lepiej nie wybierzesz.

czy porównywałeś go do jakiegos proja dlp?
 

darok

New member
Szwagier posiada taniego acer H5350,ale podejrzewam że efekt tęczy zawsze będzie obecny przy dlp,tak jak napisano wcześniej projektor lcd i tv to dwie różne rzeczy dużo do powiedzenia ma także ekran i nie rozumiem tego obecnego dążenia wszystkich do tej czerni smolistej głęboka czerń nie zawsze jest ok u brata który posiada 46 calową toshibe lcd na filmach gdy ktoś ma np czarną koszule to przez tą czerń nie widać szczegułów zmarszczeń materiału fałd itd po prostu wszystko się zlewa i takie zjawisko widziałem na nie jednym lcd więc bez przesady z tą czernią ;)
 

benk07

New member
mat74 napisał:
czy porównywałeś go do jakiegos proja dlp?

Byłem na prezentacji, gdzie Z2000 porównałem z Infocusem X10 (dlp).
Dla mnie Z2000 zdecydowanie fajniej świeci. Efekt tęczy jest lekki na tym X10, ale jednak zauważalny. Poza tym Infocus ma zdecydowanie słabszy zoom niż Sanyo, co może stwarzać problemy w określonych instalacjach (ktoś ma np. "krótki" pokój a oczekuje dużej powierzchni ekranowej) .
Ale wiem, że dla niektórych obraz z dlp ma więcej zalet.
 

Fanek

New member
Bez reklam
mat74 napisał:
czy porównywałeś go do jakiegos proja dlp?
nie. dlp mnie nie interesują ze wgl. na brak LS, efekt tęczy i spotykane opinie na temat bólu głowy po projekcji.
a co później zrobić z projem jeśli ja bede to czuł.

i jak ktoś napisał z czernią na LCD, dajcie na luz, jeśli ktoś kupuje pierwszy projektor to i tak bedzie zadowolony, czerń LCD to bardziej zboczenie dla posiadaczy któregoś projektora z rzędu, naprawde ;)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
darok napisał:
Szwagier posiada taniego acer H5350,ale podejrzewam że efekt tęczy zawsze będzie obecny przy dlp,tak jak napisano wcześniej projektor lcd i tv to dwie różne rzeczy dużo do powiedzenia ma także ekran i nie rozumiem tego obecnego dążenia wszystkich do tej czerni smolistej głęboka czerń nie zawsze jest ok u brata który posiada 46 calową toshibe lcd na filmach gdy ktoś ma np czarną koszule to przez tą czerń nie widać szczegułów zmarszczeń materiału fałd itd po prostu wszystko się zlewa i takie zjawisko widziałem na nie jednym lcd więc bez przesady z tą czernią ;)

nie chodzi mi tyle o czerń co o fatalnym według mnie odwzorowaniu kolorów w tv lcd i tego właśnie obawiam się w projektorze lcd.co do szczegółów przy ciemnym tle masz absolutną rację ale myślę że jest to również problem wielkośći ekranu w stosunku do odległości z jakiej jest oglądany a także jakości samego materiału podawanego na ekran.zupełnie inny jest obraz sd choćby po upscalingu z dvd a inny jest obraz hd z blu-ray
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
benk07 napisał:
Byłem na prezentacji, gdzie Z2000 porównałem z Infocusem X10 (dlp).
Dla mnie Z2000 zdecydowanie fajniej świeci. Efekt tęczy jest lekki na tym X10, ale jednak zauważalny. Poza tym Infocus ma zdecydowanie słabszy zoom niż Sanyo, co może stwarzać problemy w określonych instalacjach (ktoś ma np. "krótki" pokój a oczekuje dużej powierzchni ekranowej) .
Ale wiem, że dla niektórych obraz z dlp ma więcej zalet.

co rozumiesz przez -fajniej świeci-? obraz chcę uzyskać 80 cali z około 4m więc raczej nie jest to duża powierzchnia.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Fanek napisał:
nie. dlp mnie nie interesują ze wgl. na brak LS, efekt tęczy i spotykane opinie na temat bólu głowy po projekcji.
a co później zrobić z projem jeśli ja bede to czuł.

i jak ktoś napisał z czernią na LCD, dajcie na luz, jeśli ktoś kupuje pierwszy projektor to i tak bedzie zadowolony, czerń LCD to bardziej zboczenie dla posiadaczy któregoś projektora z rzędu, naprawde ;)

ls nie jest dla mnie większym problemem powiesze proja tam gdzie będzie trzeba.z tą tęczą i bólem głowy to rozmawiałem z kilkoma sprzedawcami w sklepach ze sprzętem każdy z nich używał projektora dlp mimo że mają dostęp do praktycznie każdego sprzętu za dobre pieniądze...
pozwoliłem sobie obejrzec zdjęcia z twojej galerii i sorry nie wiem czy to nie jest raczej wina aparatu ale taki obraz jak na tych fotkach dla mnie jest nie do przyjęcia
 

Fanek

New member
Bez reklam
sprzedawca w sklepie całej prawdy nie powie i może dorzucić bajek od siebie co on nie testował.
co do szczegółów na czarnym tle dużo zależy także od samej kalibracji projektrora, wiem po swoim.

upscaling z dvd nie ma żadnego podejścia do obrazu z blu-ray, fatalnie wygląda dvd upscaling.

tw700 to nie jest żaden high end, ale to wina aparatu, 5letnia zwykła cyfrówka bez statywu, nieraz ręka zadrżała i zdjęcie od razu traciło ostrość. cyfrówka nie wyłapuje detali.
i same zdjęcie statyczne nie ma sie jak do scen dynamicznych gdzie jest masa ruchu i szybka zmiana kolorów.
http://picasaweb.google.pl/Fanek8/HomeTheatreGallery#5276466415516476050
te jedne wyszło tylko w "miare" jeśli chodzi o jakoś obrazu, a to robione jeszcze było 30min po ustawieniu proja, obraz bez kalibracji, jeszcze wtedy po kablu D-SUB i source HDTV.

wczoraj oglądałem Mumie 2008 720p bluray, jakość niesamowita, pięknie nasycone kolory, masa barw i dynamiki w filmie, wogle filmy z 2008 są o wiele lepsze jakościowo niż te np. z 2005 bluray.

jeśli troche grzebałeś tutaj na forum to wiesz, że robienie zdjęć z projekcji mija sie z celem, ja w zasadzie robiłem na próbe. wiele osób tutaj ma projektory, a zdjęcia z projekcji widziałem może 10 osób.
to bedzie twój pierwszy projektor ?
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
wiem że zdjęciami z projekcji nie ma się co sugerować-ciężko jęst zrobić dobre foto w tych warunkach choć przyznaje że widziałem kilka naprawde niezłych screenshotów na angielskich stronach.tak to będzie mój pierwszy projektor.co do opini sprzedawców to wydaje mi się że jest to dla nich bez znaczenia w jekiej technologii proja mi wcisną byle kosztował odpowiednio...wiem że proje lcd to teoretycznie mniej problemów ls ,tęcza ,głośnośc,ale zależy mi głównie na jakości obrazu -szczególnie blu-ray-a bardzo zraża mnie to siebie technologia lcd obrazem na tv
 

Fanek

New member
Bez reklam
mat74 napisał:
zależy mi głównie na jakości obrazu -szczególnie blu-ray-a bardzo zraża mnie to siebie technologia lcd obrazem na tv
LCD tv i LCD projektor nie ma ze sobą nic wspólnego, pewnie chciałeś to inaczej w słowa ubrać. przyznam że nie widziałem na swoje oczy obrazu z DLP i bałem sie troche inwestować w DLP. jakością ze swojego projektora jestem poprostu oczarowany, ktoś pisał że porównywał go z panasoniciem ax2000 1080p i była widoczna różnica w jakości. trudno właśnie wyobrazić mi sobie co potrafią LCD 1080p pokroju Z2000 :)
może masz możliwość stestowania gdzieś projektora LCD, to naprawde nie umywa sie do LCD tv.

rozumiem, że masz dostęp do materiału HD, bo projektor hd i materiał z dvd mija sie z celem.
screeny ładne są na avm forum w topicu wojna, tam ludzie robili lustrzankami za kilka tysi.
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=21726&highlight=screeny tu chyba coś jest.

może to pomoże
http://www.projectorreviews.com/infocus/X10/imagequality.php
http://www.projectorcentral.com/sanyo_z2000_home_theater_projector.htm
 
Ostatnia edycja:
Do góry