Jaki procesor w laptopie do HD?

freyu

New member
Witam. Poczytałem nieco wątków na forum ale jakoś nie mogę tego złożyć w całość więc zapytam wprost: jaki musi być w laptopie procesor (oznaczenie) najtańszy lub ze średniej półki żeby pociągnął filmy w HD 1080? Wiem że np z tańszej półki w stacjonarnych to daje radę Dual Core E5200, ale oznaczenia w lapkach są inne i dlatego pytam. Poza tym czy warto w takim laptopie inwestować żeby mieć lepszą grafę? Tzn czy integra wystarczy czy warto dołożyć kasy i kupić coś z np ATI które ma wspomaganie HD? Nie chcę po prostu za dużo kasy ładować w laptopa bo mam kompa stacjonarnego w którego ładuję a laptop miałby służyć do pracy, netu i przy okazji jak juz by był to podłączyć do plazmy i coś w HD oglądnąć.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Nie potrzebny Ci laptop z szybkim procesorem a z kartą gaficzną ze wsparciem dxva lub/i cuda czyli nvidia serii 8m i wzwyż lub odpowiednik ati. Polecam wtedy media player classic hc (z odpowiednio skonfigurowany). Ja odpalam 99% 1080p ripów bd i 100% oryginalnch bd (power dvd) z maaksymalnym obciążeniem procka 20%

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Ja nie mam laptopa ale procek mam e7200@3.5ghz i kartę 8400gs. Celuj w laptopa z prockiem w miarę na czasie i kartą nvidia serii 8m lub wyżej a wtedy 90% roboty przy dekodowaniu wykona karta. Pisz na priv jak co poustawiać to wszystko Ci wyjaśnię. U mnie ripy z bluraya 15mbit 1080p hulają przy 15% obciążenia procka a pełne bluraye do 20%. Do ripów używam mpc hc a do bd używam power dvd.
 

Krzyszta

Klub HDTV.com.pl
VIP
SierzantHarris napisał:
Nie potrzebny Ci laptop z szybkim procesorem a z kartą gaficzną ze wsparciem dxva lub/i cuda czyli nvidia serii 8m i wzwyż lub odpowiednik ati. Polecam wtedy media player classic hc (z odpowiednio skonfigurowany). Ja odpalam 99% 1080p ripów bd i 100% oryginalnch bd (power dvd) z maaksymalnym obciążeniem procka 20%

Pozdrawiam
Racja.
Mój lapek-AMD Turion 2x2,1GHz+Ati 3650.
 

Alienscum

New member
Ja mam starego laptopa z Pentium M 2ghz (jeden rdzeń) + radeon x600 i jeszcze nie znalazłem filmu którego by poprawnie nie odtworzył...

Więc nie potrzeba chyba za mocnego sprzętu...
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
...tylko karty graficznej z dxva takiej jak moja lub twoja na przykład. Moja kosztuje obecnie na alledrogo ok 50zł:D Wystarczy laptop który ma w karcie wsparcie dla dxva/cuda a reszta jest mało istotna.
 
Do góry