Jaki player .mkv do telewizora CRT ?

BTC5

New member
Dzień dobry
Mam CRT 32'' Panasonika. HDMI on rzecz jasna nie ma.
Poszukuję dobrego playera do filmów .mkv
Co polecacie?
I jakim kablem CRT-ka podłączyć wtedy do playera bo czytałem że po SCART jakość nie będzie wysoka.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
wątpie zeby CRT'ek miał componet jak juz to composite :)

co do playerka mkv to zalezy ile masz do wydania,

jak coś konkretnego to polecam Popcorn Hour A200 który mozesz przerobic na model C200.
A czemu akurat Popcorn bo ma najlepsze wsparcie, jest szybko rozwijany, nawiecej userów, pełna obsługa Blu-Ray z HDD (menus'y, bitstream HD) model C200.
 
Ostatnia edycja:

BTC5

New member
A znajdziesz jakiś player mkv (pewnie HD ...) co ma SCART ? ;-)
Component - twój TV powinien posiadać takowe wejście.

Mam component z tyłu telewizora.
Co do playera...coś tam jest...np. taki
Ferguson DVP 868 HD


na all***o . Ma i scart i component.
Oczywiście jeśli znacie inne godne polecenia - napiszcie.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
najlepszy player to komputer typu HTPC najlepiej z prockiem Corei3 + H55 lub inna konfiguracja + Radeon HD5450, do tego XBMC, dlaczego akurat takie konfigi poniewaz radzą sobie z bitstreamem HD audio, a jesli tansza opcja to Popcorn Hour A200 przerobiony na C200.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Wszystko super, ale pozostaje jeszcze kwestia ceny....
Do CRT to można kupić najtańszy Player HD ponizej 300zł i podłączyć composite....
 

janusz

New member
Bez reklam
Mogę się zapytać o co chodzi? Player do filmów mkv i odbiornik CRT, przecież to nie3 ma żadnego sensu. Mkv są lepsze od divX-ów tylko rozdzielczością (1080 lub 720 linii). Telewizor CRT nie wyświetli z taką rozdzdzielczością (max 576 linii), więc nie będzie widć żadnej różnicy pomiędzi mkv 1080p a divX 576p.
Można oczywiście przyjąć, że zakup odtwarzacza jest przyszłościowy mający na uwadze przyszły zakup nowoczesngo TV, wtedy też nie ma problemu bo na okres do zakupu praktycznie każdy odtwarzcz pasuje to TV CRT, bo jest wyjście composite video i stereo dźwięk. Tymi wyjściami albo identycznie do TV (może być wejście monofoniczne audio, ale to nie kłopot), lub bardzo kiedyś popularny przewód EURO-Czincz (przepraszam że napisałem niepoprawnie), czyli EURO do TV, a z drugiej strony 3 czincz do odtwarzacza.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Dzień dobry
Mam CRT 32'' Panasonika. HDMI on rzecz jasna nie ma.
Poszukuję dobrego playera do filmów .mkv

Wszyscy "doradcy" powinni przede wszystkim zwrócić uwagę, że korzystanie z plików MKV przy Twoim telewizorze nie ma sensu, bowiem nie będziesz miał obrazu HD. Więc po co kupować player, którego możliwości kompletnie się nie wykorzysta...? Namęczysz się przy ściąganiu wielogigowych plików, wydasz kilkaset złotych na player, a jakość na ekranie będziesz miał jak z divx. Więc może lepiej pomyśleć najpierw o odpowiednim telewizorze, a później o playerze...?
 

pkomp

New member
spokojnie - to co siedzi w mkv zalezy od tego kto tworzył plik - przeciez co za problem wsadzić tam materiał 480p?
to że mkv nie znaczy że to odrazu HD....
a czy nie ma sensu?jest jak najbardziej - z czasem zmieni tv i już będzie player miał - co do różnic w obrazie to nie ma opcji żeby ich nie było
hd skalowany do 576 zawsze bedzie wyglądał lepiej niż dvd o divx nie wspominając nawetm chociaz tu sporo psuje również sposób połączenia czyli composite - ale może tv ma svhs a to zawsze lepiej...

ja bym poszukał czegoś tańszego na twoim miejscu - jakas ariva 110 da radę
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Osobiście "nie siedzę" w temacie "ściąganego kontentu", ale czy przypadkiem w .mkv nie będzie lepsze kodowanie kolorów i mniejsze artefakty kompresji niż w .avi? Bo tę różnicę spokojnie na starym CRT się zauważy, szczególnie w połączeniu komponent.
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Pewno że spokojnie. Niech się BTC5 określi co dokładnie chce mieć. Odtwarzacz MKV to szerokie pojęcie. Jakie ma oczekiwania na 'dziś i jutro" Czy planuje zmianę TV i w jakim czasie. Czy ma mieć miejsce na wew, dysk czy tylko zew. USB. czy obsługa sieci jest ważna? No i w jakiej granicy pieniążków ma to być zakup (rozpiętość)

Inaczej takie doradzanie to nie ma dużego sensu.
 
Ostatnia edycja:

BTC5

New member
Więc tak.
Bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi, dużo mi rozjaśniły.
Nie będę w najbliższym czasie kupował LCD, mam Panasonica 32'' 100Hz który radzi sobie z divx-ami znacznie lepiej niż LCD-ki. To było jednym z głównych powodów kiedy go kupowałem.

A dlaczego .mkv? No cóż, trochę tych filmów jest a wywalać kasy na nowy LCD na razie nie mam możliwości. Faktycznie nie powinienem się spodziewać że po SCART będzie widać jakość HD. Jednak chętnie zobaczyłbym jak wygląda to przez component, pożyczyć od dobrej duszy na kilka dni sprzęt. Ewentualnie jakąś fachową recenzję - spotkaliście gdzieś taką? . Jeśli szału nie będzie - zostanę przy avi-kach. Ale chciałbym być stuprocentowo pewny.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
wiatrak czy patrzysz co czytasz?bardzo ale to bardzo mało tv CRT posida component....
i nie nie zobaczy tej różnicy od dobrego dvd - nie ma szans a wszystko przez budowę crt

BTC5 - to dlatego lepiej że CRT rozmazuje obraz - żylety na tym nigdy nie uzyskasz dlatego divx i dvd wygląda lepiej - LCD obnaża wszystkie niedoskonałości materiałów nie będących w rozdzielczości natywnej matrycy(będących w niższej - wyższa skalowana jest bardzo fajnie)

Kirek tak bo wciąz zachowujesz wszelkie szczegóły - oczywiście to musi być HD odpowiedniej jakości a nie padliny 1080 o wielkości pliki 3 giga
 

Klisman1987

New member
Na CRT nie będzie widać różnicy pomiędzy divix, avi a mkv a jeśli nawet to efekt i tak nie będzie wielki. To tak samo jak by do LCD lub plazmy podlaczyc magnetowid.
 
Do góry