jaki płaski(niski amplituner do Taga H. TAV-606

woytaski

New member
Bez reklam
Kurde nie znam się, jestem laikiem :-(. To co proponujesz bez tego centralnego?
I proszę odpowiedz czy jakbym kupił np. Taga Harmony 5.0 i wszyskie głośniki ustawił na jednej scianie to byłaby czysta głupota? jeśli tak to zaproponuj mi jakieś przednie kolumny z amplitunerem.
Tak, zestaw 5.0 na jednej ścianie to bezsens.
Przy tym budżecie proponowałbym zakup podzielić na etapy.
etap I: amplituner + dwie kolumny frontowe
etap II: centralka + surroundy,
etap III: subwoofer.

Powiem Ci z doświadczenia (po sprzedaży poprzedniego zestawu 5.1), że da się oglądać filmy w 2.0 czy też 5.0. :D
Obecnie jestem pomiędzy etapami II i III.
Co mi to dało? Przed wszystkim finansowo możliwość zakupu jednorodnego zestawu, który sprawdza się w kinie ale przede wszystkim daje frajdę w stereo!
U Ciebie (skoro masz ograniczony budżet) tym bardziej pozwoli na skompletowanie lepszego zestawu KD, lub być może ograniczy się 2.0. Sam to stwierdzisz i podejmiesz decyzję.
Koledzy dobrze Ci podpowiadają w sprawie amplitunera. Maranz spełnia Twoje wymagania w kwestii rozmiarów, i jest dość muzykalny. Co do kolumn - musiałbyś posłuchać na tym klocku co w danym budżecie Ci pasuje. Bo to co mi się podoba, niekoniecznie trafi w Twoje gusta. :wink:

W tym budżecie na chwilę obecną posłuchałbym:
Marantz NR 1504 + Dali Zensor 5, albo
Marantz NR 1504 + Monitor Audio BX (jak kasy starczy to Bronze)
 
Ostatnia edycja:

blady84

New member
Tak, zestaw 5.0 na jednej ścianie to bezsens.
Przy tym budżecie proponowałbym zakup podzielić na etapy.
etap I: amplituner + dwie kolumny frontowe
etap II: centralka + surroundy,
etap III: subwoofer.

Powiem Ci z doświadczenia (po sprzedaży poprzedniego zestawu 5.1), że da się oglądać filmy w 2.0 czy też 5.0. :D
Obecnie jestem pomiędzy etapami II i III.
Co mi to dało? Przed wszystkim finansowo możliwość zakupu jednorodnego zestawu, który sprawdza się w kinie ale przede wszystkim daje frajdę w stereo!
U Ciebie (skoro masz ograniczony budżet) tym bardziej pozwoli na skompletowanie lepszego zestawu KD, lub być może ograniczy się 2.0. Sam to stwierdzisz i podejmiesz decyzję.
Koledzy dobrze Ci podpowiadają w sprawie amplitunera. Maranz spełnia Twoje wymagania w kwestii rozmiarów, i jest dość muzykalny. Co do kolumn - musiałbyś posłuchać na tym klocku co w danym budżecie Ci pasuje. Bo to co mi się podoba, niekoniecznie trafi w Twoje gusta. :wink:
Super odpowiedź. Dzięki. Wiec na dzień dobry kupuje ampli Maranz + dwie kolumny frontowe. A mogłbyś rzucić paroma przykładami modeli takich kolumn. Wiesz nie znam się. Co byś polecił.
 

woytaski

New member
Bez reklam
Super odpowiedź. Dzięki. Wiec na dzień dobry kupuje ampli Maranz + dwie kolumny frontowe.
Się tak nie emocjonuj!
Najpierw posłuchaj czy zaproponowane zestawienie Ci podpasuje dźwiękowo...
Edytowałem poprzedniego posta i wrzuciłem dwie propozycje, aczkolwiek nie znając Twoich upodobań muzycznych mogą być chybione ;)
 

woytaski

New member
Bez reklam
Słabo szukasz.

Tych bym wrogowi nie polecił...

Kod:
Stan wizualny kolumn dobry, widoczne z bliska otarcia na bokach i narożach, front posiada delikatne rysy/refleksy. W maskownicach brak kilku wkrętów. Jedna podstawa/stopa kolumny z duraluminium pęknięta/przełamana na pół i skrzywiona.
 
Do góry