jaki pilot uniwersalny wybrać?

po3

New member
Witam, posiadam w pokoju TV LG, odbiornik TV SAT (cyfra+) oraz DVD Samsung. Co za tym idzie mam trzy piloty. Chce je zastąpić jednym, uniwersalnym. Mam na oku dwa modele:
LOGITECH HARMONY 300i oraz THOMSON ROC 4505. Zależy mi na tym aby jednym przyciskiem włączyć równocześnie tuner C+ oraz TV, obydwa piloty mają taką opcję. Chcę mieć dostęp do wszystkich opcji TV, tunera sat. Zastanawiam się nad tym Thomsonem - posiada funkcje 'uczenia się' od oryginalnych pilotów. Jak to się przedstawia w praktyce?
Na korzyść Logitecha przemawia między innymi renoma marki, stylistyka pilota.. Ale niema już opcji uczenia się, tylko aktualizacje bazy danych poprzez USB i tu obawy, czy obsłuży wszystkie sprzęty..
W niedalekiej przyszłości zamierzam zmienić C+ na N i nie chciałbym aby się okazało, że będę miał problemy z kompatybilnością pilota..
Możecie mi doradzić? A może macie inne propozycje? Cena pilota ~100zł

ps. mam nadzieję, że napisałem w dobrym dziale. Jeżeli nie to proszę Administrację o przeniesienie posta do właściwego działu :)
 

ssobie

New member
Zanim kupisz logitecha możesz sprawdzić na stronce czy obsługuje Twoje sprzęty. Ja kupowałem ostatnio właśnie 300i. Nie mam na razie żadnych zastrzeżeń do niego. Oczywiście tak jak pisałeś włączasz urządzenia jednym przyciskiem. Wszystkie funkcje mam dostępne dla wszystkich urządzeń. Podstawowe funcje integruje w ten sposób, że masz wrażenie, że obsługujesz jedno urzadzenie. O Thomsonie nic nie powiem bo nie znam.
 

babus

Member
Na korzyść Logitecha przemawia między innymi renoma marki, stylistyka pilota.. Ale niema już opcji uczenia się, tylko aktualizacje bazy danych poprzez USB i tu obawy, czy obsłuży wszystkie sprzęty..
Aktualizacja przez konto internetowe, programowanie dziecinnie proste. Jeśli nie ma urządzenia w bazie logitecha,/co mało prawdopodobne/, jest możliwość uczenia z oryginalnego pilota. Super system wymyślił Logitech, szczerze polecam. O Thompsonie zapomnij. Będziesz wgrywał do niego wszystko ręcznie, co pewnie zajmie tydzień.
 

po3

New member
jest możliwość uczenia z oryginalnego pilota. Super system wymyślił Logitech, szczerze polecam.
Czytałem kilka opisów, recenzji tego pilota i nie spotkałem się z info, że ma on możliwość uczenia się.
Widzę, że faktycznie bardziej opłacalny będzie ten Logitech.
Byłem dziś w Media Markt i miałem przyjemność pobawienia się ww Thomsonem. Wrażenia kiepskie.. Obudowa metaliczna ale się strasznie palcuje.. a wykonanie też pozostawia pewnie wątpliwości..

edit
Już zamówiony ;) mam nadzieję, że jeszcze dojdzie w tym roku. Napiszę swoją opinię jak się z nim bliżej zapoznam
 
Ostatnia edycja:

babus

Member
Czytałem kilka opisów, recenzji tego pilota i nie spotkałem się z info, że ma on możliwość uczenia się.
po3 gdzieś Ty te opisy i recenzje czytał. Ja mam i używam pilota Harmony i wiem bez recenzji i opisów, że każdy przycisk pilota Logitech przyjmie co mu każesz. Czy to z automatu, z oprogramowania Logitech, czy też sam przypiszesz działanie z oryginalnego pilota. Czytaj dalej, ale ze zrozumieniem tekstu!!!:hihi:

Co zamówiłeś?
 
Ostatnia edycja:

po3

New member
Może i racja.. mogłem przegapić :oops:
Zamówiłem tego Logitecha o którym mówimy :) I mam nadzieję, że będę zadowolony, a z tego, co tutaj piszecie to raczej tak :)
Dzieki za pomoc. Odezwę się jak tylko pilocik dotrze.
 

babus

Member
No to szybkiej dostawy i zadowolonka z pilocika. Jakbyś coś nie kumał, to na forum jest temat odnośnie pilotów Logitech. Pozdro.
 

po3

New member
Pilocik doszedł do mnie po 2ch dniach od zamówienia (i tu brawa dla poczty polskiej).
Atrakcyjny design, wszystko wykonane w bardzo dobrej jakości, nic nie skrzypi, trzeszczy. Bardzo wygodnie się go trzyma w dłoni - przód spłaszczony a tył znacznie grubszy.
Bardzo łatwo można programować urządzenia poprzez podpięcie kablem USB. Można przypisać bardzo wiele różnych konfiguracji klawiszy, oczywiście jest opcja uczenia się od innych pilotów.
Szczerze polecam ten pilot osobom, które są na kupnie i się zastanawiają nad tym właśnie Logitechem ;)
 
Do góry