jaki pierwszy led do 1600

ramzi84

New member
Witam,
W związku, iż mój 10 letni philips crt uległ dziś spaleniu - nadszedł czas na zakup nowego tv ;)


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
ok 18 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
Około 2,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
na wprost w pozycji siedzącej w leżącej pod kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
ma stać
6. Jak słońce świeci w pokoju?
raczej nie jest za widno, pokój zacieniony
7. Jaki masz obecnie telewizor?
Philips 29" kineskopowy, który dziś umarł
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
dobrze by było wycisnąc max funkcji za tą cenę w przyzwoitej jakości
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
Satelitarny
10. Jakie urządzenia?
Dekoder PVR7000 CP
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
Około 8 h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
Bez rożnicy.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
Filmy, sport, bajki
14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
Jeśli , będzie to możliwę to ok
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Nie, mam ps2 więc nie ma sensu nawet podłączyć pod ten telewizor zabytkową konsolę, ale może w przyszłości - syn rośnie
16. Preferencje co do marki?
obojętne
17. Preferencje co do wielkości?
40"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
Nieostry obraz, jasna czerń.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
1 600 PLN
21 .Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne?
Nie potrzebne jest 3D.

Dziś oglądałem Samsunga UE40H5500 za 1570 zł co wy na to??
 

ramzi84

New member
przeglądając ofertę telewizorów trafiłem również na takie ofert w granicach mojego limitu:
-LG 39LB5800
-Philips 40PFH4509
-Toshiba 40L2433DG
-Panasonic TX-42A400E
-Thomson 40FZ5533
-Toshiba 40L7335DG
-Toshiba 40L6353DG
-Thomson 40FZ5533W
-Samsung UE40EH5300
-Toshiba 39L4333DG

Wybór jest tak duży, że nie wiadomo co wybrać.. Panasonic niestety przekracza moj limit. A z dostępnością telewizorów w sklepach jest też różnie. Proszę o napisanie , które tv z tej listy są godne uwagi, a które lepiej ominąć
 

jacekcy

New member
Z tej listy tylko TOSHIBA 40L7335DG ma matrycę z natywnym 100 Hz i jest to całkiem fajny telewizor osiągalny spokojnie w kwocie do 1600 zł.
 

ramzi84

New member
Z tej listy tylko TOSHIBA 40L7335DG ma matrycę z natywnym 100 Hz i jest to całkiem fajny telewizor osiągalny spokojnie w kwocie do 1600 zł.

Poczytalem troszke komentarzy o tym modelu i jest dosc duzo negatywnych - ponoć dosyć wolno reaguje jak z nim jest naprawdę?.... Zastanawiam się gdzie taki model tv mozna kupić?. Mieszkam na podlasiu i tv rozchodzą się tu na pniu, dzięki naszym białoruskim sąsiadom. Więc o dany model tv ciężko.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Tak działa wolno, i ma problemy z multimediami. W tej cenie albo dostaniesz dobrze działający telewizor, albo dobrze świecący. To i to naraz jest ciężkie do znalezienia :)
 

ramzi84

New member
Witam jednak zdecydowałem sie na kupno tv bez zbędnych bajerów typu wifi, internet itp(komputer mam obok) musi mieć 39-40 cali do kwoty 1500 zł. Do normalnego użytkowania
- filmy
- filmy z pendrive
- mecze piłki nożnej w hd
- Bajki dla 4 lotka

Proszę o podanie kilku modeli bo ciężko z dostępnością w sklepach w moim miescie np. w/w. modelu toschiby brak. Nie wiem co wybrać a muszę w sobotę cos kupic. pozdr
 

jacekcy

New member
Witam jednak zdecydowałem sie na kupno tv bez zbędnych bajerów typu wifi, internet itp(komputer mam obok) musi mieć 39-40 cali do kwoty 1500 zł. Do normalnego użytkowania
- filmy
- filmy z pendrive
- mecze piłki nożnej w hd
- Bajki dla 4 lotka

Proszę o podanie kilku modeli bo ciężko z dostępnością w sklepach w moim miescie np. w/w. modelu toschiby brak. Nie wiem co wybrać a muszę w sobotę cos kupic. pozdr

Bez bajerów, to obejrzyj Panasonica TX-42A400 i Sony KDL 40R471A. Jeśli jesteś wybredny i masz wyczulony wzrok, to na meczach niestety będzie mały problem typu piłka przy długim podaniu może wyglądać jak kometa, ale z tym da się żyć i nie każdy to zauważa, a gdyby tego nie wyczytał, czy usłyszał od kogoś, to może nawet nie zwróciłby na to uwagi.
 

jacekcy

New member
Do 14.09.2014 roku w Galerii Kraków w SATURNIE możesz kupić PANASONIC TX-42AS600E za 1.599,00. Zapewniam, że obecnie w tych pieniążkach nic lepszego nie znajdziesz.

Telewizor PANASONIC TX-42AS600E, Telewizory - sklep saturn.pl

Dotychczas na ten model Panasa w stacjonarnym sklepie nie spotkałem tak niskiej ceny.
Gdyby utrzymano dłużej taką cenę na ten model, to mógłby to być numer 1 w tym rozmiarze i w tej klasie.

Może warto pomyśleć, aby na tym forum założyć specjalny dział okazje cenowe.
Pewnie nikt do tego nie dopuści. Byłaby to konkurencja dla kikiego.
 
Ostatnia edycja:

berdek

New member
lg 42lb5610 ja dzis kupilem w neonecie za 1399zl nie wiem jak smiga bo jeszcze nie uruchomilem ale o 17 przyjechal. jutro powiem jaki bedzie efekt
 

jacekcy

New member
Problem w tym , że w Białymstoku nie ma saturna a rtv euro agd jest za 1999zł

... ale SATURN jest w wielu miastach. Jeśli nie chcesz zamówić przesyłki kurierskiej, to możesz zrobić sobie wycieczkę, np. do Warszawy. Bilet kosztuje pewnie około 30 zł. Panas trzyma cenę. Odrobinę taniej jest tylko gdy pojawia síę nowa seria TV. Żeby była aż taka obniżka (z 1.999 na 1.599zł), gdy jeszcze nie ma nowej serii, to nie pamiętam.

Jeszcze raz powtórzę: PANASONIC TX-42AS600E w cenie 1.599,00 zł. to bardzo dobry zakup.
 
Ostatnia edycja:
Do góry