Jaki pierwszy LCD ??

kameleonxx1

New member
Na wstępie witam wszystkich.
Planuję w przyszłym tygodniu jechać kupić jakiś telewizor LCD do swojego pokoju,
tylko kompletnie się na tym nie znam i nie chcę kupić bubla jakiegoś.
Przeglądałem tematy forum i każdy do czego innego potrzebuje telewizor, teraz widzę że
nie dostrajamy my się do telewizora, tylko wybór telewizora ma dostroić się do nas.

Aktualnie posiadam telewizor 21" philipsa, pudło wielkie, służy już dobre 12 lat.
Ale do rzeczy, poniżej podaje trochę danych, które myślę, że się przydadzą.

Odległość od ekranu : 2-3m
Wielkość pokoju: 4,5 x 3m
Wielkość TV: 37-42
Urządzenia podłączane: x-box 360, kino domowe
Rodzaj telewizji: kablowa
Rodzaj oglądanych filmów i programów: akcja, komedia, horror, tvn turbo, discovery
Oczekiwania : Full HD, dobra ostrość, kontrast, płynność, bezawaryjność, dobra czeń
Rodzaj montażu: na ścianie
Oglądalność noc/dzień: 50/50, głownie roleta w pokoju jest zasłonięta, także w dzień jest półmrok
Przedział Cenowy: 2000- 2600

Pozdrawiam
 

Ares78

New member
Na wstępie witam wszystkich.
Planuję w przyszłym tygodniu jechać kupić jakiś telewizor LCD do swojego pokoju,
tylko kompletnie się na tym nie znam i nie chcę kupić bubla jakiegoś.
Przeglądałem tematy forum i każdy do czego innego potrzebuje telewizor, teraz widzę że
nie dostrajamy my się do telewizora, tylko wybór telewizora ma dostroić się do nas.

Co do ostatniego zdania to chyba lepiej, że wybieramy urządzenie które najlepiej spełnia nasze potrzeby, z jednej strony ilość opcji jest czasem przytłaczająca z drugiej można wybrać TV który idealnie wpasuje się do konkretnych warunków. Ale wracając do tematu dla 2,5m spokojnie można brać 40 cali także jeżeli taka odległość będzie dominować to będzie dobry wybór, jeżeli zakładasz budżet do 2600zł, możesz zobaczyć jak gra v5500 możliwości ma takie ja w5500 oprócz trochę słabszej czerni oraz braku 100hz.
 
Do góry