Jaki Oled w połowie 2020

SDman

Banned
Witajcie,
- Jasność - bałem się że będzie ciemno. Nie ma co się bać :), jeżeli zrobimy na maxa jasność - i tak za jasno ( dzienne warunki )
Inne :
- obraz ( prócz czerni i kontrastu ) w Pasasonic broni się.
- ciekawy jestem jak by wypadł oled panasia z serii 1500
- no i mam w głowie te wypalenia - jednak używam TV normalnie ze świadomością że trzeba czasami ( raz w mc ) uruchamiać czyszczenia matrycy
- zmieniam TV co ok. 6lat, ( CTR; LCD; LCD LED; teraz oled ) zawsze przesiadka była zaskakująca jeżeli chodzi o obraz - pytania co będzie za kolejne 6 lat :)

Podsumowując :
Napisałem wszystko to co piszą wszyscy po zakupie OLED :)

Pozdrawiam
Mariusz
Witam,
przy tak pełnej jasności sprawdź proszę (jeśli możesz) pobór prądu -zakładam do 300W czemu oni zrezygnowali z produkcji plazm.
-"zmieniam TV co ok. 6 lat" teraz zmienisz szybciej obym się mylił.


Pozdrawiam
 

mikrus

New member
Podłącze się pod temat. Szukam oleda 65'. Głównie filmy, sport (piłka nożna). Raczej oglądanie w porach wieczornych. Byłem w sklepie, nie będę reklamował, zastanawiałem się nad LG GX, ale sprzedawca namiawiał mnie na nową Bravia A8. Podobno lepszy obraz dzięki prockowi, lepszy dzwięk, zabezpieczenie przed wypalaniem loga programu. Szukam czegoś do salonu, odległość od kanapy 2,5-3m
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok. Ale ile masz max kasy - bo rozpiętość cenowa jest ogromna.
I masz je w programie gdzie sam wybierasz ceny. Podaj maila to Ci wyślę cały program.
LG masz już X generacji, więc sprzedawca trochę Cię czarował z tym Sony !.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
A może jednak nie "czarował " ? Może wie co mówi bo na razie LG blado wypada w porównaniu z wypaleniem się matryc niż w Panasonicu lub Sony , Także technologia robi swoje ( Panas ma swoją , Sony swoją a LG swoją ) i która się sprawdza najlepiej ? Bo moim zdaniem Panasonic i Sony są do przodu a LG z tyłu , Takie jest moje zdanie
 

omnia

New member
Nowych OLEDów Philipsa jeszcze nie ma na rynku, a to TOP jeśli chodzi o relację cena/jakość, można oszczędzić kilka tysięcy zł w porównaniu do LG i Panasonica.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe Oledy Philipsa we wrześniu.
Obecne model są dostępne i w bardzo dobrych cenach.
Nowy Oled 65 805 ma kosztować 11.499 zł
 

włóczykij2

New member
Cześć,

Nie ma zaskoczenia, ale podpinam. Szukam oled 65" do 10k zł.
Najważniejsze dla mnie to jakość i jasność obrazu, bo dźwięk będzie zewnętrzny, a apki przez appleTV.

Już sam nie wiem co wybrać, oglądając w marketach stawiałem na panasa lub sony, ale teraz już sam nie wiem.

Oglądam głównie filmy wieczorem, ale w dzień też tv jest włączony, a salon mam bardzo jasny. Do tego czasami gram w xboxa.

Co wybrać?
Dzięki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepszy do tych potrzeb 65CX.
Ma niski Input Lag, najlepsze zabezpieczenia,
Jak będziesz niebieski masz specjalny program gdzie sam wybierasz ceny, wiec zmieścisz się w klasie cenowej.
 

Pr0miL88

New member
Witam,

@M@riusz, mam podobne rozterki... Stoję przed zakupem nowego telewizora OLED i tak samo zastanawiam się pomiędzy modelami LG i Panasonic. Jak oceniasz model CX LG z perspektywy czasu? Dobrą decyzję podjąłeś odrzucając model Panasonic GZ1500 ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To kwestia oczekiwania, potrzeb multimedialnych i oceny w klasie cena do jakości. Panasonic to extra Oled , ma mniejsze możliwości.
Od poniedziałku CX jest w specjalnej ofercie dla niebieskich członków forum.
Pytanie ile masz max kasy ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TV 65 Oled 934 Philips
TV 65 LG 65 GX
Masz w specjalnym programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj maila to Ci wyślę cały program.
 

M@riusz

Member
Witam,

Poniżej moja opinia na temat LG CX po kilku mc użytkowania i tak :

OGÓLNIE
- Czy warto było - BARDZO ! :),
- czy dobrze żę wybór padł na LG - tak, ogólnie nigdy mi nie przyszło do głowy "czemu nie kupiłem Panasia", LG daje rade
- powrót do LCD - mało prawdopodobny

PLUSY
- Kontrast i HDR cały czas jestem pod wrażeniem ( Serial Narcos - bajka )
- bardzo fajny temat o IQ Vision ( automatyczne przyciemianie ) - czy wieczór, noc, czy światło dzienne - dla mnie obraz bez uwag, nie ciemno, nie jasno
- dźwięk/głośniki - po mojej kalibracji, naprawdę fajnie
- dobry temat jest ustawień pod konkretne wejścia - Netflix ustawienia zaawansowane FILM ( inaczej bez sensu ), TV/Sport - moja kalibracja ;)
- ogólnie obraz, skanowanie słabych sygnałów, gradacje, kolory - jest bardzo dobrze
- nie widzę żeby obraz był za ciemny w dzień, ogólnie jasność/podświetlenie oled mam chyba na 70% i jest OK ( ustawienie TV, kalibracja priv )

MINUSY ( na siłę )
- podczas pojawiania się pełnego jasnego tła - ekran przygasa, to się rzuca w oczy, jednak widzę to tylko w reklamach, podczas oglądania Film/TV/Sport nie zauważyłem
- ehh, czasami mam w głowie ten temat wypaleń ( psychoza :)) oczywiście nic się nie dzieje, jest OK, i powoli przechodzi ten stan

A Co dalej,
Aktualnie planuję swoją prywatną salkę kinową w piwnicy ;) ( 100% zacienienia i projektor ( marzy mi się JVC ) ~ 20m^kw ) w nowo budowanym domu - podobno kolejny krok po OLED - chyba z niej już nie wyjdę

Pozdrawiam
Mariusz
Boję się że z niej
 
Do góry