Jaki OLED jako monitor do PC?

asesino

New member
Witam
Jestem obecnie na poszukiwaniu czegoś większego do PC, obecnie mam 34 ultra wide , i jest troszkę już za mały dla mnie to po 1, a po 2 minusem ekranów ultra wide są także ich rozdzielczośći 3440x1440(choć sam nie wiem czy między 3840x2160 vs 3440x1440 będzie aż tak wielka różnica czy tylko kosmetyka dla oka)
Pomysł padł by przejść na TV, rozmiar 42 cale(choć 48 też rozważam ale nie wiem czy nie będzie już za duży jako monitor na biurko- odległość 80-100cm). W sumie to najbardziej mi przypadł do gustu w sklepie LG c21, niestety w sklepach są tylko obecnie 55. I teraz mam kilka pytań
1. Czy Lgc21 to najlepsza opcja jako monitor do PC do grania i czasami filmy?
2. Gdzieś tu na forum było podane że EVO jest od 55 cali wzwyż , czy to tylko różnice w jasnośći ekranu?
3. Patrząc na ofertę sony, cena jest sporo wyższa, czy Sony aż tak bardzo ma lepsze oprogramowanie i te swoje bajerki nad LG? Bo matrycę są te same
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przeczytaj sobie z tego linku ostatnie strony.
 

asesino

New member
Dzięki, przeczytałem i już wiem że OLED jest dla mnie bo ja jak vampir siedzę przed pc :) Kwestia teraz tylko rozmiaru i firmy :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To poczytaj jeszcze to, bo to bardzo upierdliwa przypadłość:


No i pamiętaj o ew. wypaleniach, ale to już kwestia użytkowania.
Jak dalej chcesz, Oleda, to ja bym brał LG. (A1, B1, C1, C2)
Dla mnie podstawa, to 100% czcionki, czyli bez skalowania do 125-150%.
Tutaj musisz ocenić, czy 42" przy 100% będzie dla Ciebie komfortowe, jeżeli tak, to bierz 42".
42" będzie miało wyrażniejszą czcionke, 48" mniej.
48" daję więcej komfortu przy 4k.
Generalnie musisz sam ocenić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zostałbym z pierwszą myślą - Oled 48C21. Są na nowej matrycy.
Wkrótce pojawią się 42" LG i Philipsa też na nowej matrycy.
 

asesino

New member
Mi pozostaje kwestia rozmiaru który będzie mi odpowiadał. Bo gdy 48 się okaże za duży, to jako TV nie posłuży bo będzie za mały. Czyli obecna rożnica między c21 42 a 48 to matryca jest nowsza w 48? O widzisz nawet nie wiedziałem. Nie wiem czy w takim przypadku dla mnie jest sens czekać na nowości od LG philipsa czy sony w 42, bo ceny będą wiadomo jakie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do góry