Jaki Oled 55 lub 65 cali

gutozaur

New member
Witam wszystkich forumowiczów, przymierzam się do zmiany telewizora z Panasonica tx42g30e. Telewizor jest świetny, ale po przeprowadzce jest zdecydowanie za mały. Szukam oleda 55 lub 65 cali najlepiej LG ze wzgledu na ich system, ewentualnie panasonic ale to raczej ewentulanie. Tv głównie do sportu ale też trochę do netflixa oraz do grania na konsoli. Z tego co się teraz rozglądam to wszędzie b9 czy c9 lub e9 to ciężko już znależć, teraz to widzę bx, cx oraz gx. Myślę że przez cenę zatrzymam się na 55" ale nie odrzucam 65". Telewizor oglądam z 4m. Zależy mi na hdmi 2.1 bo będę kupował konsole nowej generacji. Jeżeli chodzi o telewizję to mam dekoder canal+. Mój budżet to najlepiej 5000 zł ale jak nie będzie wyjścia to 7000 zł mogę dać. Doradźcie co kupić i jak długo czekać, czy można liczyć na obniżki w najbliższym czasie? Gdybym miał wybierać ciemno z tych informacji co mam to wybrałbym LG GX 55", ale może są inne, lepsze? Chciałbym też zapytrać co to znaczy, jak KIKI pisze ludziom coś o wybieraniu cen i że jak ktoś będzie niebieski to coś tam. Pozdrawiam
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Do Twoich warunków najlepszy byłby LG 65CX. Niestety trochę przekracza Twój budżet ale niebawem słynny BLACK FRIDAY. Warto olować na oferty. Seria GX osztuje znacznie więcej. Płacisz jesdnak za design a nie za obraz. Ten jest taki sam.
 

gutozaur

New member
Do Twoich warunków najlepszy byłby LG 65CX. Niestety trochę przekracza Twój budżet ale niebawem słynny BLACK FRIDAY. Warto olować na oferty. Seria GX osztuje znacznie więcej. Płacisz jesdnak za design a nie za obraz. Ten jest taki sam.

Być może na BF cena za 65 cali spadnie do mojej granicy akceptowalności, ale tylko być może. Wiem że nasze sklepy nie są takie skłonne do super obniżek, ale na pewno poczekam na BF
 

gutozaur

New member
Przy odległości z jakiej oglądasz to jak najbardziej pasowałby TV 65 cali. Tak jak napisał kolega SLAV7 CX by się sprawdził.
KIKI - to jego forum, ma sklep i dobre oferty na sprzęt. ma program do zarejestrowanych (niebieskich) użytkowników forum.


A co to znaczy zarejestrowany użytkownik? Jestem takim użytkownikiem skoro mam konto?
 

AKI

Member
Do Twoich warunków najlepszy byłby LG 65CX. Niestety trochę przekracza Twój budżet ale niebawem słynny BLACK FRIDAY. Warto olować na oferty. Seria GX osztuje znacznie więcej. Płacisz jesdnak za design a nie za obraz. Ten jest taki sam.

Już można wychaczyć za 7000 pln
 

Attachments

  • rabat2.jpg
    rabat2.jpg
    213,7 KB · Wyś: 37
Ostatnia edycja:

gutozaur

New member
Już można wychaczyć za 7000 pln
No to przyznam że cena niezła, jeszcze pytanie czy można tam kupić tv na raty bo szkoda mi pozbywać się gotówki.
Druga sprawa jest taka że poczytałem wczoraj o cx i często się powtarza że ruch nie jest najlepszy, że Panasonic robi to lepiej a mi głównie zależy na sporcie jednak nie chciałbym innego systemu niż LG, czy ten Panasonic jest na Androidzie? Czy w ogóle jest się czego bać w tym ruchu w LG cx? Pisali coś o artefaktach.
 

SDman

Banned
No to przyznam że cena niezła, jeszcze pytanie czy można tam kupić tv na raty bo szkoda mi pozbywać się gotówki.
Druga sprawa jest taka że poczytałem wczoraj o cx i często się powtarza że ruch nie jest najlepszy, że Panasonic robi to lepiej a mi głównie zależy na sporcie jednak nie chciałbym innego systemu niż LG, czy ten Panasonic jest na Androidzie? Czy w ogóle jest się czego bać w tym ruchu w LG cx? Pisali coś o artefaktach.

Nie wiem, o którym Panasonicu piszesz -zakładam, że Model GZ-950. System jest raczej słabą stroną tego modelu o tym trzeba wiedzieć. Nie oznacza to np. że jest wolny, ma mało aplikacji, a te które są mogą nie mieć "czegoś".
LG CX jest pod tym względem lepszy,a w tym roku poprawiano płynność ruchu w stosunku do modeli zeszłorocznych. Na testowanych materiałach (DVB-C 1080i /50Hz) wypadał bardzo dobrze pod kątem skalowania i płynności ruchu.
Ustępował minimalnie Sony A8 ale to cenowo znów tysiak w górę.
 

gutozaur

New member
Nie wiem, o którym Panasonicu piszesz -zakładam, że Model GZ-950. System jest raczej słabą stroną tego modelu o tym trzeba wiedzieć. Nie oznacza to np. że jest wolny, ma mało aplikacji, a te które są mogą nie mieć "czegoś".
LG CX jest pod tym względem lepszy,a w tym roku poprawiano płynność ruchu w stosunku do modeli zeszłorocznych. Na testowanych materiałach (DVB-C 1080i /50Hz) wypadał bardzo dobrze pod kątem skalowania i płynności ruchu.
Ustępował minimalnie Sony A8 ale to cenowo znów tysiak w górę.

Tak piszę o tym właśnie panasonicu. Mam plazmę już 9 lat i gdyby był większy to nawet bym nie myślał o zmianie. Czy w panasonicach nadal jest 5 lat gwarancji czy w oledach to już nikt tyle nie da? Z aplikacji to ja używam tylko netflix wiec mi to nie jest potrzebne bo nadal mogę użwyać chromecasta i sterować za pomocą telefonu więc tego panasonica mogłbym przełknąć jeżeli miały dłużej podziałać. Nadal czytam oledach LG i sporo osób pisze ze te b7 czy inne nowsze padły im po 2 latach czy nawet kilku miesiącach, szczerze powiem przeraża mnie to. Do tego przy zakupie na raty jest problem jezeli okaze sie ze to tv ze zwrotu bo wtedy trafic na model z dobrą matrycą może być trudno a odkrecanie rat za kazdym razem może być cięzkie.
 

SDman

Banned
No właśnie szkoda, jak niby takie super zabezpieczenia przed wypaleniem to wszyscy producenci powinni dać 5 lat gwarancji.
Problemy były, są i będą to musisz wiedzieć -mieć pełną świadomość.
Nie wszyscy chcą też służyć telewizorowi, to on powinien służyć nam.
W starszej technologii było zalecane "dotarcie" panelu plazmowego: 500-600h takich zaleceń można było dopilnować.
Potem w moim przypadku normalne używanie telewizora -nigdy po docieraniu nie włączyłem "czyszczenia ekranu".
50ST60 będzie obchodzić za niecały miesiąc 7 lat -7 lat bez wypaleń !
 

AKI

Member
Mój Panasonic TX-P50st30 w grudniu będzie miał 9 lat i zero wypaleń i zero uszkodzeń w tym okresie, teraz zastąpi go LG 65cx, ale plazma zostaje nadal z nami tylko zmieni pokój. Tylko żeby czasami ten Panasonic nie przeżył tego LG-ka. Wcześniej miałem plazme 42 cali też panasonic, która od 2006 do dziś jeszcze działa już u 3-go właściciela. Teraz też myślałem o TX-65HZ2000E ale cena trochę zaporowa, tym bardziej że matryca i tak od LG.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z pewnością jedynym przedłużeniem jakości plazmy jest Oled.
I spokojnie możesz sięgać po Oleda LG 65GX. Jest teraz w specjalnej cenie.
 

gutozaur

New member
Z pewnością jedynym przedłużeniem jakości plazmy jest Oled.
I spokojnie możesz sięgać po Oleda LG 65GX. Jest teraz w specjalnej cenie.

Czyli jakiej? Mówisz u siebie czy we wszystkich sklepach? Nie wiem jednak czy nie będę musiał kupić go za gotówkę bo z tego co tu czytam to jest dość spory problem kupić idealny egzemplarz a kupując na raty ze zwrotu nici.
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z ratami troszke więcej zamieszania , trzeba powiadomić bank o zwrocie towaru i odstąpić od umowy ratalnej , kasę dostał sklep więc i sklep po Twoim potwierdzeniu z bankiem musi je oddać. Przecież nawet tej kasy nie widziałem , przez twoje konto nie przeszła :)
 

gutozaur

New member
Tak już raz tak anulowalem bo kupiłem laptopa z walnięta matrycą. Nie było tak trudno tylko czasu trzeba poświęcić troche.
 

gutozaur

New member
Czyli podsumowujac jakie są szanse trafić zła matryce w cx? Czy w panasonicu byłyby mniejsze? Ruch na cx nadaje się do sportu i do grania też się nada ten tv?
 
Do góry