Jaki OLED 55/65 cali 120hz kupić?

Ignaś1

New member
Witam po bardzo długiej przerwie. Proszę o pomoc w wyborze telewizora w technologii OLED. Odległość od tv: 2,7m. TV do telewizji internetowej, filmów, transmisji sportowych, Netflixa, gry Xbox. Zastanawiam się między 55 a 65 cali. Jestem otwarty na propozycje. Ważna jest dla mnie jakość wyświetlanego obrazu.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jest nowy SAMSUNG QE55S95B 55" OLED, na nowej matrycy Samsunga QD OLED. Ale 55 cali bo 65 to na razie cena zaporowa.
Z LG OLED 65C2, Sony A85.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz kasę na 65" - to zdecydowanie, tym bardziej że mieścisz się z extra modelami:
- LG 65C22 już na matrycy EVO EX za 8999 zł
- Philips 65Oled 856 za 7499 zł
Na Samsunga Oleda kasy nie wystarczy bo QD oled 65S95B masz za 11.999 zł

Masz jeszcze extra nowe mini ledy :
- 65C935 za 8499 zł
- 65QnedQA 963 za 10.999 zł
- 65PML9636 za 7950 zł
Jak będziesz niebieski to masz dodatkowo do każdego pakiet gratisów o wartości 500 zł .
 

Ignaś1

New member
Dzięki za propozycje. Przekonałem się do 65cali. Zagłębiłem się w opisy i parametry proponowanych modeli i okazuje się, że wszystkie są bardzo ciekawe.
Zdecydowany byłem na oleda a zaproponowane mini ledy okazują się również bardzo ciekawą opcją. Obecnie zastanawiam się nad dwoma modelami:
LG 65C22 oraz 65PML9636. Różnica w cenie jest dość wyraźna. Pytanie brzmi czy OLED w tym wydaniu będzie wyraźnie lepszy od mini Leda? Oczywiście nadal jestem otwarty na nowe propozycje.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Dzięki za propozycje. Przekonałem się do 65cali. Zagłębiłem się w opisy i parametry proponowanych modeli i okazuje się, że wszystkie są bardzo ciekawe.
Zdecydowany byłem na oleda a zaproponowane mini ledy okazują się również bardzo ciekawą opcją. Obecnie zastanawiam się nad dwoma modelami:
LG 65C22 oraz 65PML9636. Różnica w cenie jest dość wyraźna. Pytanie brzmi czy OLED w tym wydaniu będzie wyraźnie lepszy od mini Leda? Oczywiście nadal jestem otwarty na nowe propozycje.

Odpowiedź jest prosta: w dzień lepszy będzie 65PML9636 a w nocy (do oglądania po ciemku) LG 65C22. Musisz sobie zadać pytanie w jakich warunkach oświetleniowych oglądasz. Tyle, jeżeli chodzi o sam obraz.
Co do dźwięku i systemu, to zdecydowanie wygrywa ww. Philips.
 

VitoCx

Member
Odpowiedź jest prosta: w dzień lepszy będzie 65PML9636 a w nocy (do oglądania po ciemku) LG 65C22. Musisz sobie zadać pytanie w jakich warunkach oświetleniowych oglądasz. Tyle, jeżeli chodzi o sam obraz.
Co do dźwięku i systemu, to zdecydowanie wygrywa ww. Philips.

Na podstawie czego rak twierdzisz? Miałeś oba na testach. Widziałeś gdzieś bezpośrednie porównanie? Przestań z tym oglądaniem po ciemku, bo sam mam Oleda i jasność jest wystarczająca nawet w słoneczne dni.
Co do dźwięku zgoda.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
PML 9636 ma dodatkowy soundbar. W swojej klasie był najlepszy.
Nowy Oled LG C22 - świetna jakość
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Czytaj najpierw, nim coś napiszesz. Przecież nigdzie nie napisałem, że jasność OLEDa jest niewystarczająca w dzień. Ba, w ogóle nie pisałem o jasności.
Podnosiłem jedynie, że ww. LCD ma przewagę nad OLEDem w dzień (z różnych powodów) ale z uwagi na czerń i kontrast, OLED z kolei zyskuje w nocy. That's all.
 
Ostatnia edycja:

VitoCx

Member
Widziałeś ten tv na żywo? Obojętnie czy w dzień czy w nocy. Z jakich powodów uważasz ze będzie miał on przewagę w obrazie?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Nie jest to wiedza tajemna a powszechnie znana. Nie będę się jednak rozpisywał skoro bardzo ładnie wyłożył to Geex chociażby w tym artykule: https://geex.x-kom.pl/wiadomosci/jaki-telewizor-wybrac-oled-czy-qled/

Poniżej stosowny fragment:
Do jakich zastosowań lepiej wybrać telewizor OLED?
Ze względu na swoją sztandarową cechę, czyli głęboką czerń i ekstremalnie wysoki kontrast telewizory OLED nadają się szczególnie dobrze do domowego kina, czyli do oglądania w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu.

Do jakich zastosowań lepiej wybrać telewizor QLED?
Dobry telewizor QLED sprawdzi się w niemalże wszystkich zastosowaniach, zwłaszcza tych, które wymagają aby ekran pracował wiele godzin w ciągu dnia. Z kolei OLED-y mogą przypominać o przerwie na kompensację nawet już po 4 godzinach pracy.

Chcę telewizor do jasnego salonu mającego okna od strony południowej. Jaki wybrać: OLED czy QLED?
Raczej QLED, ale taki, który ma jasność wyższą niż przeciętna (tj. co najmniej 500 cd/m^2). Spośród modeli z roku 2021 będą to na przykład serie Q80A, QN85A i wyższe.

Chcę kupić telewizor uniwersalny, taki do wszystkiego, w tym do wiadomości i do oglądania bajek przez najmłodszych. Co wybrać: OLED czy QLED?
Jeżeli chcemy wyeliminować ryzyko uszkodzenia telewizora przez zbyt długie oglądanie obrazów zawierających elementy nieruchome (statyczne), bezpieczniej wybrać dobry telewizor LCD, w tym QLED.

Co jest w sumie lepsze: OLED czy QLED?
Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. - ten cytat, to dla tych, którzy nie wnikając w potrzeby i warunki użytkownika twierdzą, że OLED to bezdyskusyjnie najlepszy TV.
 
Ostatnia edycja:

VitoCx

Member
I się napociłeś niepotrzebnie, bo ten minled to nie qled, to po pierwsze. Zresztą moje pytanie było konkretne, a ty nie udzieliłeś mi odpowiedzi
Widziałeś ten tv na żywo? Obojętnie czy w dzień czy w nocy. Z jakich powodów uważasz ze będzie miał on przewagę w obrazie?
Po drugie zgrywasz tu wielkiego testera i starasz się doradzić koledze, a jedyne czym się posiłkujesz to jakieś bzdety o qledach i oledach również (tv może się przypomnieć o przerwie na kompensację po 4 godz:fool:) czyli co mam wtedy przestać oglądać? Kto to pisze w ogóle?
Pytanie jest czy lepszy będzie LG C22 czy PML 9363. Wszyscy wiemy (chyba oprócz ciebie) z czym zmagały się miniledy Philipsa w zeszłym roku i dlatego pytam, na jakiej podstawie twierdzisz że będzie on lepszym wyborem pod preferencje Ignasia? Podobno jest lepiej, ale trzeba zwrócić uwagę choćby na brak wsparcia DV dla 120Hz. Ty nie czytasz potrzeb, tylko z góry powielasz puste slogany LCD lepszy w dzięń, a Oled tylko po ciemku:-x
Uczepiłeś się tych nitów i uważasz, że to jest problem w codziennym użytkowaniu Oleda, a tak naprawdę nie widziałeś ani jednego, ani drugiego tv więc po co człowiekowi doradzasz? Właściwie to wprowadzasz jedynie zamęt.

Ignaś wg mnie bierz tegorocznego Oleda 65 na matrycy EVO. Jakość bez żadnych kompromisów. Tv do wszystkiego ;)
 
Do góry