Jaki odtwarzacz sieciowy

bady87

Member
Witam.Jaki odtwarzacz sieciowy do 2000 zł polecacie .Przymierzam się do denona dnp-730ae ale nie wiem czy to dobry wybów
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zapytaj się Blackninji o Stream Magic 6 v1. Możesz też popytać w sklepach o Pioneer N50-A, Marantz NA6005. Ten Denon też ciekawy i miałbyś do kompletu.
Widzę też że posiadasz panasonica bd-75, możesz pomyśleć również o DACu.
 

bady87

Member
Witam .Myślałem też o Dac-u i tu mam problem jak podłączyć z panasonica bd-75 i jaki dac .Może ktoś napisać jak wygląda podłączenie bd-75 dac-a i wzmacniacz jestem kompletnie zielony w tym temacie .Nie chce zakładać nowego tematu chcę zmienić kable głośnikowe na 2,08mm Ultralink Matrix-2 lub Ultralink Matrix-2 (MTP-12/250) Przewód głośnikowy 3,3mm i nie wiem jaki przekrój kabla wybrać obecnie mam Profigold PGC Po7254 Przewód głośnikowy 2,5mm2 .Ten Ultralink ma przekrój 2,08 oraz 3,3 który będzie lepszy do frontów
 

eddielublin

New member
Witam .Myślałem też o Dac-u i tu mam problem jak podłączyć z panasonica bd-75 i jaki dac .Może ktoś napisać jak wygląda podłączenie bd-75 dac-a i wzmacniacz jestem kompletnie zielony w tym temacie .Nie chce zakładać nowego tematu chcę zmienić kable głośnikowe na 2,08mm Ultralink Matrix-2 lub Ultralink Matrix-2 (MTP-12/250) Przewód głośnikowy 3,3mm i nie wiem jaki przekrój kabla wybrać obecnie mam Profigold PGC Po7254 Przewód głośnikowy 2,5mm2 .Ten Ultralink ma przekrój 2,08 oraz 3,3 który będzie lepszy do frontów

nie wnikając w charakterystyki brzmienia: CA SM v1 to model najstarszy a więc najbardziej ograniczony funkcjonalnie - nie "czyta" plików DSD. Wszystkie z wymienionych urządzeń: denon, marantz, pioneer, CA mają wbudowane dac-e.
swojego panasonica BD75 podłączysz do wszystkich urządzeń cyfrowym kablem optycznym. Streamer ze wzmacniaczem standardowym kablem audio analogowym 2xrca
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
No CA Stream Magic najstarszy i chyba pomiędzy v1 a v2 większy różnic nie ma, rzeczywiście tylko ten player nie ma obsługi DSD. Każde z tych urządzeń ma wbudowany DAC (oprócz Onkyo C-N7050) do którego możesz podłączyć np. Blu Ray. Z tym że Stream Magic i Pioneer N-50A ma pełny DAC ( wejścia cyfrowe USB, koaksjalne, optyczne), Marantz NA6005 ma 1 wejście optyczne. Onkyo C-N7050 jest to odtwarzacz CD z funkcjami sieciowymi, fajna sprawa jeśli korzystasz zarówno z płyt CD jak i np. FLAC-ów.
 

bady87

Member
No CA Stream Magic najstarszy i chyba pomiędzy v1 a v2 większy różnic nie ma, rzeczywiście tylko ten player nie ma obsługi DSD. Każde z tych urządzeń ma wbudowany DAC (oprócz Onkyo C-N7050) do którego możesz podłączyć np. Blu Ray. Z tym że Stream Magic i Pioneer N-50A ma pełny DAC ( wejścia cyfrowe USB, koaksjalne, optyczne), Marantz NA6005 ma 1 wejście optyczne. Onkyo C-N7050 jest to odtwarzacz CD z funkcjami sieciowymi, fajna sprawa jeśli korzystasz zarówno z płyt CD jak i np. FLAC-ów.

To znaczy że cd denona który mam będzie nie użyteczny :confused:
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ajjj zagalopowałem się i nie zwróciłem uwagi że w sygnaturce masz cd od denona. Najlepiej byłoby posłuchać tego Onkyo pod kątem odtwarzacza CD i porównać z CD którego obecnie posiadasz, jeśli okazało by się że Onkyo prezentuje lepsze brzmienie to warto się nad nim zastanowić i np. sprzedać Denona dcd710, natomiast jeśli będzie się nie za dobrze prezentować, to zostawić aktualnego CDka i zakupić odtwarzacz sieciowy.
Musisz sobie nakreślić konkretny cel, w czym najbardziej ci zależy, czy na streamingu czy może na samym DACu?
 

Pan_Borowik

New member
Mankament Onkyo jest taki, że nie obsługuje Spotify.
Ja bym brał (i chyba wezmę za jakiś czas) NA6005. Odtwarza wszystko, a do tego ma wejście optyczne. Można podpiąć zupełnie dowolne CD jako transport.
 

Rudeford

New member
Odświeżę temat, szukam sieciowca głównie do radia internetowego. Obecnie radio gra z PS3. Na początek w oko wpadł mi Pioneer N-P01.
 

robiz

New member
Odświeżę temat, szukam sieciowca głównie do radia internetowego. Obecnie radio gra z PS3. Na początek w oko wpadł mi Pioneer N-P01.

Wszystko zalezy jaki budżet.
Jak ma to byc tylko radio internetowe, to najtaniej kupić "adapter" bluetooth i grac muze np ze smartfona lub tabletu.
Jak drożej to juz jest kilka rozwiązań.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Rzeczywiście najlepszy pod względem dźwięku byłby Onkyo ,który ma dodatkowo świetną sekcję odtwarzacza CD

Nie wiem jak wypada Marantz NA 6005 ,natomiast miałem możliwość słuchania modelu NA 8005 ze wzmacniaczem PM 7005 i kolumnami Elac FS 407 i niestety rozczarował mnie ten Marantz

518512marantz.JPG
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Nie wiem jak wypada Marantz NA 6005 ,natomiast miałem możliwość słuchania modelu NA 8005 ze wzmacniaczem PM 7005 i kolumnami Elac FS 407 i niestety rozczarował mnie ten Marantz

Nic dziwnego. U Marantza sporo płaci się za dość ładny wygląd, a nie jakość dźwięku.
Mój Gustard zjadł go na śniadanko..
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nic dziwnego. U Marantza sporo płaci się za dość ładny wygląd, a nie jakość dźwięku.

Nie jest to prawda ,miałem możliwość słuchania innych klocków tej firmy jak choćby Marantz PM14 S1 + Marantz SA 14S1 z kolumnami B&W 805 Maserati i dźwięk jaki usłyszałem był fantastyczny, a te urządzenia też bardzo ładnie wyglądają .Podobnie było w przypadku innej kombinacji Marantz SA11 S3 + Marantz PM11S3 + B&W 805 i też fantastyczny dźwięk ,wad można szukać ale chyba "na siłę"
Myślę ,że w każdej z tych kombinacji najmocniejszym elementem był odtwarzacz CD ,który bez problemu może pracować w jeszcze droższym systemie .Miałem możliwość posłuchania czegoś takiego - wzmacniacz Burmester 101 + Marantz SA 14S1 +B&W 803 D3 .....szczęka opada !!
 
Do góry