Jaki odtwarzacz HD widzi napęd DVD?

LordPitex

New member
Witam,
mam pytanko który z odtwarzaczy HD [mkv,ssa/ass,full hd - te sprawy] widzi/czyta[whatever] zewnętrzny napęd DVD po USB? Chodzi mi o to, że podepnę sobie taki napęd po USB do takiego odtwarzacz i wszystko ładnie czyta z płyty np.divx,mkv itp. Szczególnie interesują mnie odtwarzacze od Asusa typu o!play hd2, o!play mini. Nigdzie nie mogę dostać odpowiedzi na te pytanie, a nie stać mnie na odtwarzacz blu-ray[który i tak mi by się nic nie sprzydał z powodu braku jakichkolwiek płyt blu-ray] a mam dużo płyt DVD z filmami,serialami na divx/mkv na płytach i potrzebny by mi był taki odtwarzacz który może odtwarzacz z płyt dvd z napędu zewnętrznego. Bardzo proszę o odpowiedz.
PS. Rady typu zainwestuj w dysk hdd i i poprzerzucaj z płyt na niego - to nie rada.
 

babus

Member
Witaj LordPitex.
Wydaje mi się, że nie potrzebujesz żadnego playera HDD, tylko blu-raya z możliwością odtwarzania MKV i Divx. Sam napęd DVD, taki z kompa, raczej nie pójdzie pod żadnym odtwarzaczem HDD. Do tego potrzebny system, który widział by ten napęd, a tego nie mają te małe playerki. Też mam pełno filmów Divx i DVD, i problem co kupić, blu czy playerka HDD. Jednak coraz bardziej skłaniam się do zakupu odtwarzacza HDD.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Eeeee! Jak nie pójdzie? Właśnie że większość HD Playerów ma taką opcję i nie jest to nic niezwykłego. Można używać napędy DVD zasilane z USB (często kablem 'Y') od notebooków jak i zwykłe DVD z kompów pod warunkiem że są umieszczone w kieszeni 3.5" z zewnętrznym zasilaniem.
Problemem raczej będzie jak będziesz chciał używać tego napędu nie tylko do MKV, Divx, FLAC itp. a do odtwarzania standardu DVD-Video. Niestety tu spotkać nas może niespodzianka w postaci odmówienia odtwarzania zabezpieczonych płyt komercyjnych. Chyba że nie ma w planach odtwarzania tego typu filmów?
 
Ostatnia edycja:

szafir51

New member
Hmm,

a dlaczego nie zrobisz tak jak ja - kup Arivę 150DVD, czyli odtwarzacz HD z napędem DVD. Do tego jeszcze masz wyjścia analogowe 5.1, czego nie ma w innych playerach. Ariva 150 czyta wszystko co jej się nawinie pod rękę - karta pamięci, pendrive, dysk 2,5" podłączony przez USB, ethernet po kablu (z dysku podłączonego do routera), po Wifi (z dysku twardego komputera). Bez problemu radzi sobie z napisami TXT.
Fajnie wygląda (nie jak pudełko tylko "normalny", pełnowymiarowy odtwarzacz), możesz korzystać z napędu do odtwarzania płyt cd, cdaudio, DVD. Takie kombo, 2w1. W zasadzie Ariva 210 + odtwarzacz DVD w przystępnej cenie poniżej 400 zł.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
jako użytkownik MBox'a firmy Hyundai, potwierdzam, że podpięty napęd DVD po USB czyta płyty.
minusem jest to, że nie czyta oryginalnych płyt, które są zabezpieczone regionem. wszystkie nagrywane indywidualnie i z czasopism śmigają.
 

KubaArek

New member
Bez reklam
info z instrukcji obsługi Hyundai

4. Przegladanie i odtwarzanie plików
W trybie przegladania plików multimedialnych
mona odtwarzac pliki wideo, muzyke oraz
zdjecia znajdujace sie:
• na dyskach i pamieciach zewnetrznych
podłaczonych przez złacza HOST USB
• na kartach pamieci wsunietych do gniazda w obudowie
• na dyskach i w katalogach udostepnionych w sieci LAN
• na sieciowych serwerach UPnP
• na liscie ulubionych plików
• na filmowych, niezabezpieczonych płytach DVD z czytnika podłaczonego przez USB (ODD)
 

LordPitex

New member
1.Ta Ariva 150 to nawet dobra propozycja, dzięki :)
2.Który Mbox?
3.Nie mam dużo oryginałów, a te co mam to zawsze mogę zapuścić na starym odtwarzaczu dvd.
4.Wie ktoś co z tymi asusami -mini i hd2?[strasznie je chwalili w cd-action]
 
Do góry