Jaki odtwarzacz DVD?

tirex

New member
Witam!
Ponieważ z zakupem odtwarzacza HD postanowiłem się jeszcze troche wstrzymać, mam zamiar kupić jakiś dobry odtwarzacz DVD. Zależy mi, aby posiadał on złącze HDMI(i dobrze współpracował z TV Samsung 32 A 330, jaki kabel HDMI kupic:wersja, firma ),miał dobry skaler - uscapling do HD,miał złącze USB 2.0(musi płynnie czytać filmy DVD5 PAL z pendriva - jakiego proponujecie) właściwie współpracował z Divxami itd, wyświetlał obraz o b.dobrej jakosci. Czy odtwarzacze DVD czytają filmy DVD.iso(torrenty)po usb?Jakie modele proponujecie(cena do 300 zł)?

Pozdrawiam!

ps.Co sądzicie o tych modelach
MANTA EMPEROR DVD 056
MANTA EMPEROR DVD 051
Philips DVP5990 HDMI - mój cichy faworyt
Bellwood 311U DVD
DVD FERGUSON DVP 868 HD
 
Ostatnia edycja:

adam-ant

New member
pioneer ponad wszystko?

Nie wypowiadałbym się w tym temacie, bo odtwarzacze to nie mój konik, aczkolwiek niezliczoną ilość razy spotykałem się na naszym forum z opinią, że pioneer DV-410V dogodzi prawie każdemu. A poza tym kosztuje tylko nieznacznie ponad 300zł, więc może to jest to czego szukasz :)

w w w.ceneo.pl/1558187 (oczywiście należy usunąć spacje z linku ;))

Pozdrawiam,
Adam
 

kurczak80

New member
Wylicytowałem dzisiaj philipsa 5990 za 196zł z przesyłką ciekawy jestem jak sobie poradzi z xvid 2,1gb o rozdzielczości 720x384 ac3 6ch,bo moja wiwa 238u nie daje rady odtworzyć takiego pliku. Wygląd mi się podoba tego dvd na forum divx.pl można poczytać conieco o tym modelu. Ferguson fajny do divx hd ale nie kupię na razie nic co nie potrafi odtworzyć mkv1800p.
 
Ostatnia edycja:

tirex

New member
kurczak80 napisał:
Wylicytowałem dzisiaj philipsa 5990 za 196zł z przesyłką ciekawy jestem jak sobie poradzi z xvid 2,1gb o rozdzielczości 720x384 ac3 6ch,bo moja wiwa 238u nie daje rady odtworzyć takiego pliku. Wygląd mi się podoba tego dvd na forum divx.pl można poczytać conieco o tym modelu. Ferguson fajny do divx hd ale nie kupię na razie nic co nie potrafi odtworzyć mkv1800p.

Jak już będziesz miał tego Philipsa to prosiłbym o recenzje tego sprzętu;)
 

kurczak80

New member
Ok nie ma problemu ale dvd na razie będzie pod telewizorem crt podłączony kablem euro. A u kolegi sprawdzę działanie pod lcd przez kabel hdmi bo jeszcze nie posiadam odbiornika takiego.
 

PopaY

New member
Bez reklam
kukuku2 autor wyraźnie napisał, że zależy mu na złączu HDMI to po co polecasz odtwarzacz, który takiego łącza nie posiada? :hmm:
 

don111

Banned
kurczak80 napisał:
Wylicytowałem dzisiaj philipsa 5990 za 196zł z przesyłką ciekawy jestem jak sobie poradzi z xvid 2,1gb o rozdzielczości 720x384 ac3 6ch,bo moja wiwa 238u nie daje rady odtworzyć takiego pliku. Wygląd mi się podoba tego dvd na forum divx.pl można poczytać conieco o tym modelu. Ferguson fajny do divx hd ale nie kupię na razie nic co nie potrafi odtworzyć mkv1800p.
nie chodzi o rozdzielczość ani AC3 tylko o rozmiar 2,1 Gb, pewnie żaden odtwarzacz dvd tego odtworzy
odtwarzaczy z mkv nie doczekasz się bo to nie jest oficjalny standard, jedynie takie wynalazki jak popcorn hour, egreat i podobne może sobie dadzą radę... no i chyba jeszcze xbox
 

PopaY

New member
Bez reklam
Bez żadnego problemu :) Ale coś kulawo z odczytem z dysku twardego, za to z płyty odtworzył mi bez żadnego problemu SW 3 - Zemsta Sithów, który waży bodajże 2,3GB.
 

tirex

New member
Patrząc na opisy tego philipsa - wychodzi na to że nie obsługuje on MPEG4. Czy to możliwe i co to oznacza(nie będę mógł ogladać jakiś filmów)?

Ps. Czy ten philips będzie płynnie odtwarzał filmy DVD (DVD5DVD9, bitrate 4500kb/s,takie z torrentów o wielkości ok 4,4 GB/7.4 gb) po USB z pendriva?
 
Ostatnia edycja:

kurczak80

New member
Co do philipsa to dowiecie się wszystkiego mam nadzieje w tym tygodniu mam pena 8gb także będzie test plików divx 2.1gb oraz dvd z pena z bitrate 4400. Co do dvd9 to nie mam żadnego.
 
Ostatnia edycja:

tirex

New member
kurczak80 napisał:
Co do philipsa to dowiecie się wszystkiego mam nadzieje w tym tygodniu mam pena 8gb także będzie test plików divx 2.1gb oraz dvd z pena z bitrate 4400. Co do dvd9 to nie mam żadnego.


Czekam z niecierpliwością;) Bardzo prosiłbym również, abyś napisał jak prezentuje się obraz po HDMI. Z góry serdecznie dziękuję:)

Ps.Czy to prawda że ten odtwarzacz nie obsługuje formatu MPEG4(co to oznacza dla posiadaczy)?
 

kurczak80

New member
Przyszedł do mnie w końcu philips 5990. Od razu wgrałem modyfikowany firmware.
Usb 2.0 robi swoje filmy z wysokim bitratem chodzą bez żadnych przycięć w porównaniu z moją poprzednią wiwą 238u.
Umozliwia także dużo szybsze przewijanie divx z pendriva co mnie w wiwie bardzo irytowało.
Obraz także jest dużo bardziej ostrzejszy jak w wiwie,są dostępne trzy wielkości czcionki. Regulacja wysokości napisów w siedmiu pozycjach oraz zmiana koloru tła napisów oraz konturów.
Dvd czyta z pendriva 8gb fat32 patriot xporter bez problemu wszystkie divixy jakie posiadam o rozmiarach 700mb,1,4gb oraz 2,1gb w jednym pliku. Przy pliku 2,1gb trzeba troszkę dłużej poczekać na rozruch około 30 sekund.
A filmy DVD z pendriva także chodzą bez przycięć tylko że napisy w każdej scenie trzeba włączać samemu i ich kolor jest różowy z żółtym konturem,oraz obraz wskakuje na format 16:9 i nie da się przełaczyć na normalny 4:3.
Z płyty ten sam film ma normalne napisy i normalny format który można sobie dowolnie przestawiać. Może następny firmware coś poprawi.
W przyszłym tygodniu sprawdzę go pod lcd podłaczonym kablem hdmi,aktualnie jest podpięty kablem euro pod tv crt 28 cali.
DVD jest węższy od mojej wiwy o około 5cm wygląda także nieźle z poziomu pilota jest możliwość ściszania tv. Przewijanie filmów jest tylko do 32x ale w zupełności wystarcza. Zapłaciłem za niego 195 zł z przesyłką według mnie bardzo udany zakup.
 
Ostatnia edycja:

tirex

New member
kurczak80 napisał:
Przyszedł do mnie w końcu philips 5990. Od razu wgrałem
A filmy DVD z pendriva także chodzą bez przycięć tylko że napisy w każdej scenie trzeba włączać samemu i ich kolor jest różowy z żółtym konturem,oraz obraz wskakuje na format 16:9 i nie da się przełaczyć na normalny 4:3.

Mam tv panoramiczny więc ten format 16:9 chyba nie będzie problemem. A czy dźwięk jest normalny?

Ps.Może po HDMI nie będzie tego problemu? Czekam zatem na recenzje współpracy z LCD?
 

kurczak80

New member
Dźwięk jest ok ale napisy praktycznie uniemożliwiają komfortowe oglądanie dvd z pendrivea no chyba że jest lektor. Z płyty wszystko jest ok i napisy i formaty obrazu.
 
Do góry