jaki odtwarzacz dvd z hdmi?

raffall

New member
Witam Forumowiczów,

Od kilku dni testuję lcd sony bravia v40. Jako techniczny laik :
- obraz z kablówki całkiem dobry (spodziewałem się czegoś gorszego)
- kino domowe - użytkuję raczej słaby zestaw panasonic sc-ht 520. Połaczenie dvd-tv poprzez euro i s-video daje zadawalający obraz, ale w celu podniesienia jakości postanowiłem zainwestować w nowy odwarzacz dvd z hdmi by pełniej wykorzystać mozliwości nowego tv.

i tu proszę o radę mądrzejszych ode mnie:

1. jaki odtwarzacz dvd z hdmi polecacie?

2. jaki jest przedzial cenowy pomiedzy najtańszymi a (powiedzmy) średnimi odtwarzaczami?

3. a może już w tej chwili inwestować w taki sprzęt, który odtwarza filmy hd? (choć żadnego takowego nie posiadam)

4. i pytanie dla mnie - jako technicznego laika - naistotniejsze: czy jest możliwe takie połaczenie nowego dvd z kinem panasonica, aby dźwięk szedł w systemie 5.1? (na zakup nowego kompletnego zestawu poczekam, aż HD wejdzie do powszechnego użytku)

Pozdrawiam,
rav
 

karaznie

New member
raffall napisał:
ponawiam pytanie, może ktoś coś poradzi :confused:

Generalnie to nie wiem czy jest sens. Pewnie pod koniec roku będziemy mieli już HD-DVD i/lub blu-ray w rozsądnych cenach. Ja między komponentem i HDMI różnicy żadnej nie widze na moim DVD (Marantz).

korby
 

awujotka

New member
Bez reklam
Witaj! Na tym forum razem (ale osobno) z kolegą Fatmanem_1 użytkujemy Philipsa DVP9000S z upscalerem do 1080i. Obraz z dvd jest ekstra. Ale z tego co wiem, Twój Sony ma rodzielczość 1368x728, więc u ciebie w grę wchodziłoby tylko do 720p. Cena tego urządzonka to 1200-1600 w zależności od miejsca zakupu. Na Allegro nawet poniżej 1000 się zdarzają. Z philipsów tańszych, z odtwarzaniem Divx jest seria 5900.
 

awujotka

New member
Bez reklam
karaznie napisał:
Generalnie to nie wiem czy jest sens. Pewnie pod koniec roku będziemy mieli już HD-DVD i/lub blu-ray w rozsądnych cenach. Ja
korby

I w ten sposób mozna się na nic nie doczekać. Bo jutro taniej, lepiej, ajak nie jutro, to pojutrze... Mówią, że tylko żona (mąż) powinna być jedna... :p A ze sprzętem jest tak, że trzeba go co jakiś czas wymieniać.
:p :p :p
 

flisa

New member
Easytouch Et-612hdmi

sam zastanawialem sie jakie DVD z HDMI kupic przez przypadek bedac w hurtowni zobaczylem model EASYTOUCH ET-612HDMI - po chwili zastanowienia pomyslalem zobaczymy za cene 103zl brutto to najwyzej da sie komus w prezencie. Powiem tak jakosc obrazu mnie zaskoczyla posiadam TV LCD Toshiba 32R3500PG puscilem obraz z DVD po kablu HDMI i poprostu szczena mi opadla. Nejlepsze jest to ze czyta filmy z pena USB bez zadnych przyciec !!! Jest jedna mala wada nie ma opcji zeby zwiekszyc napisy choc dla mnie sa ok (zona twierdzi ze troszeczke za male) POLECAM
 

Viollus

New member
To ja się jeszcze podepnę pod wątek z pytankiem +/- w temacie?

Czy uważacie, że zakup sprzętu z upscalerem w ogóle ma sens w przypadku kiedy posiadam Philipsa z Perfect Pixel Plus HD? Odpaliłem na tym TV Marantza ze skalerem na 1080i (nieststy nie pamietam juz jaki model) i było kiepsko, miałem nawet jakieś dziwne plamy w chcrakterystycznych miejscach (poruszające sie elemeny zawierające powtarzalny wzór, np paski ), prawdopodobnie był to wynik "podwójnego skalowania". Czy takie wynalazki Philipsa jak Perfect pixel czy też pixel plus można uważać za sklaery? i czy taki sakler w DVD da lepszy efekt?

Pozdrawiam.
 
Do góry