Jaki odtwarzacz DVD z HDMI

patrus

New member
Niedawno kupiłem LCD SONY KDL-32S3000 (moje wrażenia opisze za kilka dni jak się nim nacieszę i nabiorę odpowiedniego dystansu aby opinia była w miarę obiektywna) i zastanawiam się nad zakupem odtwarzacza DVD z wyjściem HDMI. Przegladam forum i przyznam sie szczerze, że jestem w kompletnej rozsypce. Ile modeli tyle opinii. Zainteresowałem się modelem SONY DVP-NS78H, Pioneer DV-400V-K, DV-490V-K i Panasonic DVD-S511,
Fajnie byłoby gdyby odtwarzacz obsługiwał DivX i XviD ale to nie jest konieczność, na pewno powinien odtwarzać płytki DVD - DL.
Pomóżcie coś wybrać. Budżet na ten cel to ok. 500 zł.
 
Ostatnia edycja:

_spy_

New member
Do tego TV, Panasonic DVD-S511 lub Pioneer DV-400V. Ja akurat wybrałem ten pierwszy ze względu na lepszy firmware oryginalny i VieraLink. Zaletą Pioneera jest złącze USB.
 

daroda

Klub HDTV.com.pl
VIP
czy usb Pioneera czyta dyski

Pytanie do znawców DV400. Czy usb czyta dyski, czy tylko "gwizdki".
Niedawno kupiłem tego Pioneera. W przyszłości planuję skompletować zestaw kina (z Jamo, bo jak czytam na tym forum, nieźle grają w parze).

Ale męczy mnie myśl, czy dobrze zrobiłem. Może lepsze byłoby Onkyo z quadralami? Na razie przeważyła jedna rzecz - DV 400 kosztuje ok. 400 złotych, Onkyo 405 ok. 700 zł. Może oddać, zamienić?

Czy macie jakieś doświadczenie, jesli chodzi o porównanie owego sprzętu?
Jakie kino lepiej zagra - Pionner ( np. DV400, 417 z Jamo 606, czy Onkyo 405, 505 z Q500 (Filmy 60 proc. - muza 40). Oczywiście ważna kasa - całośc do 3 tys.
Może za dużo jak na ten wątek, ale cholernie mnie to męczy...
 

emeryt21

New member
DVDplayer?

Ja tez w podobnym temacie.Wymyslilem sobie,ze kupie Onkyo DV-SP 405E.Problem w tym,ze nie moge trafic na egzemplarz "bezstrefowy".Wszystkie oferowane sa tylko "2" a ja chce ogladac amerykanskie filmy ("1").Oczywiscie wszyscy sprzedawcy wmawiaja mi i pokazuja instrukcje,ze odtwarza NTSC.Tak,to prawda jesli plyta jest pozbawiona zabezpieczen,ale takich nie mam i nie interesuja mnie podrobki.W brytyjskiej stronie www.onkyo.co.uk znalazlem informacje,ze produkuja z oznaczeniem "all".Gdzie mozna w Polsce taki kupic (ze wzgledu na gwarancje)lub gdzie mozna znalezc fachowca,ktory zdejmie blokade regionu?Mieszkam w Bydgoszczy,moze cos mi podpowiecie,please,prosze,umalaju.:(
 

Storm

New member
Pioneer vs Onkyo

Pioneer 400 i onkyo 405 to praktycznie takie same odtwarzacze (różnica jest tylko obudowie zewnętrznej) W środku jest to samo tj. tani plastikowy napęd Oriona i czipy tajwańskiego Mediateka. Skalowanie po HDMI to porażka po prostu skaler nie wyrabia w trybie 1080P.:)
 

emeryt21

New member
Wybor odtwarzacza DVD

Dziekuje Storm za ostrzezenie,ale co dalej.Wiadomo,ze DVDplayer to forma przejsciowa,do wykorzystania dla zbioru plyt kupowanych z gazetami,bajek dla dzieci itp.Przyszlosc to HD ale jak dotad slabo wchodzi do uzytku,bo dwa formaty sa nie do przyjecia (historia z VHS i beta powtarza sie).
Potrzebuje zatem stosunkowo taniego Dvd playera,ale spelniajacego wysokie wymagania.Mam TV fullHD Sharp LC-46XL2E i chcialbym wykorzystac jego mozliwosci,na zwyklej kablowce chodzi jak burza.Oczekuje podobnego dzialania ze strony DVD,ale mam zahamowania jesli chodzi o kupowanie DVD powyzej ceny Onkyo 405 czy Pioniera 400.
Co mi zasugerujecie biorac pod uwage fakt,ze za rok moge ten player wyrzucic i kupic wreszcie ujednolicony HD player?:roll:
 

Abigor

New member
Witam
Stoje aktualnie przed koniecznością zakupu nowego odtwarzacza dvd, stary LG niestety ma już swoje lata i zaczął fiksować. Zastanawiam się nad Panasonic S511 i Pioneer DV-400. Przeczytałem już masę przeróżnych opinii na temat tych odtwarzaczy i zgłupiałem całkiem. Który z nich będzie lepszym zakupem. Będzie używany głównie do filmów DVD, mp3, czasem divx i musi czytać płyty dwuwarstwowe. A może jakaś inna marka, oprócz Philips - mam uraz po trzech latach urzytkowania wysiadł TV i kino. Teraz do kina podłączony jest odtwarzacz dvd przez digital in/out.
Odtwarzacz będzie podłączony do LCD LG 32LC25R.
 

Storm

New member
DVD dobre i tanie?!

Do kolegi emertyt21 !!! Jest w tym pewna sprzeczność bo to co tanie nie jest dobre ale możemy pójść na kompromis. Myślę,że na okres przejściowy możesz rozważyć kupno Samsunga model 1080P. Jest na pewno lepszy od onkyo 405 czy pioneera 400 .Ma bardzo dobry skaler, wyjście elektryczne i optyczne, divx ultra i kości amerykańskiego Zorana. Ja mam Denona DVD-1930 ale to droga zabawka i nie czyta polskich napisów w txt. Dla mnie to bez znaczenia bo uznaję jak na razie tylko format DVD i słucham na nim płytek CD.
 
Ostatnia edycja:

egregor

New member
Storm napisał:
Do kolegi emertyt21 !!! Jest w tym pewna sprzeczność bo to co tanie nie jest dobre ale możemy pójść na kompromis. Myślę,że na okres przejściowy możesz rozważyć kupno Samsunga model 1080P. Jest na pewno lepszy od onkyo 405 czy pioneera 400 .Ma bardzo dobry skaler, wyjście elektryczne i optyczne, divx ultra i kości amerykańskiego Zorana. Ja mam Denona DVD-1930 ale to droga zabawka i nie czyta polskich napisów w txt. Dla mnie to bez znaczenia bo uznaję jak na razie tylko format DVD i słucham na nim płytek CD.

A czy do tego Samsunga 1087P mozna przez usb podpiac dysk twardy? Ogolnie czy jest jakis odtwarzacz dvd/divx ktory poradzi sobie z przesylem danych przez usb z dysku twardego?
 

don111

Banned
do divx żadnego Samsunga, odradzam... polecam za to Ferguson 780HX, do 300zł wg mnie to zdecydowanie najlepszy wybór :)
USB działa bezproblemowo na pendrivie ale nie wiem jak z dyskiem twardym, powinno zadziałać (oczywiście tylko jeśli dysk ma własne zasilanie)
nagrywane płytki dvd DL też działają bezproblemowo :)
 

dinderi

New member
emeryt21 napisał:
Ja tez w podobnym temacie.Wymyslilem sobie,ze kupie Onkyo DV-SP 405E.Problem w tym,ze nie moge trafic na egzemplarz "bezstrefowy".Wszystkie oferowane sa tylko "2" a ja chce ogladac amerykanskie filmy ("1").Oczywiscie wszyscy sprzedawcy wmawiaja mi i pokazuja instrukcje,ze odtwarza NTSC.Tak,to prawda jesli plyta jest pozbawiona zabezpieczen,ale takich nie mam i nie interesuja mnie podrobki.W brytyjskiej stronie www.onkyo.co.uk znalazlem informacje,ze produkuja z oznaczeniem "all".Gdzie mozna w Polsce taki kupic (ze wzgledu na gwarancje)lub gdzie mozna znalezc fachowca,ktory zdejmie blokade regionu?Mieszkam w Bydgoszczy,moze cos mi podpowiecie,please,prosze,umalaju.:(
Do większości odtwarzaczy dvd Onkyo wystarczy wprowadzic kod z pilota, zeby stał sie multiregionalny. Nie trzeba wcale za to płacic, bo informacje te mozna znaleźć w internecie :) Zajrzyj np. pod ten adres: http://forum.pioneerdivx.net/tematy39/621.htm#6473

@emeryt21, kiedy juz kupisz to Onkyo dv-sp405, sciagnij proszę z niego firmware. Zrobimy mały modzik, a ja parę rzeczy z tego Onkyo uzyję do Pioneer'a :)
W tym przypadku, proszę o wiadomość na PW/E-mail.

Co do dysku twardego przez USB, zarówno Onkyo jak i Pioneer sobie z nim poradzi, jesli dysk będzie mial wlasne zasilanie.Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

flisa

New member
Easytouch Et-612hdmi

ja kupilem EASYTOUCH ET-612HDMI i jestem super zadowolony jakosc po HDMI wypas na dodatek bez zadnych przyciez czyta filmy z pena USB poprostu za cene 103zl brutto to jest WYPAS sam sie zastanawialem nad jakimis drogimi DVD ale teraz z czystym sumieniem polecam EASYTOUCH
 
Do góry