Jaki odtwarzacz DVD/DivX do 350 - 400zł

savage79

New member
Witam
Jakiś czas temu zakupiłem TV plazmowy LG 42PC51. Traktuje go jako TV przejściowy przed upowszechnieniem się telewizji HD oraz zmniejszeniem cen odtwarzaczy i filmów na nośnikach Blue-Ray. Teraz pora na poszczególne elementy kina domowego. Jako pierwsze chciałbym zakupić odtwarzacz DVD a póżniej amplituner i głośniki. Jak na razie moje typy to :

- Pioneer DV-400-K
- Panasonic S511
oraz ewentualnie Ferguson 880HX

Z tego co wiem to Panasonic nie ma wejścia USB a takowe zapewne przyda się prędzej czy później (dopiero jestem na etapie zakupu pendraka). Filmy jakie będę oglądać to dobrej jakości Divx oraz DVD. Obecnie mam do telewizora podłączony komputer po HDMI (w kompie przejściówa DVI -> HDMI). Martwi mnie trochę skalowanie obrazu z odtwarzacza stacjonarnego, gdyż niektóre filmy DVD są w innych proporcjach niż 16:9 i musze ręcznie zmieniać rozmiar filmów na kompie. Czy macie jakieś doświadczenia w tym zakresie ?? Może w odtwarzaczu są odpowiednie opcje, które rozciągają obraz. Chciałbym się dowiedzieć, który z tych odtwarzaczy według was będzie lepszą opcją a może polecicie coś innego i czy obraz będzie równie dobry co z kompa (karta 7600GS do DVD używam Nvidia decoder i KMplayera, który daje trochę lepszy obraz niż czysto softwarowe odtwarzacze).

Jeśli chodzi o resztę zestawu KD to zapewne na razie nie kupię ze względu na WAF, więc jak przyjdzie czas to założę osobny wątek.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie i porady.
Pozdrawiam
 

timbot

New member
Bez reklam
w sprawie rozciagania, gdy filmy sa w innym formacie niz 16:9, to:
1. przy podlaczeniu hdmi do twojego tv - i tak beda pasy czarne gora/dół, ale film bedzie w dobrej proporcji i nie potrzeba jeszcze robic panscanu, szkoda psuć proporcje obrazu
2. przy podlaczeniu przez euro mozliwe bedzie rozciaganie przy korzystaniu z trybow telewizora - zoom i pelny (jak juz sie uprzesz przy psuciu obrazu przez rozciaganie),zdaje sie (kipepska pamięć) ze wtedy w pionerze, jesli wlaczona jest funkja pan&scan napisy beda na filmie, wiec sie ich nie obetnie
generalnie, mam pod ten telewizor nagrywarke lg i dvd onkyo (brata pioneera 400) podpiete przez hdmi, ale jak testowalem przez euro to musze powiedziec,ze roznica in minus byla głównie w krawedzie liter, a w samym obrazie juz nie byla taka oczywista (bo przez euro dzialaja ulepszacze tv). przez compontnt nie podlaczalem

z tego co wiem (prosze mnie poprawic) pioneer i panasonic nie maja pełnej opcji panscanu - czyli zeby w filmach innych niz 16:9 mozna bylo rozciagac obraz, zeby czarnych pasow nie bylo
nie wiem co w fergusonie
 

savage79

New member
Dzięki za odpowiedź.

Widzę, że moje pytanie nie cieszy się popularnością to może dodam jeszcze kilka pytań.

Czytałem na tym forum, że nowe odtwarzacze Fergusona 880 dziwnie się zacinają, proszę o info czy jest nowa wersja firmware'u rozwiązującego ten problem.

Proszę również o info czy Panasonic jest mniej wybradny jeśli chodzi o Divx'y od Pioneer'a, czytałem bowiem, że Pioneer niestety nie odtwarza wszystkiego (oczywiście chodzi o Divx).

Pozdrawiam
 

Icek

New member
Ferguson D-880 HX

Witam,

mam pytanie, czy Ferguson D-880 HX widzi dyski zewnętrzne USB? Mam zamiar kupić ten odtwarzacz, ale muszę mieć pewność, że odpali materiał z dysku. Mam zamiar kupić dysk WD Caviar 750 GB z USB? Może polecicie jakiś inny odtwarzacz lub inny dysk?
Dzięki.
Icek
 
Do góry