jaki odtwarzacz blu-ray czy wartjest wysokiej ceny

money2011

New member
Witam

Mam okazje załozyc nowy temat i jednoczesnie prosilbym o fachowa porade.Mam zamiar dokonac zakupu odtwaracza blu-ray i moje pytanie jest takie czy warto wydawac kwote ok 1300 zł na sam odtwarzacz czy lepiej kupic go w zestawie kina domowego.Na dzien dzisiejszy biore pod uwage odtwaracze Samsunga, Lg ,Sony, Yamaha,Harmana ,Denona ,chce napewno aby była mozliwosc podlaczenia do głosnikow 5.1 lub 7.1 .Zalezy mi przede wszystkim na wysokim obrazie 3D i rowniez dzwieku Dolby.Jak jest np z zywotnoscia odtwarzacza firmy Samsung i jego kodekami czy warto jednak rozwazyc zakup drozszego.Z góry dziekuje za informacje
 

ranczo

New member
Bez reklam
Jeżeli odtwarzacz blu-ray ma służyć tylko do filmów to nie warto wydawać takich.
Żaden BD nie ma wzmacniacza więc głośniki i tak musisz podłączyć do amplitunera.
Dźwięk z BD przesyłany jest do amplitunera cyfrowo i to amplituner jest odpowiedzialny za jakość dźwięku.
Wybierając BD kierowałem się jakością obrazu i czasem startu odtwarzania (w skrajnych przypadkach film potrafi wystartować dopiero po dwóch minutach od włożenia płyty).
Mój wybór padł na Panasonic DMP-BDT210 3D - obraz żyleta, czas startu filmu 12 sekund. Cena w okolicy 600zł.
Czyta pliki mkv z zewnętrznymi napisami.
Jako blu-ray sprawdza się znakomicie.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
j/w, tez mam 210 i 100% zadowolenia! Obraz rewelacja jedyny - to brak odczytu MP3 z karty SD tylko plyta lub pendrive.
 

money2011

New member
Rozumiem czyli obojetnie jaki bedzie odtwarzacz blu-ray to aby byl idealny dzwiek musi byc dodoatkowo amplituner to tak srednio odtwarzacz 1000 +3000 jakis skromny zestaw głosnikow z amplitunerem.Ale nasuwa mi sie kolejne pytanie co zatem myslicie o kinie domowym w tych granicach do 3000 warto kupic całosc czy lepiej oddzielnie wszystko do kupic ?
 

krzys504

New member
Ja posiadam Panasonic DMP-BDT 310.kupiony ze wzgledu 2-och wyjsc hdmi.
Wady:zbyt czuly laser.problem z dwoma plytami kopia zapasowa filmu.mianowicia 1 plyta zaciecie filmu na Panasonicu.nie bylo problemu na odtwarzaczach LG,Samsung,Pioneer.2plyta mialem w sumie dwie takie.nagrany dzwiek lektor Polski i orginalny Angielski.na dzwieku Pl.idzie bez problemu,Angielski dzwiek obraz sie zacina i plyta nie idzie nie bylo problemu na LG,Samsung,Pioneer.Podlaczenie dysku twardego Fat 32 pliki do 4GB Mkv. wieksze niz 4GB nie wejda na dysk.ograniczenie Fat 32.
Zalety:2 wyjscia hdmi.slot na karty pamoeci SD,SDHC,SDXC,Mozliwosc wgrania wlasnej tapety.ladny wyglad.testowalem jeszcze plyte nagrane 4 filmy Mkv.+muzyka Mp3 odtwarzacz nie odtworzy takiego dysku.Pioneer sobie poradzil ze wszystkimi filmami i Mp3.nie testowane na Samsungu i LG.moim zdaniem do filmow Bluray odtwarzacz zajebisty i muzyki z pendraiwa.z reszta zadan sobie nie radzi.
 
Ostatnia edycja:

ranczo

New member
Bez reklam
krzys504
sformatuj dysk exFAT - obsługuje duże pliki

money2011
zdecydowanie amplituner + głośniki
- zdecydowanie lepszy dźwięk
- większe pole manewru przy doborze głośników
- możliwość podłączenia dodatkowych źródeł dźwięku
 

money2011

New member
Hej drodzy uzytkownicy portalu na poczatek dziekuje za odpowiedzi i dzieki temu wiem ze lepszym zakupem bedzie oddzielne do kupienie zestawu odtwarzacza i głosnikow z amplitunerem choc moje wymiary pokoju nie sa wielkie bo tylko 17,5 m kwadratowego.Jesli chodzi natomiast o blu-ray to wybór padł na samsunga gdyz kieruje sie tym ze mam w domu Tv z seri D i bedzie tylko przeznaczony do ogladania filmow ,ale zatem odpowiedzcie mi czy model BD-D7500 bedzie dobrym rozwazaniem do takiego zestawu czy poszukac czegos lepszego.Z tego co sie zorientowałem ma wejscie optyczne ale ma tylko jedno wejscie Hdmi bez USB.I na koniec jakiego typu amplituner i głosniki beda lepsze chodzi mi o marke z ktora warto sie wiazac z góry dziekuje za odpowiedzi
 
Do góry