Jaki obraz preferujesz ?

Który obraz preferujesz?


  • Total voters
    0
Status
Zamknięty.

SlawekR

New member
Ani pierwszy ani drugi. Coś pośrodku byłoby w sam raz.

Pierwszy jest nienaturalny, korony drzew mają za bardzo przesycone kolory, także ich odbicia w wodzie. Wystarczy wyjrzeć przez okno aby się o tym przekonać. Niebo by jeszcze obleciało.

Drugi jest z kolei szary, takie poziomy kontrastów też w rzeczywistości nie występują. Obie formy prezentacji są nie do przyjęcia w moich oczach.

Ostatecznie jak bym musiał któryś oglądać to wolę drugi.

To wszystko przy założeniu, że monitor mam w miarę poprawnie skalibrowany.
 

nowy66

New member
Mam dziwne wrażenie, że jest to ten sam odbiornik ale z różnymi nastawami. W 100% popieram SławekR. Coś pośrodku. Z tym, że dla mnie pierwszy jest lepszy (po małej korekcie w dół z nastawami).

pzdr
 

SlawekR

New member
nowy66 napisał:
Mam dziwne wrażenie, że jest to ten sam odbiornik ale z różnymi nastawami. W 100% popieram SławekR. Coś pośrodku. Z tym, że dla mnie pierwszy jest lepszy (po małej korekcie w dół z nastawami).

pzdr
"po małej korekcie" właśnie będzie równoznaczne z "coś pośrodku";)

A odbiornik oczywiście że może być ten sam. Jes tyle czynników które moga mieć wpływ na takie a nie inne przedstawienie obrazu. Począwszy od nastaw samego TV, porzez nastawy aparatu, a skończywszy na najprostrzej korekcji zdjęcia choćby w Irfan View. Już nie mówię o przekłamaniach od nieprawidłowego skalibrowania monitora, na którym każdy z nas te zdjęcia ogląda.

Wręcz zastanawiam się, w związku z tym, czemu ma służyć taka sonda;).
 
Ostatnia edycja:

Krzysiekj

New member
Jednak pierwszy

Pamiętacie Pewexy?
Obraz na pierwszym jest właśnie taki pewexowy, a drugi - szarzyzna jak w Polsce za oknami w latach dziewięćdziesiątych. Natomiast jak miałbym wybrać do oglądania - jedna fotka to kiepski podpowiadacz...




Still waiting for first own PDP...
 

gatar

Active member
Bez reklam
Pierwszy.

Witam.
Mi podoba sie bardziej pierwszy obraz.
Przypomina mi słoneczny dzień po przejściu frontu chłodnego: wspaniała widzialnośc, krystaliczne powietrze, bardzo nasycone kolory, sporo niebieskiego. Drugi obraz to tak jak już od kilku dni mamy wyż: niebo przydymione, widzialność nieco słabsza, powietrze z taką jakby mgiełką, więcej zielonego i żółtego, mniejszy kontrast. To na tyle tego meteo. :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry