Jaki obraz preferujesz - zakończenie

ArtS007

New member
Bez reklam
Należy przyznać, że pytanie:

Kiki napisał:
przychodzisz do sklepu i który z obrazów na pierwszy rzut oka cię przyciąga.
Abstrachuję od treści czy jakichkolwiek podtekstów.
Chodzi tylko o to jaki obraz Cię bardziej zachwyca.
zdecydowanie kierowało na opcję numer 1. Gdybym miał zadane pytanie w stylu, który obraz bardziej ci odpowiada, osobiście wybrałbym drugi (o czym zresztą wspomniałem w mojej wypowiedzi w konkursie).

ArtS :)
 

pete

New member
mike11 napisał:
Jak zwykle zazdrość i zawiść.Typowe dla "polaczków i pis-iorków"

Gratuluję zwycięzcy.
Do mike11: proszę nie poniżać innych uczestników forum.
Do moderatorów: czy takie inwektywy są dopuszczalne na forum? Czy zamieniamy się w onet (nie przymierzając)?
Pozdrowienia.
 

pete

New member
Ja bez wahania wybrałem obraz nr2. Wielokrotnie przerabiałem ten problem w moim Loewe Modus. Analogiczna różnica jest między własnym systemem obróbki obrazu Loewe, tzw. Image+, a obrazem bez tego systemu. Bez wątpienia kwestia upodobań jest funkcją czasu, tzn. na początku (np. w sklepie) bardziej podoba się podrasowany obraz, ale z czasem zaczyna irytować swą nienaturalnością oraz pozornie tylko dobrą czernią. Potem trudno oglądać inaczej, jak bez dopalaczy.
Ale zauważcie, że każdy taki system jest odłączalny, więc nie widzę wielkiego problemu. Obraz na zdjęciu nr1 ma nas (i nasze żony) zachecić do kupna, ewentualnie złagodzić ból dużego wydatku. Obraz nr2 używany później będzie gwarantował optymalne wrażenia z użytkowania telewizora.
Wszyscy wygrywają?
 

bob608

New member
kiki napisał:
Wątek http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13952
o w/w tytule został zamknięty dla głosowania , ale jego echa dźwięczą.

Pierwsza rzecz nagroda .Aparat cyfrowy wylosował dziś - chirkon -
proszę o podanie danych osobowych na priv do wysłania nagrody.

Pierwszy obraz
1d4abed3ac9120aemed.jpg


to obraz dynamiczny ustawiony tak aby zachwycić osobę na sklepie która krótko przebywając musi na telewizor popatrzeć i zapamiętać coś co zaraz albo później wpłynąć może na jej wybór. W każdym razie nie przechodzi obojętnie obok takiego obrazu.


Drugie zdjęcie

d61ae59f557010cdmed.jpg


to obraz po kalibracji plazmy / na obydwóch zdjęciach jest nowa plazma Panasonica 50 PY 700 full hd./ Plazma na tym zdjęciu była kalibrowana :
1. za pomocą płyty Monstera
2. za pomocą kamery full hd JVC GZ HD 7 - to pierwsza nasza taka kalibracja . Kamera wystawiona przez otwarte drzwi pokazywała zieleń na zewnątrz. I patrząc na zieleń bezpośrednio oraz na obraz zieleni rzucony za pomocą kamery full hd na matrycę full hd plazmy , kilka osób starało się ustawić jak najbardziej rzeczywisty obraz na plaźmie.
Czyli taki jak widać było przez otwarte drzwi.
Najkrócej mówiąc parametry ustawienia przypominały jako żywo obraz w ustawieniu kinowym. Zachęcam do sprawdzenia w domu - wybór takiego ustawienia.
Okazało się , że na blisko 1600 osób odpowiadajacych w wątku ok. 80 % osób wybiera właśnie taki obraz / ja również wybrałbym taki obraz dla własnych potrzeb/.
Co to może / nie musi / oznaczać ?
- Że zdecydowanie więcej zwolenników - wolałaby aby porównania telewizorów dokonywane były przy takich parametrach.
- Że kalibracja obrazu powinna uwzględniać gusty i zapotrzebowanie dla tych 80 % a druga kalibracja dla tych 20% powinna uwględniać zupełnie inne zapotrzebowanie.
- Że większość populacji obserwując telewizory na świecie w dowolnym sklepie - wyrabia sobie opinie na podstawie obrazów dynamicznych , które to w postaci plazm , lcd czy tylnej projekcji - prezentują swoje możliwości.
- Że dopiero w domu po pobycie półgodzinnym z różnymi modelami , w spokoju użytkownik nabiera umiejętności obserwacji i wyboru telewizora w swoich warunkach - znacznie odbiegających od naświetlonych światłem sztucznym pomieszczeń.
- Że może to nie taki zły pomysł - co podkreślał również p.Julisz Kornaszewski , że właśnie takie ustawienia telewizorów mają większą zdecydowanie liczbę odbiorców / przypomnę 80 %/.
- Że aparat bez problemu oddaje różnice dwóch czy trzech stojących obok siebie telewizorów. Może nie pokazuje co do jakości - płynność obrazu . Ale pokazuje zdecydowanie różnice.
Jeśli zdjęcia są zrobione prawidłowo dają odzwierciedlenie różnic takich które widziały oczy. Do głównego testu zdjęciowego zaprosimy osoby znaczące /postaramy się/ w fotografii - aby autorytatywnie dały odpowiedź ,czy aparat jest w stanie pokazać różnice które widzą oczy .
I to w jakim stopniu.
Proszę o własne wrażenia.

Kolejny wątek z nagrodą / do wygrania kino domowe Sharpa / za kilka dni.
pozdrawiam

witam
dokładnie tak samo jest z korektorami dźwięku w wzmacniaczach audio w pierwszym momęcie słychać jakby lepiej a okazuje się, że psują dźwięk.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
pete napisał:
Do mike11: proszę nie poniżać innych uczestników forum.
Do moderatorów: czy takie inwektywy są dopuszczalne na forum? Czy zamieniamy się w onet (nie przymierzając)?
Pozdrowienia.
Takimi wypowiedziami niektórzy użytkownicy wydają świadectwo sami sobie.

ArtS :)
 

dagie

New member
kiki napisał:
2. za pomocą kamery full hd JVC GZ HD 7 - to pierwsza nasza taka kalibracja . Kamera wystawiona przez otwarte drzwi pokazywała zieleń na zewnątrz. I patrząc na zieleń bezpośrednio oraz na obraz zieleni rzucony za pomocą kamery full hd na matrycę full hd plazmy , kilka osób starało się ustawić jak najbardziej rzeczywisty obraz na plaźmie.
Czyli taki jak widać było przez otwarte drzwi.

Wydaje mi się, że w tym przypadku został układ "kamera-plazma". Kamera też może pewien zakres spektrum świetlnego uwydatnić a inny stłumić. A może się mylę?
 
Do góry