Jaki nowy amplituner?

rees

Member
Drodzy koledzy,

Poradźcie proszę. Mój wysłużony ampli Onkyo 503 padł i muszę kupić coś nowego.
Głośniki jakie mam to Jamo S606 HCS3 ale bez subwoofera. Pokój 20-22 m2. Użytkowanie: gry (x360 i ps3) 50%, filmy bluray 25% i muzyka stereo 15% i TV 10%.
Oczywiście musi to być tym razem z dekoderami DTS HD i Dolby HD.
budżet w przedzialem 1000 - 2000 zł maks. Mój typ do tych głośników to Denon AVR-1513 (ok 1300 zł). Chyba że jakiś H/K np AVR 70? Nie mam pojęcia co dzisiaj ciekawego można kupić.

PS. Mam wrażenie że bas w KD i grach jest czasami za słaby (fakt, nie posiadam suba) ale kiedyś używałem jakiegoś ampli Pioneera z serii VSX i tam bass był niezły w połączeniu z Quadral Quintas 500.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do 2k masz Denona 1713, Onkyo 515, Yamahę 673. Ciut powyżej (ja bym się skłaniał do tej opcji) Denon 2113, Onkyo 616, Yamaha 773, Harman 265. Pomieszczenie masz dość spore więc przy filmach może brakować basu przez brak suba.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Drodzy koledzy,

Poradźcie proszę. Mój wysłużony ampli Onkyo 503 padł i muszę kupić coś nowego.
Głośniki jakie mam to Jamo S606 HCS3 ale bez subwoofera. Pokój 20-22 m2. Użytkowanie: gry (x360 i ps3) 50%, filmy bluray 25% i muzyka stereo 15% i TV 10%.
Oczywiście musi to być tym razem z dekoderami DTS HD i Dolby HD.
budżet w przedzialem 1000 - 2000 zł maks. Mój typ do tych głośników to Denon AVR-1513 (ok 1300 zł). Chyba że jakiś H/K np AVR 70? Nie mam pojęcia co dzisiaj ciekawego można kupić.

PS. Mam wrażenie że bas w KD i grach jest czasami za słaby (fakt, nie posiadam suba) ale kiedyś używałem jakiegoś ampli Pioneera z serii VSX i tam bass był niezły w połączeniu z Quadral Quintas 500.

Podejrzewam że to wina kolumn, a nie samego ampli. U mnie Jamo dudniły, u innych w pewnych warunkach akustycznych właśnie jest niedostatek basu. Ja mam teraz taki zestaw jak w podpisie i w Onkyo bas mam na 0. Jeżeli szukasz innego ampli to wybór jest spory. Z Onkyo począwszy od nieco starszych modeli 608, 609 aż do 616, do tego Yamaha 673/771, Denon 1513/1713, HK 260/265. Jeżeli chcesz poprawić brzmienie, to najpierw bym się rozejrzał za lepszymi kolumnami, albo dokupieniem suba.
 

rees

Member
Dzięki Panowie. Uścislając: nie narzekam na permanentny brak basu, wręcz jest prawie idealnie w kinie domowych i grach i zdecydowanie mocny bas podczas słuchania muzyki. Brakuje mi po prostu delikatnie, odrobiny głębszego tupnięcia podczas "ostrej sieki" na ekranie. Czyli na pewno muszę kupić suba? Dlatego napisałem że kiedyś miałem Pioneera ampli bo tam bas bez suba był bardzo mocny i było czuć to uderzenie - też bez suba.
Co do kasy: maks 1500 zł. Uściślam więc. Czyli Denon 1513?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dzięki Panowie. Uścislając: nie narzekam na permanentny brak basu, wręcz jest prawie idealnie w kinie domowych i grach i zdecydowanie mocny bas podczas słuchania muzyki. Brakuje mi po prostu delikatnie, odrobiny głębszego tupnięcia podczas "ostrej sieki" na ekranie. Czyli na pewno muszę kupić suba? Dlatego napisałem że kiedyś miałem Pioneera ampli bo tam bas bez suba był bardzo mocny i było czuć to uderzenie - też bez suba.
Co do kasy: maks 1500 zł. Uściślam więc. Czyli Denon 1513?

Ten Denon nie jest zły, ale zawsze lepiej model w góre. Jeżeli nie potrzebujesz jakiś szczegolnych nowinek tech. to Onkyo 608 też jest w podobnej cenie, a ma dość mocny zasilacz i również wszystkie dekodery, wej./wyj. HDMI, skalowanie itp. Po prostu nie ma USB, radia internetowego, airplay itd. Na tym metrażu to w filmach zawsze będzie niedosyt basu, szczególnie jeszcze z amplitunera do KD, które w większy lub mniejszy sposób ale ogranicza pełen potencjał kolumn. O ile w małym pomieszczeniu bez suba da się obejść, to w Twoich warunkach uważam że jest on niezbędny. Zresztą, sub w kinie to podstawa. Pioneery też basem nie zioną, ale może zestawienie z innymi kolumnami spowodowało że basu było więcej. Podstawa to kolumny, a później elektronika. Jak kupisz sobie ampli, to z czasem możesz pomysleć o lepszych kolumnach, bo warto:)
 

rees

Member
Paweł, Krzysiek: dzięki. Zatem waham się między AVR 1713 - widzę że jest Airplay a ja mam dużo muzyki na iphone, ipad, Mak... idealnie. Onkyo 579 też widzę że jest Airplay - poprawka: nie ma? Różnica w cenie 100 zł na korzyść Onkyo. To co lepiej zagra?
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Do stereo moim zdaniem Denon. Kino jak kino, w obu będzie dobrze. Jamo grają trochę ostrawo na górze, więc możliwe że z Denonem trochę złagodnieją. Najlepiej nie kierować się Naszymi opiniami, tylko samemu posłuchać, bo gusta są różne. Mnie Jamo z Onkyo drażnił, jak nadmieniałem dudniący bas i ostra góra, ale tylko jak zacząłem słuchać więcej muzyki. W kinie było ok.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rees

Member
Masz rację. Jak teraz słucham Onkyo + Jamo to zaczyna mnie drażnić ta góra a wzmocniony bas dominuje. Akurat porównałem sobie to samo zródło dzwięku ze słuchawek AKG. Biorę zatem Denona - szczególnie że ma airplay.
Dziękuję za pomoc!
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Masz rację. Jak teraz słucham Onkyo + Jamo to zaczyna mnie drażnić ta góra a wzmocniony bas dominuje. Akurat porównałem sobie to samo zródło dzwięku ze słuchawek AKG. Biorę zatem Denona - szczególnie że ma airplay.
Dziękuję za pomoc!
Tylko nie przepłać.
 

rees

Member
Dzięki za zakupy Blackninja! Dzisiaj go podłączyłem, skonfigurowałem i ... gra fajnie. Słychać że w parze z Jamo S606 HCS3 gra o wiele dynamiczniej, czuć bas (w grach, filmach, muzyce) i głębię. Jestem zadowolony, aczkolwiek okazało się że słabym elementem zestawu jest paradoksalnie stary PS3 Fat, który jak wyczytałem na forumach AV sam dekoduje dźwięk i nie przepuszcza czystej nieskompresowanej ścieżki do amplituner który by sam sobie zdekodował audio. Podpiętę HDMI oczywiście wszystko do amplitunera i jeden kabelek hdmi out do TV. Dla mnie wygoda i klasa - tego brakowało w starym onkyo. Jeszcze nie podłączałem do sieci bo muszę zrobić połączenie wifi czyli jakiś malutki access point do gniazdka ampli i połączyć (zmostkować?) z routerem wifi żeby móc korzystać z dobrodziejstw airplay i radia internetowego. Na pewno fajnym bajerem jest menu na ekranie TV- w końcu można na spokojnie pogrzebać w ustawieniach. No i dźwięk - fajnie gra. Tylko wk...i.a mnie ten PS3 i brak znaczków DTS Master Audio i Dolby HD na ampli jak leci Star Wars czy Indiana Jones z bluraya... Może dokupić jakiś tani player bluray który będzie lepszy od Ps3???
 
Do góry