Jaki nośnik kamery hd jest najlepszy.

Jaki nośnik najlepszy?


  • Total voters
    0

piterch

New member
Witam planuję kupno kamery HD. Wciąż zastanawiam się jaki nośnik danych jest najlepszy. Zastanawiam się głównie nad MiniDV i HDD?
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
dysk twardy padnie szybko...bardzo szybko co wiaze sie z oddaniem całej kamery do serwisu. Jak padnie karta- wystarczy wsadzić inną
Poza tym- dyski twarde NIE MOGĄ być uzywane na pewnych wysokosciach, podczas dynamicznego poruszania się /wstrząsy/ itp itd
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
mam stary sprzęcik miniDV, następny będzie zdecydowanie na flash!
niektórzy uważają taśmę za trwalszy nośnik, ale nie ma sensu magazynować kart - najlepiej jak najszybciej zgrywać z kart na przenośny HDD (+ew. kopia bezpieczeństwa na kompie stacjonarnym)
pamiętaj, że wielokrotne używanie tej samej taśmy nie powinno mieć miejsca.
a co do dysku twardego w camcorderze to chyba jakieś nieporozumienie - za delkatny
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
Pisałem głównie na podstawie własnego doświadczenia z kamerą miniDV, nie sugerując się zbytnio opiniami innych (ale te z którymi się zetknąłem raczej potwierdzały wyżej cytowane stwierdzenie)...
Czyżby moja kamerka była jakaś felerna???
 

WiruSSS

New member
Przecież zapis na miniDV jest zapisem cyfrowym więc spadek jakości nie może mieć tutaj miejsca ...no chyba że objawiający się jakimiś dropami czy rozmagnesowaniem taśmy ..ja jednak nie miałem jak do tej pory z tym problemów.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
piterch napisał:
Wit ....jaki nośnik danych jest najlepszy. ....

Najwygodniejszy, nastrwalszy, najtańszy i pojemny :krol:


- Z wygodnych to 8cm DVD, czytane są przez playery Blu-Ray firm Sony i
Panasonic

- Karty pamięci są malutkie,

- Twarde dyski w kamerze są baaaardzo pojemne

Teraz już wiesz wszystko

aha, najmniej wygodne są taśmy, wymagają czasochłonnego przewijanie, ale też mają swoich amatorow. :mrgreen:
 

cygan

Member
Najlepszym nośnikiem sa taśmy...

...jeżeli chodzi o jakość. Sam się zdziwiłem ale tak jest, czytałem w branżowej prasie. Trwałość danych też pewniejsza niż na płytach. Z wygodą już gorzej...ale jak mówią- jak kto lubi. Najlepiej spytać profesjonalistów. TYLKO na taśmach zapis. Dotyczy to też cyfrowego zapisu audio.
 

bankrootghost

New member
przepraszam bardzo, ale nie do końca rozumiem jaki BEZPOŚREDNI wpływ na JAKOŚĆ obrazu (może zdefiniujmy najpierw to pojęcie) może mieć używany nośnik ???

POŚREDNI może mieć, bo kamery HDV stosują inne kodeki, ale BEZPOŚREDNI ?

proszę o wyjaśnienie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gajorro

New member
Najlepszym nośnikiem i owszem jest taśma... filmowa:]

Ale jeśli chodzi o cyfrę to nośnik ma mało do gadania w kwestii jakości (pomijam pojemność). Czy to na taśmie czy to na flashu sa te same zera i jedynki (avchd też możnaby zapisać na taśmie przecież...).
Profesjonaliści przestawiają się na karty flash - sony - SxS, panasonic - P2. Pewnie jeszcze to potrwa ale koniec taśm w DV jest przesądzony.
 

bemx2k

New member
Niezapominajcie ze tasma poddawana jest ciaglemu scieraniu
i dane zapisane w miesjcu utraconego nosnika
po zapisie musz byc korygowane ,
tak samo jest z plytami CD-R-DVD-BD
do tego celu sa zapisywane dodatkowe dane/informacje potrzebne do poprawnej korekcji odczytu , + korekcja video wbudowana w kazdym codecku video , tyle ze w efekcie na starej tasmie zapisanej cyfrowo musza byc zauwazalne straty spowodowane dwoma w/w algorytmami ,
przynajmniej Teoretycznie ;)

Dodatkowy Horror to czas potrzebny na zrzucenie
filmu z kasety mDV/DV do PC , z tego co sie orientuje
to z karty SDHC i odpowiedniego czytnika wychodzi minimum 5x szybciej

Wiec......
good bye tasmy DV

Gdzies czytalem ze w ciagu najblizszych 2 lat karty pamieci
SDHC 16GB maja osiagnac cene obecnych tanich 4GB
mysle ze jest to calkiem realne.
 

sp4xkp

New member
Gucio50 napisał:
aha, najmniej wygodne są taśmy, wymagają czasochłonnego przewijanie, ale też mają swoich amatorow. :mrgreen:

Raczej profesjonalistów. Zwróćcie uwagę (może się mylę, albo nie widzę), że kamery profesjonalne są właśnie na taśmę. I profesjonaliści właśnie takich używają. Mam znajomego, który zawodowo kręci filmy i robi to naprawdę profesjonalnie, jak zobaczył moją kamerę Sony HDR-SR11, tylko się uśmiechnął. Sam posiada kilka kamer HDV, w domu pokaźny sprzęt do edycji filmów i robi naprawdę ładne filmy. Jest przy tym drogi, ale na brak klientów nie narzeka.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
sp4xkp napisał:
Cytat:
"Kto nie wyszalał się za młodu, będzie świnią na starość" - Józef Piłsudski.
1. Tego nie powiedział Piłsudski ale kto inny. Podobnie jak Murphy-emu, przypisywane są różne zdania jako tzw. Prawa Murphy-ego :mrgreen:
Biedny Murphy był profesorem Zrządzania i wymyślił 3 prawa Murphy-ego. :eek:

Popełniasz błąd na tym forum oraz na http://fiatpunto.com.pl
a konkretnie tu http://fiatpunto.com.pl/topic1225-105.html

2. Widziałem kamerę, która z wewnętrznej pamięci wysyła do komputera właściciela film za pomocą Wifi, to pewnie nośnik przyszłości, internet

Na dzień dzisiejszy karty pamięci lub dyski wewnętrzne IMHO.
Mam kamerę Sony HDR-UX3e na płytki DVD 8cm, następna będzie na karty pamięci, z wbudowanym dyskiem i aparatem fotograficznym 15Mpic, za jakieć 5-8 miesięcy :D
 
Ostatnia edycja:

cygan

Member
Profesjonalista używa taśm

Napędy taśmowe mają b.dobre mechanizmy korekcji błędów, bo były od początku projektowane do zastosowania czysto profesjonalnego. Przewaga to trwałość. Producenci taśm zapewniają 30 lat bez żadnej utraty danych. Inne formaty mogą o tym pomarzyć.
Przytoczyłem m.in. z fachowej prasy.

 

bemx2k

New member
Cygan

NickName Cie usprawiedliwia ze wierzysz w takie Herezje
30 lat wytrzyma tasma ??? gwarantuje ze po nagraniu
wsadzeniu do szafy ,
po 10 latach tasma straci 10% danych/informacji .

Plyty DVD wedle pierwszej Marketingowej sciemy
mialy wytrzymac 100 lat , potem zaczeli przekrecac ze 30-50 lat
okazuje sie ze te tansze juz po 4 latach tracily dane .

Ot Tak dziala Marketing , a ze jakies 85% populacji tej planety nie docieka prawdy
to mamy jak mamy .

Tylko czekac na pierwsze informacje ze zaczynaja ludzia padac karty pamieci SDHC :( wiadomo przeciez ze maja okreslona ( pewniakie m zawyzona ) liczbe zapisow ,
potem na hasiok :)

Co do Profesionalnego Cyfrowego zapisywania filmow
to gdzies widzialem info ze jada z koksem na jakichs maciezach dyskowych o pojemnosci wielu TeraBajtow
tak napewn o nagrywali Shreka i pewniakiem inne podobne Renderowane produkcje .
 
Ostatnia edycja:

cygan

Member
Skoro fakty są takie a nie inne i tysiące profesjonalistów o tym wie... Mogę przytoczyć kupkę linków na poparcie, tylko po co? Dla Ciebie to herezje. Dla mnie herezja total:
"gwarantuje ze po nagraniu wsadzeniu do szafy , po 10 latach tasma straci 10% danych/informacji "

Ale każdy ma prawo do swoich opinii...Polska to wolny kraj.​
 
Do góry