Jaki najlepszy TV 37" 100Hz do 5-6k zl?

maxwell

New member
Jaki TV mozna uznac za najlepszy z tej kategorii? 37",100Hz w cenie powiedzmy do 6k zl.

Czy w ogole mozna powiedziec,ze ktorys jest wyraznie lepszy czy raczej sa o podobnych parametrach?
Sharp RD2E, JVCp80, Panas lx70, Toshiba R3500?Cos jest jeszcze wartego uwagi?Czy po prostu brac ten ktory akurat jest dostepny(bo z sharpem to zdaje sie moga byc problemy)?Sygnal HD, cyfrowy-nie bierzemy pod uwage sygnalu SD.
 

ortax360

New member
Witam

Na allegro jest Sony 40d3000 1oohz , palel 10bit 24/p Super lcd cena 5000zł . Zjada na sniadanie wszystke wymienione przez ciebie :) .Sam go miałem . Teraz załuje ze sprzedałem chociaz z 2 strony kaska z 40d3000 poszła na 46x3500:) .

Sprzedawca pisze ze jest uzywany 4 miesiace -to prawie nic jak dla lcd a cena okazyjna .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

MJot

Member
Panasonic ma w grupie LCD 37'' tylko jeden model, który nie posiada 100Hz, Sharp RD2 jest niezły, ale bywają poważne przerwy w ciągłości dostaw (sam tego doświadczyłem i kupiłem 32'' LX70). Model Toshiby został już zdjęty ze strony producenta, więc już niedługo nie będzie dostępny w sklepach, moim subiektywnym zdaniem kolejność to:
1. JVC
2. Toshiba
3. Sharp
Cenowo JVC najdrożej, potem Sharp, Toshiba najtańsza. Polecam obejrzenie wszystkich modeli np. poprzez prezentację - odsyłam do guru forum Kikiego, podejrzewam, że w żadnym sklepie nie będzie możliwości obejrzenia TV podłączonych do tego samego źródła, nie mówiąc już o dostępności różnych źródeł (SD, HD, PS/XBOX, DVD)
pozdrawiam
 

MJot

Member
Sony 40D3000 za krótko był w sprzedaży, żeby nie podejrzewać jakiegoś problemu technologicznego producenta, dość szybko go wycofali, tak że nawet sklepy internetowe nie zdążyły go do oferty wprowadzić, to budzi wątpliwości...
czy mamy na forum jakiegoś pracownika serwisu Sony, który wie więcej?
 

maxwell

New member
Faktycznie Panas nie ma 100Hz-nie wiem czemu bylem pewien ze ma:cool:

A gdyby zamiast modelu R3500 Toshiby wstawic Z3030? Warto zaplacic wiecej te 1-1,5k w stosunku do JVC czy Sharpa?
Pomijajac ta Full HD w tym modelu to czy obraz jest wyraznie lepszy od konkurentow?
 

d.karolik

New member
maxwell
Witam
Toshiba 47z3030 , rozumiem że ewentualnie nad nim się zastanawiasz , to bardzo dobry TV. Ma swoje słabe strony tzn. kąty góra-dół bo na boki jest Ok ale cała reszta użytej elektroniki i chyba najlepszy system 100Hz , naprawdę rekompensują aż w nadmiarze . Jest test na tym forum tego TV i jak poszukasz na google znajdziesz jeszcze kilka . Ale ( bo zawsze jest jakieś ale ..) zastanów się czy warto dokładać do tv . Ja z doświadczenia powiem na swoim przykładzie , że też myślałem nad 47z3030 ( teraz 7300 zł ) potem może 46zf355 a teraz stoję na rozdrożu i zastanawiam się nad Toshiba 52z3030 ( 9800 zł ) , a Pioneer PDP508xd ( 12000 + podstawa lub wieszak + głośniki czyli jakieś 13000 zł ) i do czego to prowadzi ?.
Mania.I brak TV.
Pozdrawiam.


 
Ostatnia edycja:

maxwell

New member
Interesuje mnie tylko rozmiar 37", ta Toshibe Z3030 mozna kupic za 5500-6000 zl czyli jakies 700-800zl wiecej niz JVC czy Sharpa (ktorego zdaje sie juz chyba zaden sklep w tym rozmiarze nie ma, bo 32" widzialem).

Pytanie jest czy jest lepsza czy gorsza od ww. Full HD nie ma dla mnie specjalnego znaczenia, bo TV uzywam glownie do ogladania cyfry i polsatu cyfr. a zwlaszcza sportu o ile wiem to nadawane przez C+ transmisje nie sa w "pelnym" HD wiec i tak tego nie wykorzystam.Dlatego pod tym katem rozpatruje przydatnosc.DVD bardzo sporadycznie, na konsoli juz wlasciwie nie gram, a kompa podlaczac na pewno nie bede.
 

d.karolik

New member
W takim razie :
- Toshiba
- Jvc
- Sharp ( ale pewnie trudno będzie dostać)
Pozdrawiam i dobrych wyborów.

P.S
Myślałem że chcesz większy. Sorry.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprawdź sam w swoim domu wybrane modele.
Czy warto dopłacić ?
Tylko Ty możesz odpowiedzieć na to pytanie sam.
Ale podając warunki i klasę cenową z pewnością dostajesz najlepsze modele na rynku.
JVC
Toshiba
Sharp.
Gdybyś sie zdecydował na podniesienie lekkie budżetu :
Pioneer Kuro 42"
JVC 42 V 80
Sharp 42 Xl2
Toshiba 42 Z3030
 

maxwell

New member
42" to dla mnie za duzo.

Sharp w 37" jest juz nie do dostania, wiec zostaje JVC albo Toshiba.

Kiki a Ty masz w ofercie ta Toshibe w tym rozmiarze (37")?Jak masz to prosilbym o cene na priv.

JEsli nie kiki to mozecie polecic jakis naprawde godny zaufania i sprawdzony sklep z netu gdzie moglbym dokonac zakupu ktoregos z tych Tv?
 

ortax360

New member
Witam

Nie wytrzymałem i kupiłem znowy SONY 40D3000 ten z ALLEGRO za 5000zł

Wczoraj odebrałem wieczorem - ach ten Sony .
Jak postawiłem obok 46x3500 to 40d3000 taki malutki a obraz tak jak pisałem wczesniej w watku o d3000 praktycznie taki sam jak z x3500 i sygnał sd wyglada lepiej na 40d3000 :) No teraz ma to co chciałem 2 lcd:D .

PS: TAK NA MARGINESIE - Sony zaprzestało prod. 40D3000 ze względu na wysoki koszt produkcji ,ale tak nie do konca w UK i Niemczech dalej są sprzedawane . Zreszta jak na lcd z panele 10bit , 100hz ,1080/24 i z jakoscą obrazu ,swietna czern ( nie tak głeboką ja w 46x3500 ) to cena 5000zł jest smieszna . Za 1 lcd 40d3000 zapłaciłem o wiele więcej .

Pozdrawiam wszystkich .
 
Ostatnia edycja:

jersey

New member
37" jest ok jesli ogladasz z odl. 2,5-3m. 40-42": 3-3,5m. Pytanie jak daleko bedziesz mial do tv? II. sprawa to jakosc sygnału - przez dekoder lub sat da sie obejrzec z jeszcze blizszej odleglosci. Jesli nienajlepsza kablowka to ww. odleglosci i przekątne są zasadne.
Polecam Ci zwrócic uwagę na 40" toshibę - model XF (co prawda bez 100Hz) w limicie do 6k oraz ZF (100Hz) nieco pow. 6,5k. Zapewniam, że w ww. modelach nie ujrzysz najmniejszego smuzenia obrazu.
Ww. posiadają bdb. matryce S-PVA.
R3500 to najtanszy 100Hz tv lcd z obecnie dostepnych - posiada jednak starszy model matrycy AMVA. Stosunek cena / jakosc = ponadprzeciętny.
Swego czasu kiki robił testy - wizualnie toshiba wypadla bardzo przyzwoicie.
Polecam lekturę Kiki'ego.
 
Do góry