Jaki najlepszy odtwarzacz sieciowy? Może być drogi!

piotr10

New member
Bez reklam
Witam, chciałbym dowiedzieć się, jaki z odtwarzaczy sieciowych jest najlepszy, jeśli chodzi o dźwięk.

Dokładnie zależy mi, żeby miał jak najlepszej jakości wyjście cyfrowe optyczne lub Coax - chce podłączyć go do DACa stereo (Cambridge DacMagic lub Beresforda ) , do amplitunera stereo HK 3490 i Klipsch RF-82.

Na efektach kina typu 5.1 mi nie zależy bo priorytetem jest muzykalność.

Dodam, że posiadam Xtreamera , ale z tego co zauważyłem i z tego co czytałem gdzieś na forum nie posiada on dobrego wyjścia cyfrowego, ktoś nawet pisał, że podłączał do daca Xtreamera i Popcorna a100. Xtreamer o wiele gorzej brzmiał.

Zależy mi na opinii, może ktoś to już porównywał?
Jeśli chodzi o daca tego Beresforda można wypożyczyć, ale nurtuje mnie jedno, czy będzie lepszy od CA Dac magic? tego nie będę w stanie sprawdzić, bo CA wypożyczyć nie można:)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Nie rozumiem. Co przy wyjściu cyfrowym (szczególnie optycznym) ma za znaczenie jakkolwiek pojęta "muzykalność"? Albo transmiter spełnia wymagania standardu, albo nie. Jeżeli dodatkowo psuje dźwięk (co by było bardzo dziwne), to robi to jeszcze przed podaniem na wyjście cyfrowe - być może jeden z tych odtwarzaczy po prostu poddawał dźwięk dodatkowej obróbce (oversampling i inne efekty, które mogą zmienić odbiór dźwięku) przed wysłaniem, ale nie ma to nic wspólnego z jakością wyjścia cyfrowego (bo jego jakość wpływa na maksymalną odległość połączenia i stopę błędów, które są jeszcze korygowane)...

Zatem jeśli chcesz coś zmienić, to tylko Twoje widzimisię będzie wyznacznikiem tego, czy jest lepiej, czy gorzej (każda zmiana to przekłamanie oryginału, ale jeśli się to komuś podoba - szczególnie wyostrzanie góry i uwypuklenie basów przez filtry, to czemu nie)...
 

piotr10

New member
Bez reklam
Z tego co słyszałem, jakość wyjść cyfrowych jest różna, ja też myślałem tak jak Ty, ale zostałem do tego przekonany.
Niestety osoby z którymi rozmawiałem to hobbyści audio i nie potrafili mi podpowiedzieć, który z odtwarzaczy multimedialnych ma dobrej jakości wyjścia cyfrowe.
 

Max78

New member
Zgodzę się z tym, że wyjście cyfrowe, wyjściu cyfrowemu nie jest równe.
Przykład najprostszy: wbudowana w płytę główną karta dźwiękowa z wyjściem cyfrowym optycznym i elektrycznym vs Sound Blaster Audigy 2ZS z wyjściem elektrycznym.
Podpięte pod przeciętny ampli kina domowego z wejściami optycznym i elektrycznym i dekoderem DTS.
Z karty wbudowanej - po wyjściu tak optycznym jak i elektrycznym były przesterowania/przekłamania sygnału, mimo, że było 'pass-trough'...
To samo ale w wykonaniu SB Audigy po wyjściu elektrycznym - dźwięk bez zniekształceń...
Niby nie ma być różnic, a jednak...

Co do odtwarzaczy multimediów - trudno powiedzieć, ponieważ niemal nikt nie informuje na jakich układach jest to realizowane. A konstrukcja, użyte elementy jak i wykonanie ma niestety czasami b. duży wpływ.
Dobrą sekcję audio ma (tak czytałem) Philips BD 9500 - info tutaj na forum.
W przypadku niektórych odtwarzaczy najpewnij da się co nieco poprawić, ale modding to zabawa dla znawców tematu i też pociąga za sobą i koszty i utratę gwarancji...
W przypadku filmów - nie ma to większego znaczenia, natomiast w przypadku stereo, albo lepszej jakości koncertów - może być warte zachodu :)
 

piotr10

New member
Bez reklam
Zgodzę się z tym, że wyjście cyfrowe, wyjściu cyfrowemu nie jest równe.
Przykład najprostszy: wbudowana w płytę główną karta dźwiękowa z wyjściem cyfrowym optycznym i elektrycznym vs Sound Blaster Audigy 2ZS z wyjściem elektrycznym.
Podpięte pod przeciętny ampli kina domowego z wejściami optycznym i elektrycznym i dekoderem DTS.
Z karty wbudowanej - po wyjściu tak optycznym jak i elektrycznym były przesterowania/przekłamania sygnału, mimo, że było 'pass-trough'...
To samo ale w wykonaniu SB Audigy po wyjściu elektrycznym - dźwięk bez zniekształceń...
Niby nie ma być różnic, a jednak...

Co do odtwarzaczy multimediów - trudno powiedzieć, ponieważ niemal nikt nie informuje na jakich układach jest to realizowane. A konstrukcja, użyte elementy jak i wykonanie ma niestety czasami b. duży wpływ.
Dobrą sekcję audio ma (tak czytałem) Philips BD 9500 - info tutaj na forum.
W przypadku niektórych odtwarzaczy najpewnij da się co nieco poprawić, ale modding to zabawa dla znawców tematu i też pociąga za sobą i koszty i utratę gwarancji...
W przypadku filmów - nie ma to większego znaczenia, natomiast w przypadku stereo, albo lepszej jakości koncertów - może być warte zachodu :)

W końcu jeden użytkownik, który mnie rozumie!!!!!!
Właśnie o to mi chodzi, bo uważam, że w urządzeniu za np. 400 zł nie montują takiej samej jakości wyjść cyfrowych co w urządzeniu za np. 3000 zł. :)
Tylko który odtwarzacz sieciowy jest uczciwie skonstruowany z dobrych komponentów?

Przykład z innej beczki :
Miałem odtwarzacz dvd Koda d400 czy jakoś tak.......za niecałe 400 zł.
Porównywałem go do innych odtwarzaczy w przedziale cenowym do 2000 i żaden nie oferował tak dobrego dźwięku z cd!!!!!
Testy robiłem w domu, bo miałem możliwość wypożyczenia sprzętu...
Nikt mi nie powie po tym teście, że firmy można kategoryzować, niestety trzeba poszczególne produkty ( z innych urządzeń koda nie byłem zadowolony)
 
Do góry