Jaki najlepszy LCD 32 cale do SD ?

jtd

New member
Bez reklam
Jaki bedzie najlepszy LCD do sygnalu SD o przekatnej 32 cali? Mysle nad sharpem X20, D44, B20, sony w4000, v4500, a moze jakis inny ??
 

dknap

New member
duzo osob poleca toshibe 32r3500 wlasnie ze wzgledu na jakosc obrazu w sd i scalery. z sharpow to x20/b20. i jeszcze panasonic 32lx70.

toska i panas maja 100hz wiec raczej beda lepszym wyborem wzgledem sharpa.
 

rudzia77

New member
jtd napisał:
A czemu nie polecacie sony W3000/4000 lub V4500 ??
Bo Sony zapomniał,że Polska to nie Japonia i dużo ludzi ma u nas tylko sygnał SD.Poszukaj jeszcze Sharpa RA1E albo WD1E/WT1E.One mają TruD,ta funkcja dużo pomaga przy słabym sygnale.Pozdrawiam
 

jtd

New member
Bez reklam
Moze toshibe 32CV500 brac?? Kontrast 30000:1, extra glosniki i inne rzeczy ma widac dobre!
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Najlepsze do sygnałów SD są Toshiby i Sharpy... i przestancie komuś polecać jakies inne przeciętniaki, które sami macie i myślicie ze sa super...
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Stwierdzenie, że dana marka (wszystkie TV) nadaje się do czegoś najlepiej, ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. U wszystkich producentów zdarzają sie modele lepsze i gorsze.

jtd, najlepszy LCD do sygnały SD? Nie wiem jak z nowymi modelami, np. W4000 czy LZD85 (podobno bardzo dobry), więc zasugeruję ci coś z poprzedniej serii LCD:

-JVC32P80 - najlepsze formatowanie, najlepsze płynność w SD, obraz SD lepszy niż u jego konkurentów (D3000, LX700, RD2E)

-Philips 32PFL7862D - na konkurencyjnym forum masz obszerny test tego TV

-Toshiba 32 R 3500


Dużo zależy również od odległości od telewizora. Przy większych odległościach ważniejsza jest wyrazistość obrazu niż płynność 100 Hz. Np. 3-4 m wystarczą, aby można było zrezygnować ze 100Hz na rzecz większej wyrazistości TV (przykład: Sharp 32 X 20 zamiast 32rd2e) - stwierdzenie Kikiego.
 
Ostatnia edycja:

martinno

New member
mateo2121 napisał:
Najlepsze do sygnałów SD są Toshiby i Sharpy... i przestancie komuś polecać jakies inne przeciętniaki, które sami macie i myślicie ze sa super...

a najmłodsze dzieci samsunga, modele a551,656 itd beda dobrym połączeniem z SD ??
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Nie wiem dkaczego ale często na tym Forum spotykam krytyczne uwagi na temat firmy Sony i jej wyrobów , czy to jest alergia na tą firmę ?
ciekawe dlaczego w sklepie tv Sonego idą dobrze tylko na tym forum Sony to nic ciekawego.Może niech o tv Sony wypowiedzą się właściciele tych tv a nie pseudo testerzy którzy swoje opinie opierają o testy w sklepie gdzie tv często pracują na kawałku kabla antenowego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
coś Ci się pomyliło - bo test jakościowy -wypadł rewelacyjnie
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25741

Obraz ze szczegółami wręcz niewiarygodny. Dla osób które mają zmęczony wzrok to jak lekarstwo. Poprostu widzisz więcej niż do tej pory.
p1040764ba7.jpg


=========================
A lcd 26" najtańsze:
Toshiba 26 A 01
JVC 26 Da 9
Sharp 26 D 44
Panasonic 26 LX 70 - 100 HZ.
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Nie chodzi mi o Twój test , uważam że jest bardzo objektywny , natomiast uwagi osób które nie mają TV Sony lub testowały go w sklepie uważam za szkodliwe dla Forumowiczów i takie opinie powinny być usuwane moim zdaniem.Jeżeli test to prawdziwy , tak jak nie przymierzając ten Twój , to OK , natomiast test sklepowy to nieporozumienie , zważywszy na jakość sygnału w sklepach lub marketach.
 

frog33

New member
witam

w ten weekend mam mozliwosc kupic w promocyjnych cenach dwa bardzo dobre tv

SHARP 32X20E
TOSHIBA 32R3500

I nie wiem ktorego wybrac poniewaz rozne opinie slyszalem ze lepiej kupic tv 100hz ale HD ready z rozdzielczoscia 1366x768 bo plynnosc wazniejsza, a inni mowia ze lepiej brac fullHD bo wyrazistosc istotniejsza.
A ja laikiem jestem i nie mam pojecia co wybrac :/

juz pisalem w innych tematach ale jakos nikt nie odpisuje a potrzebuje pomocy w wyboze :(

z TV bede kozystac wieczorami ogladac bede z 2,5-3m podlaczony bedzie do komputera oraz telewizji kablowej ASTER z dekoderem motorolli oraz Xbox'a360 jestem szczegolazem i czepiam sie niemal wszystkiego wiec chcialbym zeby obraz byl jak brzytwa i oczywiscie brak smurzenia itp akcji.

z gory dziekuje za pomoc
pozdrawiam
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Sprawdz jeszcze najnowszego Panasonica 32 cale LX85 w cenie już od 2800 zł z układem 100 Hz i matrycą HD Ready. Osobiście będę miał Panasa LZD 85 Full HD i jednocześnie 100 Hz.

Odpowiadając na Twoje pytanie co lepsze TV Full HD bez układu 100 Hz czy TV z matrycą HD Ready, ale za to z układem 100 Hz, to jak dla mnie najważniejsza jest płynność obrazu więc wybrałbym HD Ready i 100 Hz. Jeżeli możesz to dołóż kaski i kup TV Full HD z układem 100 Hz i problem masz z głowy hehe

P.S. Na TV 32 cale żeby dostrzec różnice w obrazie między Full HD a HD Ready trzeba siedziec maksimum 1,3 metra od ekranu a Ty piszesz o odległoścu 2,5-3 metra więc nie dostrzerzesz raczej różnicy a 100 Hz bedzie działać i obrazik będzie płynny :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
frog33 - czytaj testy
http://www.hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=94
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360&page=30

Przy okazji sprawdziliśmy jakość sygnałów SD i jesteśmy jeszcze bardziej oczarowani jakością niż poprzednio. Zresztą proszę popatrzyć na wiadomości przed meczem z Porto Rico w siatkówkę.
p1050724tm4.jpg



Czyli JVC 32 P80 i Panasionic 32 LZD 85
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25479

Czerń i ilość szczegółów .
Ilość szczegółów jest naprawdę imponujaca. Powstaje wrażenie trójwymiarowości obrazu , co zachwyciło osoby na testach. Gwiazdy mrugały jak w Planetarium , ale ważniejsze że drugi plan jest ostry i wyraźny.
p1030665xz0.jpg
 

frog33

New member
Sony KDL-32W4000

A co powiecie o tym LCD ??
Dobry bedzie do sygnalu SD ?
I czy oplaca sie go kupic biorac pod uwage ze ma byc podlaczony pod kablowke ASTER i kompa ??

Bo czytalem w innym temacie ze ten Panas to ma problemy z podswietleniem i buczy... no i jakis brak dekodowania ale nie wiem nawet o co chodzi..

Staram sie cos wybrac ale jestem strasznie niezdecydowany bo niechce sie zawiesc w koncu troche kasy wydam :/ i chcialbym byc zadowolony.
 
Ostatnia edycja:

McLaren

New member
martinno napisał:
a najmłodsze dzieci samsunga, modele a551,656 itd beda dobrym połączeniem z SD ??

Moim obiektywnym okiem lepiej w SD od tych modeli spisuje się a451.
Full HD dwóch wyższych modeli to jakieś nieporozumienie.
Chociaż w a656 już da się oglądać.
Sygnał SD gorzej wygląda na modelach Full HD niż na modelach HD Ready.
Może w droższych modelach lepiej to wygląda, ale nie w tej klasie cenowej.

Moje wnioski wyciągłem po wielogodzinnych obserwacjach w różnego rodzaju sklepach. I niech mi ktoś nie mówi że się nie da tego porównać.
Bo sygnał SD po przełączeniu na ten sam kanał jest ten sam na kilku stojących obok siebie telewizorach (uprzedzam że bawiłem się ustawieniami praktycznie każdego testowanego prze zemnie telewizora).

Do sygnału SD najlepiej nadaje się a451, przynajmiej jeśli chodzi o Samsunga.
 
Do góry