Jaki Multimedialny TV 46cali do 5tys. wybrać ?

ptaku84

New member
Witam
Niedłógo zmieniam mieszkanie tak więc stary tv idzie do sypialni a nowy będzie potrzebny do salonu. Tv planujemy zakupić pod koniec roku także wieże że niektóre obecne modele w cenie około 6tys. będe wtedy warte oko 5tys. dlatego podałem taka maksymalną cenę.
Wymagania:
1. Odległość od ekranu: ok 4-5m
2. Jak słońce świeci w pokoju: średnio
3. Jak duży jest pokój: ok20m2
4. Preferowana technologia: LED, LCD
5. jaki masz obecnie telewizor: Sharp LCD 46cali ( 4 letni model nie pamiętam dokładnie modelu )
6. jakie programy najczęściej oglądasz/do czego ma służyć konsola: Discovery, TVN Turbo, TVN, Filmy, Muzyka, Divx, PS3, XBOX
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem 50% w dzień 50%
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: obojętne
9. wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
10. matryca błyszcząca czy matowa: brak zdania
11. preferowana wielkość telewizora: 46"
12. preferowana marka: Sony, Sharp lub coś innego godnego polecenia. Obawiam sie marek typu LG i Samsung chyba że mnie ktoś przekona.
14. jakie urządzenia będą podłączone: Dekoder HD Multimedi ( Gdyńska kablówka), Kino domowe, PS3, X360
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 65% tv, 35% konsole
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: tak i tak
17. czy ważne jest wifi : TAK ( Zależy mi na wbudowanym WIFI nie chce bawić sie w dokładanie przystawek i szukanie dla nich miejsca )
18. czy będziesz korzystać z widgetów: TAK
19. czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: być TAK
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : TAK bardzo chętnie, Youtube obowiązkowy.
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : TAK obowiązkowo
22. ma mieć 3D: Fajnie gdyby było
23. ma mieć slot na karty SD: może być
24. ma mieć tuner DVB-S: tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: hdmi - dekoder, kino domowe, X360, PS3
26. Jaki masz sygnał: sd i hd
27. ile programów HD: dokladnie nie wiem ale ok 10
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 8-10h
28. ma stać czy wisieć: Puki co będzie stać następnie zostanie powieszony.
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu i dobre skalowanie
32. Ile osób ogląda: zazwyczaj 2
33. Jaka klasa cenowa: maks. 5tys. ( Zakup z końcem lub początkiem następnego roku)

Tv ma być domowym centrum rozrywki dlatego zależy mi na wbudowanym WIFI. Fajnie gdyby tv miał widgety, przeglądarke internetowa i możliwość korzystania ze Skypa. Modele które wpadły mi w oko to Sharp LC-46LE830E oraz Sony kdl46NX720 ( ten puki co jest trochę za drogi ale wierzę że stanieje) lub Sony kdl46EX720 ( Niestety trzeba dokupić przystawkę wifi i znaleźć dla niej miejsce ( Czy jest mozliwość instalacji z tylu TV ? ). Może potraficie zaproponować coś innego ? Fajnie by było gdyby była też możliwość kupna danego TV w jednym ze sklepów z ratami 0%. Tak wiem że raty 0% = przepłacanie ale przy kupnie mieszkania jest tyle wydatków że ciężko będzie wysupłać taka sume na TV.

Proszę o poradę i pozdrawiam.
Łukasz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych c o tu podałeś warunków : Sharp 46LE830.
Ale Don 111 ma rację . Przecież podałeś wartość sprzętu to czas gra na Twoją korzyść. Wiadomo - niecierpliwość ale ja bym poczekał z wyborem na kilkanaście dni przed zakupem. Chyba nie pogniewasz się jeśli dostaniesz extra ofertę na modele które mogą się okazać lepsze i lepiej wyposażone?.
 

rapik

New member
dodam od siebie tylko tyle, że wymagania masz w 100% identyczne jak moje,
ja wybrałem koreańczyka 46d7000, ale skoro w kręgu twoich poszukiwań są tylko japończyki to nie przekona cię nawet design tego samsunga
 

ptaku84

New member
Do koreańczyków nie mam przekonania ( wykonanie itd. ) A co do pozostałych to niemam możliwości w trójmieście obejżeć kilku modeli do 5-6tys w 1 sklepie bo jazda po kilkunastu sklepach mi się nie uśmiecha :/ Poza tym w każdym sklepie będą chwalić coś innego ( zazwyczaj to czego chcą się pozbyć ).
 

don111

Banned
wybór 46' jest bez sensu przy takiej odległości
powinieneś mierzyć w minimum 50'
w tej kwocie masz Samsunga 51D8000 z wyposażeniem jakiego szukasz (internet itd)
 
Do góry