Jaki monitor kupić do komputera??

phil711

New member
Witam, mam nadzieje ,że to trafny temat, ale do rzeczy poszukuję monitora EIZO; LG; NEC lub dell inne marki raczej nie wchodzą w rachubę
wymagania:
1. 24 lub 27 cali; to ma być w pokoju 10m2
2. IPS lub VA najlepsze obecnie matryce
3. generalnie monitor ma być do filmów, a i grami też nie pogardzę także będzie super jak będzie ekstra czerń
4. najszersze możliwe kąty widzenia
5. brałem pod uwagę Eizo Foris fs2434

czekam na pomoc i odpowiedzi

pozdrawiam
Phil711
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Od siebie polecę kapitalnego Della U2713, jedna z lepszych matryc stosowanych w normalnie wycenionych monitorach dla użytkowników normalnych. Kolorystyka jest kapitalna.
Świetnym wyborem jest też Iiyama XB2779, podobnie jak wyżej matryca QHD, natomiast trochę nowsza, mniej smużąca, natomiast kolorystyka tutaj jest mniej dokładna, lekko podchodząca pod odcienie niebieskiego.
Do filmów natomiast sugeruję mimo wszystko zainteresować się monitorami 21:9 - w 29" jest to monitor o wysokości 24" 16:9, ale zdecydowanie szerszy. Zyskujesz przewagę zarówno w grach jak i w codziennej pracy, a i oglądasz dodatkowo filmy bez pasów.
Masz wtedy całkiem sporo konstrukcji różnych firm, które się specjalnie od siebie nie różnią, np.
LG 29UM65
Dell U2913
Asus MX299
 

phil711

New member
dzięki za odpowiedz, ale 29" to zdecydowanie za dużo :D max to 27" ale słyszałem że jest odkształcony obraz i małe literki podczas czytania sam nie wiem, ale raczej jak na mój pokój to obstawiam 24 cale.
 

Mabram

New member
A ja ci polecę świetne monitory japońskiej firmy "iiyama". Dobre ceny i dobre parametry. Też za niedługo będę kupował i zdecyduję się na jeden z tej firmy właśnie :)
 

phil711

New member
Dzięki za odpowiedz właśnie myślałem nad Iiyamą model ProLite X2483HsU-B1 dokładnie ale trochu dużo energii żre klasa energetyczna B jakby była A+ to by był monitor Marzenie :D ale parametry niczego sobie, a powiedz mi co myslisz o NEC MultiSync EA244WMi?
 
Do góry