Jaki model zastąpił poprzedni ??

ProSiaczek

New member
Dziś w MM widziałem model Samsunga 686 ?? Co to za model, czy jest to następca 656? Natomiast zdziwiłem się modelem 615 ??? Tylko że to chyba była plazma ale tego nie jestem pewien.

Więc jak mają się w/w modele do 756.
 

tasba

New member
ProSiaczek napisał:
Dziś w MM widziałem model Samsunga 686 ?? Co to za model, czy jest to następca 656? Natomiast zdziwiłem się modelem 615 ??? Tylko że to chyba była plazma ale tego nie jestem pewien.

Więc jak mają się w/w modele do 756.
Ponieważ jestem w fazie tuż przed zakupem TV, zrobiłem rekonesans w kilku marketach RTV takich jak Avans, ElectroWorld, Euro AGD, Saturn i Media Markt.

Mój wybór padł na Samsunga więc siłą rzeczy interesowałem się modelami, które można kupić od ręki. Samsung 686 powstał na specjalne zamówienie MM i Saturna. Teoretycznie niczym się on nie różni od 656, ale sprzedawca nie był pewien. Informację o tym TV uzyskałem bezpośrednio od sprzedawcy. W każdym razie nie jest to następca 656.

Generalnie nie zamierzam kupować w żadnej z tych sieci ponieważ jest w nich masakrycznie drogo. TV, który w MM lub Saturnie stoi po 6 tyś zł (w jednym nawet 8 tyś zł!) i który mnie interesuje, w ogólnopolskim sklepie komputerowym typu wash&go można kupić w cenie detalicznej o ponad 1 tysiąc złotych taniej, przy czym prawo do zwrotu jest takie jak w MM czy Saturnie. Jedyna niedogodność, to oczekiwania 2-3 dni na dostarczenie TV do sklepu.

Te markety są świetne do tego aby obejrzeć TV, popstrykać kanałami, pomarudzić, porównać.

Zasadnicza różnica pomiędzy 756 i 656 jest następująca:
656 - tuner DVB-T dekoduje cyfrowy skompresowany sygnał mpeg-2.
756 - tuner DVB-T dekoduje cyfrowy skompresowany sygnał mpeg-2 oraz mpeg-4 (w PL będzie w przyszłości mpeg-4)

656 40" - matryca o czasie reakcji 4 ms
756 40" - matryca o czasie reakcji 6 ms

Zalety obydwu w/w TV (tzn szybka matryca i mpeg-4) łączy w sobie odbiornik 856 przy czym posiada on dodatkowo złącze ethernetowe i ponadto do TV można dopiąć przez złącze USB kartę WiFi firmy Samsung.

Zupełnie czymś innym jest Samsung 786. Ten telewizor ma inaczej podświetlaną matrycę (LED) o fenomenalnym kontraście dynamicznym 2 mln:1 (model 756/856 ma 70 tyś:1) i niestety jedną potencjalną wadę: podobno nie ma dekodera mpeg-4 (w instrukcji nie ma o nim wzmianki), czemu zaprzecza infolinia Samsunga. Nie wiadomo komu wierzyć...

Tyle zdołałem wydedukować z forum i przeglądu odbiorników w marketach.

Pzdr
Mirek
 

tasba

New member
scorpio55 napisał:
Dodam jeszcze, ze zgodnie z danymi ze strony samsunga, model 786 nie ma LAN-u:(

Słuszna uwaga.
Ethernet w 856 pozwala na oglądanie plików z komputera przypiętego np. przez router. W instrukcji obsługi dostępnej na stronie Samsunga jest ten cymes opisany. Ale polega to na tym, że trzeba zainstalować jakąś aplikację w pececie i udostępnić te pliki. Prawdę mówiąc to wolałbym sobie je skopiować na pendriva i z niego je przeglądać - mniej babrania się w kabelki.
Gdyby tak 856 miał jeszcze matrycę podświetlaną przez LED-y, byłby to idealny telewizor. Ale niestety Samsung dziwnie kombinuje. Wypuszcza okrojony o funkcje multimedialne 786 (chyba aby wyczuć rynek) i wypasiony 956, który kosztuje majątek i w zasadzie jest hybrydą 786 i 856.

ProSiaczek - dzięki za recenzję :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

inteligo

New member
w odpowiedzi na Twoj post powiem tyle ile sam wiem :

686 w stosunku do 656 rozni wie dwoma rzeczami (tyle znalazlem) :

1. obudowa jest bardziej czarna
2. procesor dzwieku w 686 jest stero nicam, ale czy to lepiej czy gorzej nie wiem :D

sam szukam odpowiedzi bo w czwartek kupuje taki tv
 
Do góry