Jaki model Yamahy + Jamo s606

eremenik

New member
A czy jest sens odsłuchiwania jamahy 567(jako zamiennik 767) z jamo s608. Może sprzedawca się mysli i jamaha nie zagra tak źle z jamo
 
Ostatnia edycja:

eremenik

New member
Zauważyłem ze jamaha 1065( czy posiada ona przetwornik 3d?) jest w podobnym przedziale cenowym co 767. Co myslicie na o tym modelu? Jest sens zamiany ( oczywiscie + jamo s 608 )
 
Ostatnia edycja:

eremenik

New member
Byłem dzisiaj na odsłuchaniu Jamo s608+ jamaha 567. Denona 1911, Harmana 255.
Wstyd się przyznać ale złą płytkę nagrałem( zwykłe mp3 320 kbs nagrane na audio cd) Mimo to na tej płytce słychać było różnice.
Pierwszy podpięty był HK 255. Niczym mnie nie zachwycił. Dźwięk bez jakiejkolwiek barwy zero basu itp(moja audio cd). Po włożeniu oryginalnej cd audio owszem coś tam zagrał ale to nie to.
Drugi był denon 1911. Płytka moja zagrała o niebo lepiej niż Harman . Dźwięk dynamiczny, żywy lekkie basy wystąpiły nawet( co przy harmanie tego nie było) Oryginalna cd również zagrała rewelacyjnie.
Ostatnia była Jamaha 567. Zagrała jakoś bezpłciowo. Na mojej audio cd podobnie do harmana , oryginalna płyta wydaje mi się że zagrała najgorzej.
To jest moje zdanie wiadomo każdy ma inny słuch i gust. Ja jako laik uważałem ze nie zauważę żadnej różnicy podczas słuchania tych zestawów jednak się myliłem. Jeżeli macie taką możliwość to radzę osłuchać sprzęt przed zakupem. Wiadomo teoria i opinię swoją drogą a odsłuchanie swoją.
Moja ocena
1. Denon 1911
2. Harman 255
3. Jamaha567
Za tydzień będę posiadaczem zestawu jamo s608+ denon 1911. Mam nadzieje ze dokonałem najbardziej optymalnego wyboru.
 

schwarz

New member
Z Onkyo nawet mój niski model tj 308 obsługuje 3d;) 608 Oczywiście też. Zastanów się jeszcze nad tymi dwoma bo moim zdaniem to są najciekawsze propozycje.
 

wsawkiew

New member
Koledzy mam drobny problem.


Oglądając film w Bluray z kompa na TV mam rozszerzony obraz w każdą stronę. Ale co ciekawe jest tak tylko na wejściach (w tv) hdmi1 i hdmi2. Na hdmi3 wszystko jest ok i rozdzielczość 1920 wyświetla się idealnie ostro i cały ekran jest idealnie ujęty.

Zastanawiam się bo na początku ustawiałem Onkyo 508 i podłączyłem kabel HDMI z wyjścia ampli do wejścia tv (hdmi1 lub 2). Może jest jakaś opcja w ampli, która spowodowała, że obraz rozszerza się poza obszar wyświetlania. Do hdmi3 nie podłączałem ampli bo nie estetycznie to wyglądało. Zaznaczam, że oglądając filmy z kompa nie puszczam obrazu przez ampli zrobiłem tak tylko raz na próbę. Myślę że to kwestia jakiegoś ustawienia.



Ampli ONKYO 508+ Mission M34i + SAMSUNG L27A551 (FULL HD).
 
Do góry