Jaki model Yamahy + Jamo s606

eremenik

New member
Witam wszystkich serdecznie.
Po miesięcznym studiowaniu forum czas na post.
W najbliższym czasie zamierzam kupić swoje pierwsze kino domowe.( Jestem laikiem więc proszę o wyrozumiałość i wybaczenie za oczywiste dla Was pytania, dla mnie nie koniecznie:)
Kino ma być wykorzystywane 70/30 muzyka/film. Pokój ma 50m2. Głównie będą słuchane kawałki rocka. Na zestaw zamierzałem przeznaczyć 3.000 lecz wyjdzie 4.000
Głośniki już wybrałem Jamo s606 + sub 300 (5.1)( myślę że dla mojego amatorskiego ucha będą bardzo dobre.
Teraz amplituner. Zastanawiałem się nad
1.YAMAHA RX-V567
2.
YAMAHA RX-V 667
3.
YAMAHA RX-V 767
4.
YAMAHA RX-V 1065

Zastanawiałem się również nad hk 255 lecz Yamaha przekonała mnie do siebie podczepieniem portu blootoh. Zamierzam głównie słuchać muzyki z laptopa.
I teraz kilka pytań.
Ostatni model posiada Gniazdo USB, przydatna rzecz fajnie by było puszczać muzykę z flesha. W 1 modelu na jakiejś aukcji wyczytałem Intrerfejs usb( czy też posiada wejście usb?)
Do amplitunera podpięte będzie dvd panasonica
img403.imageshack.us/i/dsc02637fa.jpg/
Domyślam się ze jakość nie będzie tak rewelacyjna jak przez hdmi.
Czy jest sens kupować najwyższy model Yamahy jedynie dla Usb, czy będzie on kompatybilny z wybranymi głośnikami?
Bardzo proszę doradźcie coś bo już sam nie wiem co z tym amplitunerem będzie?!



 

wsawkiew

New member
Napiszę raz jeszcze ja słuchałem i zakupiłem konfigurację: ONKYO 508 + Mission m34i za 2250pln (wszystko nowe). Gra świetnie bo odsłuchiwałem trzeba poszukać.
 

dredsons

New member
Bez reklam
Przeciwnicy Yamahy będą kategorycznie odradzać zakupu tego ampli ,czasami mają rację a czasami plotą pierdoły, oczywiście nie wszyscy.Ja kupiłem RX-V 1065 i jestem bardzo zadowolony ,podpięte do niego mam kolumny Monitor Audio i uwierz mi wszystko daje radę ,nie mam pojęcia jak będzie to współpracowało z Jamo s606, choć wydaje mi się że źle nie będzie
 

pkomp

New member
ludzie są i zadowoleni z kody czy innych pierduł...wiesz jak spełnia wymagania to czemu miałbyś być niezadowolony?ja nie lubię yamahy za lekkość - nie tylko w hifi ale także w pro audio - dźwięk ma taki lekki przesunięty w górny zakres pasma - z "ciemnymi" kolumnami to gra ok bo się niweluje ale przy "jasnych" bez suba nie ma szans żeby cokolwiek poczuć

onkyo tu bardziej wyrównane a wręcz nieco przesunięte w dół co przy obecnych kolumnach z metalowa kopułką wysokotonową jest zaletą
 

eremenik

New member
Czyli pewnie będzie trzeba dozbierać i zakupić Jamo s608 + RXV767.
A proszę powiedzcie mi coś na temat tego modelu Yamahy.
Widzę ze nie posiada usb. Myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie dokupienie za jakiś czas jakiegoś odtwarzacza bluray z usb.
Jeszcze mam pytanie odnośnie tego mojego dvd panasonica konkretnie to chodzi mi o podłączenie go do amplitunera żeby uzyskać jak najlepszą jakość dźwięku? W jaki sposób go podłączyć.
I co uważacie o moim zamiarze słuchania muzyki z laptopa przez bloototha? Czy nie straci to na jakości?
 

pkomp

New member
hdmi w każdym wypadku - ta yamaha ma dobre przetworniki DAC...a jeśli brak hdmi to spdif

co do bluetooth to zależy jakie parametry dźwięku - jak wysle 44.1/16 bit bez żadnej kompresji dla CD to będzie to samo co po spdif czy hdmi pomijając pewne opóźnienie które zawsze jest w przesyle bezprzewodowym cyfrowym
 

XTCNOW

New member
Czyli pewnie będzie trzeba dozbierać i zakupić Jamo s608 + RXV767.
A proszę powiedzcie mi coś na temat tego modelu Yamahy.
Widzę ze nie posiada usb. Myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie dokupienie za jakiś czas jakiegoś odtwarzacza bluray z usb.
Jeszcze mam pytanie odnośnie tego mojego dvd panasonica konkretnie to chodzi mi o podłączenie go do amplitunera żeby uzyskać jak najlepszą jakość dźwięku? W jaki sposób go podłączyć.
I co uważacie o moim zamiarze słuchania muzyki z laptopa przez bloototha? Czy nie straci to na jakości?

Ja z tego korzystam - trzeba przyznać, że to dużo wygodniejsze niż USB.
Choćby z telefonu sobie strumień puszczam bo tak wychodzi mi najwygodniej.
Co do jakości dźwięku - A2DP nie obsługuje strumienia a'la CD.
Jest tam rekompresja w każdym przypadku. Więcej w wątku o YBA10.
 

eremenik

New member
Odświeżam temat.
Byłem dzisiaj w sklepie Hi-Fi zasięgnąć trochę wiedzy. Sprzedawca odradził mi zestaw jamaha 767 + jamo s608. Powiedział ze totalnie sie nie zgrają. Po tej odpowiedzi znowu mętlik w głowie. Bo konwersacji obstaliśmy na denonie 1911 oraz HK 255. Denon przekonuje mnie tym przetwornikiem 3d( za jakis czas zamierzam kupic tv 3d) Natomiast harman opinia użytkowników ze jest świetny w stereo. W przyszłym tygodniu idę odsłuchać te 2 sprzęty. Niestety sprzedający nie posiada tego modelu jamahy 767. Najwyższy model Jamahy jaki ma to 567. Była dyskusja jeszcze na temat subwoofera jamo 300. Sprzedający odradził mi subwoofery tej firmy. Co o tym myślicie ? Jak dla mnie laika myślę ze odsłuch obydwu sprzętów mnie zachwyci ale zobaczymy.
 

schwarz

New member
Myślę, że sprzedawca ogląda w domu filmy na głośnikach wbudowanych w płaski tv;) Poczytaj, popytaj znajomych jak masz, idź posłuchaj a nie gadasz ze sprzedawcami. Ja mam Jamo sub 300 i jest to świetny sprzęt.
 

eremenik

New member
Co to za durnawy stereotyp że każdy sprzedawca nie zna się na rzeczy i chce opchnąć produkt który mu nie schodzi. Na pewno zna się więcej niż ja. Odnośnie amplitunerów to pozostaje mi jedynie odsłuchanie i wybranie. Już naczytałem się sporo opinii, każdy ma jakieś wady i zalety.
 

krisder

New member
Bez reklam
Co to za durnawy stereotyp że każdy sprzedawca nie zna się na rzeczy i chce opchnąć produkt który mu nie schodzi. Na pewno zna się więcej niż ja. Odnośnie amplitunerów to pozostaje mi jedynie odsłuchanie i wybranie. Już naczytałem się sporo opinii, każdy ma jakieś wady i zalety.

Albo poleca to co posiada na stanie, a wszystko inne czego na półce nie uświadczysz jest już be. Yamahy od 7... w górę to na pewno nie gorszy sprzęt od polecanego Denona czy HK.
 

eremenik

New member
Teraz Panowie to mam już totalny mętlik w głowie. No niestety sprzedawca nie posiada jamahy 767 .( no ciekawe ile prawdy w tym co powiedział że jamo i jamaha nie zagraja dobrze) Z opinii użytkowników bardziej przekonuje mnie denon.
 
Do góry