Jaki LED TV Full HD do kablówki analogowej 1500 zł

vanishHD

New member
W przyszłym tygodniu idę zakupić nowy telewizor,a chcę być zadowolony z wydanych pieniędzy dlatego proszę o podpowiedź jaki będzie najlepszy do podanych warunków.

Wypisuję wszystko co bym chciał, ale wiem że z racji ceny pewnie nie wszystko dostanę.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20 m kw.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1,5 m - 2 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? od południa
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung CRT 21 cali
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Full HD, obsługę .txt, .mkv (.avi to chyba wszystkie mają)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? kablówka analogowa Multimedia
10.Jakie urządzenia ? żadne
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok. 5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport (50%), filmy (25%), informacje (25%)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? jak będzie to tym lepiej
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16.Preferencje co do marki ? nie mam
17.Preferencje co do wielkości ? 32 cale (chyba za tę cenę nie znajdę większego)
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba jakość obrazu, dziwny pilot
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1500 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? jak będzie to tym lepiej, ale nie będę korzystał

Dodam, że z TV będzie korzystało 2 starszych ludzi i 1 młodsza osoba :)

kiki liczę na ciebie i proszę o podanie przynajmniej 2 TV, żebym mógł sobie porównać.
 

vanishHD

New member
Postanowiłem podzielić się z Wami wrażeniami z dokonanego zakupu, gdyż pewnie wiele osób szuka TV do podobnch warunków jak ja.

Od początku wiedziałem, że bedę kupował w sklepie stacjonarnym, gdyż nie chcę się bawić w zdalny kontakt i wysyłki sprzetu na ew. gwarancję.

W moim mieście żaden z 5 sklepów, w których byłem nie miał ww. trzech modeli i co ciekawe nie był w stanie ich sprowadzić. Musiałem się zdecydować na coś co było na półce lub możliwe do ściągnięcia z magazynu. W rozmowie ze sprzedawcą napomknałem, że nie mam zamiaru korzystać z internetu oraz 3D w TV, więc po co przepłacać? Zaproponował odbiornik, którego nie brałem wcześniej pod uwagę czyli Samsung 32F5000. Za niecałe 1300 zł stałem się posiadaczem tego TV.

Ostatnie kilka godzin poświęciłem na montaż i konfigurację. Oto garść spostrzeżeń:

1) nie ma cieni, opoźnień itp.
2) obraz z SD kabla analogowego z 3 m ok, bliżej słaby (z tym się pogodziłem już przed zakupem)
3) ustawienia fabryczne ok, przestawiłem tylko profil obrazu na Naturalny (co do dźwięku najlepszy, ale trochę za głośny jest Film, ja póki co zostałem na Standardowym)
4) proste wyszukiwanie kanałów
5) trochę skomplikowana zmiana kolejności kanałów (domyślnie są wg częstotliwości)
6) nowoczesny design
7) odczyt z USB .avi + .txt oraz mkv bez problemu
8) obraz HD bez zarzutu
9) dobry dźwięk

Ogólnie jak ktoś nie ma wygórowanych potrzeb, tak jak ja - to niech weźmie model 32F5000 pod uwagę. Polecam.
 
Do góry