Jaki LED smart 37-40" do 1200pln. ?

majster9

New member
-smart TV, youtube
-Full HD
-odległość ok.2m
-1-2 osoby oglądają
-kąty mniej ważne, siedzimy raczej na wprost
-TV ma wisieć
-brak słońca w pokoju, ciemne rolety
-sygnał z nc+ większość FULL HD ale też i SD
-1-3h. dziennego oglądania
-matrycę wolę błyszczącą, choć to sprawa drugorzędna
-oglądane będą filmy, youtube, teledyski
-korzystanie z internetu na TV: TAK - to dość często
-konsola na TV: NIE
-oglądany raczej wieczorami
-37-40"
-denerwuje mnie słaba czerń i kiepski obraz, kiepskie głośniki i głośne chłodzenie
-lubię Panasonic, nie lubie Manta
-kwota do 1200zł.
-kalibracja mnie nie interesuje


TV do sypialni dla córki, musi mieć Wi-Fi. Córka chciała 32" 37-40" to nie za duży do tej odległości?
 

majster9

New member
Oczywiście, że warto .

Z tym, że nc+ dopiero zaczyna raczkować w tym kierunku i programów nadawanych w 4K jest pewnie łącznie ze 3 godziny w tygodniu :( do tego trzeba dekoder i konwerter wymieniać...
Nie wiem jak to się będzie szybko rozwijało, ale wciągu roku nie ma tego za wiele w nc+...

Kiki, a co do TV, co polecisz? Zostaje wybór raczej 40"

Z 4K w moich max. pieniądzach to znalazłem:
SHARP LC-40UI7352E -1379pln. https://www.ceneo.pl/68313753
Sharp LC-40UG7252 - 1398pln. https://www.x-kom.pl/p/435544-telew...arison&utm_campaign=ceneo_click#specification

A gdyby nie 4K to czy TV będzie wtedy bardziej "multimedialne", z większą ilością funkcji, możliwości ? Chciałbym taki, zeby można było połączyć się smartfonem/iphonem z TV.
Nie wiem w którym iść kierunku? :-?

A ten TV z Samsunga: UE40MU6172 -1600pln. ?
bardzo dobre ma recenzje, 4K, DLNA (w obie strony, które potrzebuję), smart, przeglądarkę internetową. To chyba jeszcze nie OLED/QLED, ale za te pieniądze chyba warto... ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście, że nie za duży.
Dodatkowo z poziomu Androida obsługiwanego głosem, może wyszukiwać potrzebne rzeczy do nauki czy pracy.
To ogromna wygoda !
W Samsungu trzeba będzie palcować zamiast wygodnie operować obsługą głosową. Teraz przy Androidzie 8 również obsługą telewizora.
No i ilość aplikacji, myszka wirtualna, dźwięk, ECO oraz zdrowie dla oka przy 43".
Ale niech już jej gra jak najlepiej.
 

majster9

New member
Pokój jest naprawdę mały, każdy dodatkowy mebel mocno go zagraci. Miał być 32", doszło do 40". 43" to już spory TV choć nie zaprzeczam, że lepszy w oglądaniu. Budżet także rozciągnięty na max., żona już kręci nosem...
A jak to półka cenowa?
 
Ostatnia edycja:

majster9

New member
Odpowiednio za 1350 zł i 1550 zł
Ha, ten Samsung ma rozpoznawanie mowy :) Już wstępnie podłączony. Szczególy obrazu 4K powalają z nóg, chociaż co do samej matrycy to żona nawet zauważyła obraz jakby rozmyty w porównaniu do naszego dziadka TXP-50V20B :) Obraz ustawiony na dynamiczny jakby miał mniej żywe kolory (w pozostałych ustawieniach jeszcze gorzej), być może to jeszcze kwestia właśnie samych ustawień.

Szkoda, że nie pisałeś wcześniej odnośnie konkretnego modelu TV, tylko tak ogólnikowo...
Tak czy inaczej dzięki za pomoc w wyborze :)
 

majster9

New member
Jest Netflix na tym Samsungu, na drugim TV (głównym) nie ma, fajnie byłoby włączyć na małym film i oglądać na dużym :)

Pytanie:
Czy jest możliwość powielenia obrazu np. na drugi TV poprzez kabel hdmi?
 
Do góry