jaki led do 2,800

marekkk88

New member
od dłuższego czasu przymierzam się do kupna Tv. Im więcej czytam, tym mniej wiem
1. odległość od ekranu? około 3-3.5metrow
2. jak słońce świeci w pokoju? popoludniu swieci na sciane na ktorej bedzie stal telewizor, ale nie bezposrednio na niego
3. Jak duży jest pokój: ok 3x6.5
4. Preferowana technologia: Led
5. jaki masz obecnie telewizor? jakas banka thomsona
6. jakie programy najczęściej oglądasz? Najczęściej sport (piłka nożna, sporty walki, czasem koszykówka), filmy, wiadomości
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: różnie (pracuje na 3 zmiany)
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Wole bez
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? Nie myślałem nad tym
10. matryca błyszcząca czy matowa? mat
11. preferowana wielkość telewizora? 40-42 cale
12. preferowana marka? nie mam
13. czego nie lubisz w telewizorach? awaryjności, jaskrawych kolorów
14. jakie urządzenia będą podłączone? dekoder z kablówk, pendrive do filmow, dvd, sporadycznie komputer
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? ok 90% tv
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? raczej na wprost
17. czy ważne jest wifi ? nie
18. czy będziesz korzystać z widgetów? zalezy jakie beda
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie ma koniecznosci
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nigdy nie miałem okazji więc nie wiem jeśli będzie możliwość to pewnie czasem tak
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? dobrze by było
22. ma mieć 3D? nie musi
23. ma mieć slot na karty SD ? nie musi być
24. ma mieć tuner DVB-S? dobrze by było
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? USB- pendrive, HDMI –Dekoder, DVD
26. Jaki masz sygnał: kablowka cyfrowa, antena satelitarna
27. ile programów HD? obecnie 8
28. ma stać czy wisieć? stać
29.Rozdzielczość: Full HD
30.Dvb-t: tak, DVB-C: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: dobra jakość i plynnosc obrazu - priorytet, obsługa .MKV niekoniecznie z dts
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5 w tygodniu, do 10 w weekendy
33.Sugerowana cena ? maks 2.800


Od razu piszę, że nie będę zamawiał żadnej firmy do kalibracji obrazu. Sam nigdy tego nie robiłem. Także dobrze by było, żeby telewizor na defaultowych ustawieniach miał w miarę dobry obraz, cos tam napewno pozmieniam. Zastanawiam się nad Philipsami 4007, 5007, 5507 albo toshiba tl838, 933. Nie wiem czy potrzebuje 3d. Nigdy nie widzialem filmu w tej technologii, chociaz roznice w cenie nie sa jakies kosmiczne wiec moze warto dorzucic. Np w euro jest fajna okazja 40pfl5507 z 2parami okularow za 2780. Jak myslicie ktory bedzie dla mnie najlepszy?
 

marekkk88

New member
wiem, ze powinienem celowac w 46cali ale to jest roznica w cenie ok tysiaca zlotych. Dzisiaj przejade sie zobaczyc ten telewizor. Troche sie zgapilem bo do wczoraj w euro byla darmowa wysylka
 

marekkk88

New member
oj tam, szczegolow sie czepiasz, test podal do philipsa wiec wiadomo o co chodzi. Wlasnie jestem po wizycie w euro i wiem mniej niz wiedzialem. 5507 na reklamach euro, discovery i cos tam jeszcze wypadal slabo. Obraz ziarnisty, nie tak jak na sony ex720 ale nie byl tez taki gladki jak na toshibie Pewnie kwestia sygnalu bo reszte telewizorow na tej samej polce wygladala podobnie. W realu natomiast 5007 wygladal juz bardzo dobrze, a przeciez to ten sam tv tyle ze bez 3d. Podobalo mi sie ze w philipsie czerwony byl czerwony, dla porownania w jakims sony obok byl rozowy. Bardzo dobre wrazenie zrobily tez na mnie oba tv od toshiby, jednak one nie maja dvb-s, a talerz na dachu mam wiec mozna by skorzystac. Chyba jednak zdecyduje sie na 5507 z racji oferty euro rtv i agd 40pfl5507 za 2.780 i 2 pary okularow gratis
 
Ostatnia edycja:

Mixmich

New member
Za około 3000zł można dorwać toshibę 46tl838 - z większego ekranu będziesz bardziej zadowolony z dłuższej perspektywy...
 

marekkk88

New member
taniej niz te 3250 nie znalazlem i zamowilem philipsa. Szkoda ze nie widzialem tej oferty o ktorej piszesz, bo bym skorzystal. W srode przyjdzie philips i zobaczymy jak to bedzie wygladac
 
Do góry