Jaki LED 47-50 cali (4000-4500)

cool_gregor

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 3 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3 osoby
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? zawsze na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? będzie wisiał
6.Jak słońce świeci w pokoju ? nie powinno przeszkadzać
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LCD Samsung 37''
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? wi-fi, smart, dobrą czerń i obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka cyfrowa HDMI
10.Jakie urządzenia ? PS3, Xtreamer do filmów HD i Full HD
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 5-6 godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, sport, wiadomości
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? ok. 5-6 godzin tygodniowo, więc nie wiele
16.Preferencje co do marki ? Panasonic, Sony, Samsung może Philips
17.Preferencje co do wielkości ? 47-50''
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? widoczny kurz
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Maksymalnie 4500 zł, najlepiej ~4000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? powinien mieć 3D najmniej szkodliwe dla zdrowia
 

cool_gregor

New member
wspomnę jeszcze, że moimi faworytami są:
Panasonic AS740 lub AS750 (z małym nadwyrężeniem budżetu), Sony W829 oraz W905, Samsung F7000 lub H7000, Samsung H6410 (ten ze względu na białą obudowę podobał się mojej żonie).

Przy dobrym uzasadnieniu, może być inny model i inna marka.
 

cool_gregor

New member
Jakoś nie mam przekonania do Philipsa. W czym są dobre?
A co myślicie o dopłacie i zakupie Samsung HU7500? Czy warto dopłacić i przyszłościowo zainwestować w 4K?
 

cool_gregor

New member
Jako, że nie było zbyt dużego zainteresowania moim postem, a udzielone odpowiedzi/podpowiedzi nie bardzo mnie satysfakcjonowały, to zacząłem wertować internet w celu znalezienia nowego TV.

Wybór padł na Panasonic 50' AS650. Model ten różnił się nieznacznie od jednego z moich faworytów, czyli AS740. Różnice to: brak USB 3.0, brak kamery, brak tunera SAT i tylko jedna para okularów.
W ubiegłą środę dojechał do mnie AS650. W czwartek udało mi się go wieczorem podłączyć.
Już po pierwszych kilku minutach testowania moje szczęście i podniecenie, zaczęły dość mocno topnieć. Wada o której dużo użytkowników pisało, czyli niedoświetlone narożniki, jest naprawdę bardzo mocno widoczna, a przy oglądaniu TVN na żółtych tłach efekt ten zauważyła od razu moja żona, której celowo nic nie mówiłem o tej wadzie. Po za tym przy jasnych tłach na środku ekranu są lekkie jakby plamy.
Działanie smart TV jest beznadziejne. Połowa aplikacji nie działa. Praktycznie po każdym włączeniu TV trzeba uruchomić połączenie WiFi, bo inaczej nic nie działa. Cały smart oraz menu TV, przy procesorze 2-rdzeniowym chodzą bardzo wolno i jest to piekielnie wkurzające jak dla mnie. Mój stary samsung R81B z 2007 roku chodzi lepiej niż ten Panasonic.

Na plus mogę zaliczyć dźwięk. Głośniki naprawdę ładnie grają.

Ogólnie nie polecam tego modelu. Jutro wysyłam "odstąpienie od umowy" i odsyłam go do sklepu z którego kupiłem.

Ze względu na design mam zamiar zakupić Samsung 6410 (biała obudowa bardzo podoba się mojej żonie i będzie pasować do designu naszego salonu). Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z tym TV? Jakieś sugestie i uwagi mile widziane.
A może znacie jeszcze jakieś godne polecenia TV w białej obudowie?
 

heca66

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli zależy Ci na dobrym smarcie to tylko samsung,mam teraz sony 50w815 obraz bardzo dobry ale smart w nim to porażka.Co się tyczy HU7500 miałem go parę dni i muszę powiedzieć ze 4K jest przereklamowane lepiej kupić dobrego 2K
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do góry