Jaki LED 46 - ok. 3500 PLN ?

Korne

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 5m x 6m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju? Na ekran, są rolety
7.Jaki masz obecnie telewizor? Brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? Odtwarzanie filmów z napisami z USB i HDD
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfrowa
10.Jakie urządzenia? Laptop, konsola
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-3h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? mat
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tylko w weekendy
16.Preferencje co do marki? Brak
17.Preferencje co do wielkości? 42 - 46
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? Brak
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? okolo 3500
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Nie musi posiadac 3D

Witam.

Poszukuje telewizor glownie do ogladania filmow i podlaczenia konsoli. Glowne rzeczy jaki chcialbym zeby posiadal to dobre Smart Tv, wifi. Sklanialbym sie lekko do marki Samsung, jeśli ktos mialby jakies cieakwe modele do polecenia bylbym wdzieczny.

Pozdrawiam :)
 

Jankes322

New member
Zastanowiłbym się na Twoim miejscu nad modelem Panasonic Tx-l47ET60. Kosztuje jakieś 3600zł w Saturnie. Posiada dobrą matrycę IPS Led 100Hz, cyfrowo podbijaną do 600Hz i, jak na telewizory led, ma całkiem dobrą czerń. Tegoroczne panasy, podobnie jak zeszłoroczne, obsługują bardzo dużo formatów obrazu, m.in. MKV, jak również polskie napisy, więc oglądanie filmów w full HD z pendriva nie będzie stanowiło problemu (o ile jest sformatowany do NTFS, bo w przypadku FAT32 pliki mogą mieć maksymalnie 4 gb, więc pełnometrażowy film obejrzysz tylko z dysku, chyba, że jakiś serial ;))
 

Jankes322

New member
ET60, tak samo jak wyższe modele i niższy E6, posiada funkcje Smart Viera, czyli inaczej smart Tv - przeglądarka www, youtube, ipla, iplex i wiele innych opcji i aplikacji.
 

maddox

New member
Nie wiem co wam sie podoba w tych philipsach, szuka i szukam i nie moge sie zadziwic. pfl5007 a nowy model Panasonic et60 to kolosalna różnica na rzecz Panasa..
Nad philipsem mozna sie zastanowic ale od modelu 7007.
Strasznie lobbowany jest tu Philisp :)

w obecnej chwili w media i euroagd i mediaexpert maja Panasonica et60 w cenie poniżej 3600 (3549 czy cos takiego)
 

rmbt

New member
LCD LED 46-50 cali do filmów z Internetu i BD do 5000 zł (2013)

Witam, dołączam się do wątku, bo dość podobny.
Mam dylemat związany z zakupem TV. Proszę o pomoc.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5m-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Na razie ma stać.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Zasłaniane okna z boku TV, wychodzące na wschód.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Brak. Od biedy korzystam z monitora 24'.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobry obraz. Wbudowane Wi-Fi.Bezproblemowe oglądanie filmów z dysku sieciowego lub komputera. Wyjście cyfrowe dźwięku (stereo oraz formaty 5.1). Bezproblemowa łączność z Internetem.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Filmy z torrentów :) W następnej kolejności BluRay.
10. Jakie urządzenia? WLAN, Komputer, BluRay, konwerter C/A stereo, może Galaxy S2.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3h.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Tą lepszą :) Obojętne.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale przyrodnicze.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? W grę wchodzą strony serwujące filmy, jak YouTube, Kinomaniak, Zalukaj itp.
15. Czy zamierzasz grać w gry? Raczej tak, ale rzadko i dopiero po premierach nowych konsol.
16. Preferencje co do marki? Panasonic, Philips, Samsung.
17. Preferencje co do wielkości? 46-47 cali, maksimum 50.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Smużenie, żarówiastość obrazu, reklamy :)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5000 zł.
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Tak - raczej pasywne, bo w sklepie jak próbuję aktywne to wyraźnie widzę miganie, ale może dlatego, że są inne telewizory i świecą jarzeniówki? Z drugiej strony w pasywnym 3D z bliska widzę duży spadek rozdzielczości i to kłuje trochę w oczy.

Waham się pomiędzy Panasonic 46ET60 a Philips 47PFL 6007 i pochodne. Kiedyś jeszcze rozważałem Samsung UE46ES6800, ale coś mnie zniechęciło, nie pamiętam już co.
Zależy mi przede wszystkim na bezproblemowym oglądaniu przez WLAN filmów z torrentów zalegających w komputerze oraz na dysku sieciowym (bez potrzeby kopiowania na pendrive'a i wsadzania do TV)
i z serwisów typu YouTube, Kinomaniak, Zalukaj. BluRay jak najbardziej też, telewizja (tylko naziemna) okazjonalnie. Chciałbym, żeby TV był rzeczywiście smart. Rozpoznawalność wielu popularnych formatów plików bardzo jest istotna.
BARDZO zależy mi też na bezproblemowym odczytywaniu napisów do filmów (np. pobranych napiprojektem) i ŻEBY TE NAPISY NIE BYŁY MIKROSKOPIJNE NA EKRANIE!
Idealnie by było, żeby ich wielkość, kolor i położenie można jakoś regulować, ale wątpię, żeby producenci potraktowali te sprawy na poważnie, nigdzie też nie mogę znaleźć wzmianki na ten temat.
BluRaye na pewno będą działały OK, a co do powyższych, a bardzo istotnych cech nie mam pewności, więc proszę o radę przede wszystkim posiadaczy wymienionych telewizorów i podzielenie się wrażeniami.
Co do Ambilight - nie wiem, czy to jest takie super, jak mówią, nie widziałem tego w normalnych warunkach oglądania filmów, choć przyznaję, że mnie to ciekawi i lubię oglądać filmy w półmroku, a takie dodatkowe delikatne oświetlenie mogłoby na wzrok lepiej działać.
Zależy mi też na trybie 24p, True Theater, czy jak tam to producenci nazywają oraz wysokim odświeżaniu, niechby nawet i pseudoodświeżaniu podbitym jakimiś algorytmami, bo efekt jest dobry i to widać, czym więcej, tym lepiej. Również na tym, żeby rozdzielczość dynamiczna nie spadała do miernych poziomów podczas szybszych scen.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
 

knocked

New member
Nie idzie.
Ale wszystko co się rusza idzie na
[youtube]weAz70qjml8[/youtube]

Dzięki za sprawdzenie.

Masz może jeszcze możliwość sprawdzenia na tegorocznej serii DT60 tego weeb.tv?

Pytam bo w zeszłorocznych seriach Samsunga i Lg też nie szło, a w tegorocznych F i LA już śmiga także może w Panasie tez?

Jestem jeszcze przed zakupem i raczej wolałbym dołożyć do nowszej serii niż montować dodatkowe pudełko nad TV, które w sumie tanie nie jest (600 PLN).
;)
 
Do góry