Jaki LED 40-42 cale kupić.

gnycz72

New member
Witam,

Tak jak w temacie.
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m^2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5 m.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-5
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost i bokiem (maks. kąt ok. 50°).
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać.
6.Jak słońce świeci w pokoju? Od tyłu lekko z boku TV.
7.Jaki masz obecnie telewizor? Nie mam. Była plazma Samsunga 51” ale było też dziecko i teraz TV do wywalenia (wymiana matryca jest za droga) :cry: .
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? HDMI min. 3. wyjście słuchawkowe (plazma nie miała a przydało by się), odtwarzanie filmów z pamięci przenośnej i dysku twardego na usb, Smart TV.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? z tunera nc+ i naziemna.
10.Jakie urządzenia? tuner do nc+, konsola PS3, pendrive, dysk przenośny, laptop.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-5h.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie mam preferencji.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Kreskówki, Filmy, Sport (piłka nożna).
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak, ale głównie poprzez aplikacje Smart TV.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, ale sporadycznie PS3.
16.Preferencje co do marki? Ze względu na Smart TV i przyzwyczajenie Samsung ale nie jestem fanatykiem.
17.Preferencje co do wielkości ? 40-42 cale. Na większy raczej mnie nie stać obecnie.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? ?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Chciałbym wydać nie więcej niż 1800pln.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Niekoniecznie, ale zostały mi okulary z plazmy (3D aktywne w samsungu), więc może być.


Na razie mam na oku Samsunga UE40H6200(przepraszam, że nie daję linka, ale na razie nie mogę - pierwszy post).

Wiem, że najprawdopodobniej jakości obrazu z plazmy na LED LCD nie uzyskam (barwy, czerń, dynamika itp.), ale mam nadzieję, że coś się znajdzie. Żona chce mieć dostęp do wszelkich VOD i programów na Smart TV a przywykła do Samsunga? Proszę o pomoc i z góry dziękuję za rady i uwagi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do takich potrzeb radę da jedynie Panasonic 40AS640 .
Ma wszystko co potrzebujesz, chociaż jak miałeś 51" to teraz 40" będzie jak chusteczka do nosa. Może ciut dozbieraj do 48AS640.
Jak będziesz niebieski - dostaniesz specjalną ofertę cenową .
Kalibracja gratis, radyjko gratis.
 

gnycz72

New member
Dziękuję za sugestie, jednak budżet ustaliłem sobie na maks 1800 zł, a ten Panasonic przekracza 2000 zł. Nie wiem co prawda co znaczy być "niebieskim" na tym forum ani jaka byłaby specjalna oferta, jednak wątpię by przy 40AS640 cena mogła zejść do 1800 zł (najlepiej z transportem). Pozostaje więc zastanowienie się nad mniejszymi wymaganiami, bo jak się nie ma co się lubi .... (a ja nie mam 2000 na TV :sad:).
Pozostaje więc chyba wcześniejszy samsung UE40H6200 i po poczytaniu o nowych panasonicach tx-42AS600E. Oba można dostać do 1800 zł. Patrząc jedynie na specyfikację techniczną (i możliwości Smart TV) lepiej wypada samsung, jednak nie znalazłem dobrego testu porównawczego. Co myślicie?
 

sl@veq

New member
Witam.
Być "niebieskim" to być członkiem klubu hdtv czyli dokonać wpłaty na rzecz klubu na określony okres. Wpłata raczej symboliczna a wiąże się z wieloma przywilejami. Np. zakup tv od kikiego + kalibracja w cenie. Chociaż nie wiem jakie to ceny. A co do tv pomyśl o samie 40H6400.
Pozdrawiam. SK.
 

jacekcy

New member
Panasonica 40AS640 najtaniej widziałem w sklepie stacjonarnym MediaMarkt za 1.939,00 (teraz cena wynosi 1.999,00 zł). Sklep dla idiotów ma to do siebie, że jeśli w domu TV nie będzie Ci się podobał, to możesz go zwrócić lub wymienić.

Panasonic 42AS600 najtaniej był przez kilka dni w Saturnie i kosztował 1.599,00 zł.

Panasonic AS640, to naprawdę bardzo dobry telewizor w swojej klasie cenowej.
Nawet jak podam Ci linka do poczytania, to wyświetli gwiazdki i link będzie nie aktywny (do du.y)
http://******************************.com/topic/33339-test-panasonic-seria-tx-48as640-as640-va/
 
Ostatnia edycja:
Do góry