Jaki LED 32" do odbioru analogowej kablówki - w cenie około 1500 zł (max 2100 zł)?

wuwu888

New member
Witam,

szukam telewizora dla mojej mamy - 32" LED do odbioru analogowej kablówki z odległości około 1,5 do 2,5 m, cena w okolicach 1 500 zł (max powiedzmy 2 100 zł - jeżeli warto aż tyle dopłacić za lepszy obraz), ważna żywotność sprzętu (ma działać przez wiele lat).

Po wizycie w sklepie mama nakręciła się na Samsunga UE32D5000, jednak wg opinii które znalazłem - lepszy do podanych warunków używania byłby Samsung UE32D4000 (podobno lepiej wyświetla sygnał z kablówki, a dodatkowo jest tańszy o ok. 200 zł).

Jednak ostatnio wiele dobrego dowiedziałem się o trochę droższej Toshibie 32TL838 - podobno bardzo dobrze radzi sobie ze słabym sygnałem (dobre skalery). Ponieważ Toshiba 32TL838 kosztuje nieco ponad 2 000 zł, to mam pytanie - czy to faktycznie najlepszy wybór za te pieniądze i do podanych na początku warunków? Mama zdaje się uparła się na Samsunga, więc jeżeli trzeba dołożyć i jeszcze jej wybić z głowy Samsunga na rzecz innego producenta, to wolę mieć jak największe przekonanie, że jest sens - że faktycznie kupi inny, ale najlepszy za tą kasę (niech będzie do 2 100 zł max) sprzęt.

Z góry dzięki za Wasze opinie.
 

wuwu888

New member
Zerknąłem na test tego Panasonica - wyniki:

1.Płynność SD - 8 pkt
2.Kąty boczne - 8 pkt
3.Czerń - 8 pkt
4.Skalowanie SD - 8 pkt
5.Kolory - 7 pkt
6.Pobór energii - 9 pkt
7.Obsługa - 8 pkt
8.Dźwięk - 8 pkt
9.Wyposażenie - 9 pkt
10.Cena do jakości i możliwości - 8 pkt

Razem = 81 pkt na 100 możliwych.

Natomiast dla Toshiby: http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...ie-cenowej-przyniesie-wiele-radosci-test.html - wyniki wydają się lepsze:

1.Płynność SD - 9 pkt
2.Kąty boczne - 8 pkt
3.Czerń - 9 pkt
4.System 3D - 8 pkt
5.Kolory - 9 pkt
6.Pobór energii - 9 pkt
7.Obsługa - 9 pkt
8.Dźwięk - 9 pkt
9.Wyposażenie - 8 pkt
10.Cena do jakości - 10 pkt

Razem = 88 pkt na 100 możliwych.

Ale może coś źle czytam - ten Panasonic będzie jednak lepszy do kablówki?
 
Do góry