jaki LCD za ok 2000-2500 zł ??

lukaszlbn

New member
Witam,
jestem nowym użytkownikiem i prosiłbym o pomoc w kupnie nowego sprzętu. Na innym forum pomogli mi wybrać jakiś czas temu lustrzankę cyfrową, z której jestem zadowolony do dzisiaj, dlatego i teraz wierzę w Waszą pomoc :)

a mianowicie planuję zakupić telewizor do swojego pokoju (3,5m x 4,5m). Telewizor będzie zawieszony na ścianie - odległość oglądania to ok 3 metry.
I tu pojawia się pierwsze pytanie: jaka byłaby optymalna wielkość TV? Myślałem o 40 calach, ale jeśli jestem w błędzie to proszę wyprowadźcie mnie z niego.
Telewizor będzie mi służył do oglądania TV (65%) oraz zamierzam od razu kupić PS3 lub Xboxa, więc również trochę czasu spędzę przy grach (35%).
Ważne, żeby miał również wejście USB, oraz aby działał w standardzie MPEG-4. (podobno dzięki temu można wyłapać kilka dodatkowych stacji).
Od razu mówię, że nie mam dekodera żadnej cyfrowej telewizji i przez najbliższy czas pewnie takiego nie będę posiadał.
Co do wyboru Tv to też nie upieram się przy LCD. Może plazma będzie lepsza? Albo LCD LED?

Jestem laikiem w kwestii telewizorów, więc każdy konstruktywny komentarz będzie mi pomocny.
Nie jestem zwolennikiem żadnej z marek - dla mnie telewizor musi być dobry jakościowo i się nie psuć :)

z góry dziękuję za pomoc,

pozdrawiam,
Łukasz
 

lukaszlbn

New member
LCD SONY KDL-40EX500

Ten model powyżej ma nawet niezłe funkcje. Jaka jest Wasza opinia?
(chciałem wrzucić linka, żebyście nei musieli szukać, ale to dopiero mogę zrobić po napisaniu 5 postów... taki regulamin)
 

don111

Banned
40' to już z 2m ciut za mały (do HD), przy 3m to minimum 46' ze wskazaniem na większy
Samsung 51D530/D550 (z 3d) lub Panasonic 50u30, ewentualnie 50c3 jak chcesz nieco zaoszczędzić
 

lukaszlbn

New member
40' to już z 2m ciut za mały (do HD), przy 3m to minimum 46' ze wskazaniem na większy
Samsung 51D530/D550 (z 3d) lub Panasonic 50u30, ewentualnie 50c3 jak chcesz nieco zaoszczędzić

tak duży nie zmieści mi się na ścianie :) (po jednej stronie są drzwi, po drugiej stoi bokiem szafa - TV chciałbym zawiesić po środku).
Poza tym TV większe niż ok 40 cali nie kosztuje w moim przedziale cenowym tylko dużo drożej...
Ps. czy warto dopłacać za 3D?
 

lukaszlbn

New member
Ten Sony będzie extra i nie warto dopłacać do 3D , chyba że lubisz gadżety.

KIKI - dzięki za odpowiedź.
Wydaje mi się, że ten Sony ma wystarczająco dużo gadżetów jak dla mnie...
Mógłbyś podać jeszcze jakiś podobny model do porównania, żebym miał coś alternatywnego? :)
I uważasz, że 40 cali będzie ok do mojego pokoju? (3,5 x 4,5m oglądanie z ok 3m)

pzdr,
Łukasz
 

wysio

Member
Bez reklam
Może na początku będzie super, ale po miesiącu powie, że mógłby być większy. Ja mam pokój podobnej wielkości i plazmę na ścianie 50 cali. Po miesiącu używania stwierdzam że wielkość telewizora dobrałem idealnie. Koszt - 2200 tyś
 

lukaszlbn

New member
Może na początku będzie super, ale po miesiącu powie, że mógłby być większy. Ja mam pokój podobnej wielkości i plazmę na ścianie 50 cali. Po miesiącu używania stwierdzam że wielkość telewizora dobrałem idealnie. Koszt - 2200 tyś

WYSIO- pochwal się jaki sprzęt kupiłeś :)
Może i dla mnie plazma będzie lepsza niż LCD?
 

wysio

Member
Bez reklam
LG PV350. Nie wiem, dlaczego w ogóle nie rozważałeś kupna plazmy - chyba nie ze względu na zużycie energii ;)
 

lukaszlbn

New member
LG PV350. Nie wiem, dlaczego w ogóle nie rozważałeś kupna plazmy - chyba nie ze względu na zużycie energii ;)

Rozważałem - patrz mój pierwszy wpis - "Co do wyboru Tv to też nie upieram się przy LCD. Może plazma będzie lepsza? Albo LCD LED? :)

ale tak jak mówię, ja się nie znam co lepsze a co gorsze dlatego zamieściłem tutaj post i czekam na rady mądrzejszych ode mnie.

W takim razie mam pytanie: w czym LCD jest lepszy od plazmy a w czym plazma od LCD? :>
 

don111

Banned
plazma
+ idealne kąty i podświetlenie matrycy
+ intensywniejsze kolory
+ szybsza matryca, płynniejszy ruch przy zachowaniu jego naturalności
+ lepsza czerń (nie zawsze jej głębokość)
+ lepszy odbiór SD
- wyższy pobór mocy
- szyba (odbicia)
- ciut niższa ostrość na statycznych ujęciach
- niższa jasność panelu
- możliwość powidoków
- migotanie
- podwójny kontur

LED
+ ostrość na statycznych ujęciach
+ często matowa matryca
+ wyższa jasność
+ idealna biel
+ stabilność obrazu
- clouding
- inny obraz pod kątem
- smużenie lub płynny ale nienaturalny ruch
---- ogólnie dużo mniejsza naturalność obrazu w porównaniu do plazmy - ruch, kolory (np kolor skóry)
 

lukaszlbn

New member
Bóg zapłać za wszystkie rady i wskazówki ! :)

wcześniej zaproponowałem SONY KDL-40EX500 , odpowiedź była, że jest on ok.
Ale dzisiaj poczytałem trochę o SONY i wyczytałem że zjawisko cloudingu, tak jak i w Samsungach występuje tu dużo częściej niż w innych markach.

Może zatem jakiegoś LG lub plazmę? Doradźcie proszę jakiegoś np LG godnego uwagi.

dzięki,
Łukasz
 
Do góry