Jaki LCD wybrać?

klkw

Member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Pokój około 28m2 (w kwadracie)
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4 - 5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? od 2 - 4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? również bok
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okna dachowe od zachodu
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung 37 cali
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry (wyraźny) , "żywy" dynamiczny obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? telewizja N
10.Jakie urządzenia ? DVD
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? mało po 4 dziennie ewentualnie w weekend od 6 - 8
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam zdania
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy z N
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? NIE
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? minimum 42" optymalnie 47" jeśli coś więcej to byłoby miło
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? nic
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000 jak coś będzie warte to max 3500
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi
 

piskle smoka

New member
Witam, pozwole sobie podlaczyc sie pod temat. W imieniu rodzicow chcialbym sie was poradzic w sprawie tv.Ojciec podal mi dwa przykladowe tv ktore by go ewentualnie interesowaly to:Samsung UE46 es5700 oraz Samsung UE46 eh 6030. Jesli chodzi o mnie to sklaniam sie ku plazmie ale argumenty o mniejszym zuzyciu pradu itd. nie przegadasz.
Co do tv moglibyscie podac jeszcze jakas alternatywe , cena do 3200-3400.I zeby mial 3D oraz funkcje sieciowe.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
klkw
Sharp 46LE630
Toshiba 46TL933
Philips 46PFL5007
Panasonic 47ET5E

Dlaczego większość z 3d? Bo dzięki 3d dostajesz 100hz matrycę, która zdecydowanie poprawi płynność ruchu, oraz liczbą szczegółów na ekranie. 3d jest tylko bajerem - którego nie trzeba wykorzystać.

piskle smoka
Tutaj podobnie jak wyżej, z tym że model Sharpa le730
 

klkw

Member
Wybór chyba padnie na Panasonic 47ET5E. Jednak znalazłem jeszcze Plazmę TX-P50UT50. Cena trochę niższa a czytałem, że to fajny telewizor. Co Waszym zdaniem było by lepsze?
 
Do góry