jaki LCD wybrać

mpsk2

New member
Witajcie
często oglądam wystwy w sklepie i zastanawiam się nad kupnem telewizora
jednakże wybrać jest tak trudno
poszukuje jakiegoś sprzętu który najlepiej FullHD
przekątna 37"-42"
oczywiście coś dobrego
najlepiej Sharp lub Sony ale innymi firmami nie gardze
do dyspozycji ok 10 000 zł
pod tv ma być podpienta n-ka lub cyfra(najprawdopodobniej to drugie), dvd panasonic dvd-rv32, a w przyszłości blu-ray
rposze o jakieś propozycje :blagam:
 

mpsk2

New member
pokuj ok 31,5 m2 prostokąt 4,5x7 odległość od telewizora 2-4m najczęściej ok 2 w przyszłości dorzucić kino domowe

pokuj dobrze oświetlony(okna i żyrandol), ale filmy oglądam głównie w nocy gdy mam czas

zależy mi na wejściach minimum 2x hdmi(dekoder + blu-ray w przyszłości), 1 x eurozłącze(dvd), 1 x przez chincze (dla magnetowidu)

ps: a akceptuje też plazmy, dla tych moge poczekać bo chyba tych rozmiarów teraz nie ma z FullHD, weżne żeby do jesieni nabyć
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy tych warunkach wybierałbym Plazmę Hitachi 9700 , plazme Pioneera 427 XA a nawet Pioneera 50" 507 XD - wystarczy że trochę dołożysz
Dla porównania - możesz poprosić o JVC 46 Z 70 lub 46 Xd1 Sharpa.
 

mpsk2

New member
hmm ciekawe
Jeśli to są dobre modele to któryś kupie, ale najpierw je na żywo zobacze, a po to musze jechać do Warszawy(w Białymstoku jest niestety tylko Eldom, a tam stoi tylko ten Sharp)
thx
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pamiętaj że w sklepie raczej nie będzie możliwości porównania obok siebie.
Masz taką możliwość u siebie w domu - zamawiając prezentację.
I do tego sporo zaoszczędzisz .
 

mpsk2

New member
dobry pomysł ale chyba troche poczekam - powiększe budżet i poczekam na wiecej plazm FullHD z drugiej strony prze wakacje tv nie bede oglądał szkoda na siedzenie w domu czasu
narazie mam 26 cali panasonica CTR i jeszcze chodzi cool, a zależymi na jakości i by zmieścić się w tym budżecie

także mnie zastanawia dźwięk w takim telwizorze - a może go nie ma i trzeba kupić kino domowe do tego - wiecie ja tyle co w sklepie widziałem, wiem że chcem kupić ale sie nie znam, na stronie pioneera znalazłem głośniki do telewizora w takim razie do lepszych modeli nie wyposażonych w wbudowany system dźwiekowy musze zakupić takie głośniki lub kino domowe(ampli + głośniki)?
 
Ostatnia edycja:

Przemcio73

New member
mpsk2 napisał:
dobry pomysł ale chyba troche poczekam - powiększe budżet i poczekam na wiecej plazm FullHD z drugiej strony prze wakacje tv nie bede oglądał szkoda na siedzenie w domu czasu
narazie mam 26 cali panasonica CTR i jeszcze chodzi cool, a zależymi na jakości i by zmieścić się w tym budżecie

także mnie zastanawia dźwięk w takim telwizorze - a może go nie ma i trzeba kupić kino domowe do tego - wiecie ja tyle co w sklepie widziałem, wiem że chcem kupić ale sie nie znam, na stronie pioneera znalazłem głośniki do telewizora w takim razie do lepszych modeli nie wyposażonych w wbudowany system dźwiekowy musze zakupić takie głośniki lub kino domowe(ampli + głośniki)?
Pomyśl o tym wszystkim po wakacjach:rolleyes:
 

mpsk2

New member
może ale nie musi i ja nie musze kupić po wakacjac takie warianty tyż rozpatruje :D
jest wiele za kupnem po wakacjach a wiele przeciw-kupie po to z jednej strony dojde do odpowiedniego budżetu wszystko będzie taniej a za to za co dziś zapłace 10k za 4 miesiące może już tylko 8 k ale z drugiej strony teraz przełoże to na jesień potem na zime a potem znowu na wiosne pośle ale i tak pomoc z waszej (a raczej twojej) strony jest nieoceniona, a sam zobacze ile jest tak naprawde warta po zakupie - no ale musze zacząć myśleć nad modelem już wcześniej by sie nie przejechać potem,
z góry thx:p

a o co chodzi z tą " prezenatacją w domu " czy jakoś tak????
 

Hawkmoon

New member
myśleć już nie zaszkodzi - ja robię dokładnie to samo.... jednak po dotychczasowej lekturze forum zgadzam się w 100 % z przedmówcami... tegoroczne lato będzie gorące i to nie tylko dosłownie, ale i w przenośni, przynajmniej jak chodzi o rynek rtv. Pojawi się sporo nowych modeli a i istnieje szansa, że plazmy full hd zejdą do rozsądnych cen, a nawet jeśli wciąż nie będą odpowiednio niskie (wciąż nie rozumiem dlaczego panas ma u nas być w droższej wersji), to z pewnością korzystnie te nowe modele wpłyną na ceny obecnych wymiataczy full hd, i w ciągu 3-4 miesięcy zrobi się ciekawiej...
Oczywiście masz rację, że tak to czekać można w nieskończoność, ale jeżeli zależy ci akurat na full hd, to warto się do jesieni wstrzymać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to nie będzie takie łatwe , bo zapewne dostaniesz propozycje zakupu super nowości - a te nie będą tanie. I znów będziesz w tym samym miejscu wyboru.
 

mpsk2

New member
a czy musze zakupić super nowość
dwurdzeniowe procesory też są dobre więc po co mi czterordzeniowy
nie musze kupić najnowszego modelu
 

gatar

Active member
Bez reklam
mpsk2 napisał:
będzie taniej a za to za co dziś zapłace 10k za 4 miesiące może już tylko 8 k ale z drugiej strony teraz przełoże to na jesień potem na zime a potem znowu na wiosne pośle ale i tak pomoc z waszej (a raczej twojej) strony jest nieoceniona, a sam zobacze ile jest tak naprawde warta po zakupie - no ale musze zacząć myśleć nad modelem już wcześniej by sie nie przejechać potem,
z góry thx:p

Witaj.
Jak juz inni napisali. Jutrzejsza cena danego modelu będzie niższa, ale pojutrze juz tego modelu może nie być, a nastepca tańszy (i pewnie lepszy) raczej nie będzie. Są pewne granice czekania. Moim zdaniem max pół roku. Równiez dzisiaj wybrany model przez Ciebie za rok może być nieobecny na rynku i prawie cała para poszła w gwizdek. :)
 

greg hiszpan

New member
kiki napisał:
to nie będzie takie łatwe , bo zapewne dostaniesz propozycje zakupu super nowości - a te nie będą tanie. I znów będziesz w tym samym miejscu wyboru.

i w efekcie dalej bez wymarzonego sprzętu.

ja szukałem TV pół roku ale tylko dlatego że chciałem jak najwiecej wiedziec o technologii,
to jest logiczne,że nowości sa drogie ale myśląc w ten sposób nigdy nic nie kupie bo co chwilę mamy NOWOŚĆ, a każda ma wiecej funkcji, i tak w kółko.

pozdrawiam
 

jtd

New member
Bez reklam
Dlatego tez jedynym wyjsciem jest wogole nic nie kupowac i czekac az technologie tv sie zatrzymaja...
 

pandzik

Member
Bez reklam
jtd napisał:
Dlatego tez jedynym wyjsciem jest wogole nic nie kupowac i czekac az technologie tv sie zatrzymaja...

Pamiętaj tylko, że mamy po jednym życiu.
Jedni krótszym inni dłuższym, ale po jednym.
Szkoda sobie odmawiać przyjemności.
 

jtd

New member
Bez reklam
a co bedzie jak znajda lek na dlugowiecznosc ? wtedy nie bedziesz chcial poczekac ?
 
Do góry