Jaki LCD świeci najbardziej "plazmowo"?

radex99

New member
Witam!

Pytanie nietypowe, ale może ktoś ma jakieś obserwacje i coś podpowie. Od niedawna używam plazmy X10 Panasonica i z obrazu (najważniejsze jest dla mnie SD) jestem zadowolony, niestety należę do tej wąskiej grupy osób, u której plazma powoduje zmęczenie wzroku (migotanie, najpierw plazmy, potem i plazmy i oczu) i ból głowy. Z wielkim niesmakiem szukam więc czegoś w LCD, jednak odrzuca mnie "plastikowy", cyfrowy obraz, którego nijak nie mogę zaakceptować. Czy są jakieś LCD-ki (interesuje mnie 37", może być też 32" - mniejszy nie wadzi), które świecą w sposób zbliżony do plazmy i mają b.dobre skalowanie SD?
Cena do 3k zł.
 

digitalus

Banned
witam
sprawdzalem cos takiego w kilku plazmach np w daewoo jest funkcja redukcja szumow , jesli redukcja szumow jest wylaczona to moga bolec oczy, wystarczy wlaczyc i ogladam z odleglosci jednego metra i nie czuje zmeczenia wzroku. w panasonicu mozesz sprobowac wlaczyc 100 hz i wlacz tez p-nr.sprawdz czy bedzie poprawa, p-nr ustaw na maksimum. ogladam telewizje z okolo 1,5 m i jest ok.
 
Ostatnia edycja:

futurree

Member
radex99 napisał:
Witam!

.... Czy są jakieś LCD-ki (interesuje mnie 37", może być też 32" - mniejszy nie wadzi), które świecą w sposób zbliżony do plazmy i mają b.dobre skalowanie SD?
Cena do 3k zł.

WITAM,

W/g moich oczu i spostrzeżeń najbardziej "plazmowo" świecący LCD na dziś dzień w/g mnie jest Toshiba 37ZV635, tylko że budżet 37cali coś koło 4k.

POZDRAWIAM.
 

jgx

New member
Bez reklam
panowie a to samo pytanie tylko odnośnie czegoś z górnej półki w rozmiarze 46,7 a najlepiej 52 - myśle o sonce Z5500 lub philu 9664 czy będzie coś bardziej zbliżonego do obrazu z plazmy (oprócz wad plazmy oczywiście jak szara czerń i biel)
 
Ostatnia edycja:

radex99

New member
digitalus - dzięki za sugestię, 100 Hz mam włączone od początku, p-nr zawsze wyłączone - nie było potrzeby, ale spróbuję poeksperymentować.

Dziękuję za wszelkie uwagi, wczoraj nawet przez przypadek oglądałem Toshibę 46XV635DG oraz 42XV635DG w sklepie tylko wszystkie miały podane SD w trybie na skrawek ekranu (bez rozciągnięcia) - przy okazji czy tam jest tryb AUTO jak w Panasonicu?

Druga rzecz, na brytyjskim forum dzieją się jakieś dantejskie sceny z padającymi Toshibami - dźwięk rwie po HDMI, obudowy mają luz na ramce wokół matrycy..shock.. jak to wygląda z partią sprzedawaną u nas?
 

Ares78

New member
jgx napisał:
panowie a to samo pytanie tylko odnośnie czegoś z górnej półki w rozmiarze 46,7 a najlepiej 52 - myśle o sonce Z5500 lub philu 9664 czy będzie coś bardziej zbliżonego do obrazu z plazmy (oprócz wad plazmy oczywiście jak szara czerń i biel)

Plazmy mają właśnie bardzo dobrą czerń w porównaniu do telewizorów LCD, zwłaszcza na tradycyjnym podświetleniu, jeśli zależy Ci na tym parametrze to warto się rozejrzeć za modelami z local dimmingiem- czyli wygaszaniem miejscowym- w podobnej cenie do 46z5500 masz x4500.
 

webb9r

New member
radex99 napisał:
Druga rzecz, na brytyjskim forum dzieją się jakieś dantejskie sceny z padającymi Toshibami - dźwięk rwie po HDMI, obudowy mają luz na ramce wokół matrycy..shock.. jak to wygląda z partią sprzedawaną u nas?

Chodzi o jakieś konkretne modele czy ogół telewizorów? Sam jestem zainteresowany XV635 i ta informacja mnie trochę zaniepokoiła, chociaż przeglądając tutejsze forum nie rzuciły mi się w oczy jakieś poważniejsze problemy użytkowników z tym modelem.
 

jgx

New member
Bez reklam
Ares78 napisał:
Plazmy mają właśnie bardzo dobrą czerń w porównaniu do telewizorów LCD, zwłaszcza na tradycyjnym podświetleniu, jeśli zależy Ci na tym parametrze to warto się rozejrzeć za modelami z local dimmingiem- czyli wygaszaniem miejscowym- w podobnej cenie do 46z5500 masz x4500.


taaa, przez takie głupie stereotypy kupiłem plazme SMA 50B650 i przez tą super czerń nazajutrz pojechała z powrotem do sklepu - czerń na bardzo ciemnych scenach lub na czarnych planszach W PLAZMIE JEST SZARO CZARNA, ROŻŚWIETLONA przynajmniej na samie i panasie kuro nie widziałem więc się nie wypowiem
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
webb9r napisał:
Chodzi o jakieś konkretne modele czy ogół telewizorów? Sam jestem zainteresowany XV635 i ta informacja mnie trochę zaniepokoiła, chociaż przeglądając tutejsze forum nie rzuciły mi się w oczy jakieś poważniejsze problemy użytkowników z tym modelem.

ogólnie do tej firmy nic nie mam napisze tylko co zauważyłem wczoraj w mm oglądająć Toshiba 46SV685 ona ma z przodu taką jakby szybe która twprzy z ramką całość i tą ramke szybe jak się złapie z brzegu to się odgina i robi się szpara!!!! To wyglądało mi raczej jak pleksa bo przecież szkła bym nie wygioł, dziś zobacze dokładnie bo będe, rozumiem jeszcze jeśli to mozna zdejmować ale jeśli nie to tam za 2 miechy matryca będzie brudna od kurzu i jak to wyczyścić???? Czy ktoś wie o co chodzi?
 

radex99

New member
webb9r napisał:
Chodzi o jakieś konkretne modele czy ogół telewizorów? Sam jestem zainteresowany XV635 i ta informacja mnie trochę zaniepokoiła, chociaż przeglądając tutejsze forum nie rzuciły mi się w oczy jakieś poważniejsze problemy użytkowników z tym modelem.

Chodziło dokładnie o serię XV635.
 

jaskol

New member
Ach ten obraz

jgx napisał:
panowie a to samo pytanie tylko odnośnie czegoś z górnej półki w rozmiarze 46,7 a najlepiej 52 - myśle o sonce Z5500 lub philu 9664 czy będzie coś bardziej zbliżonego do obrazu z plazmy
Moim zdaniem Phil 9664 ma obraz zblizony do plazmy - w pozytywnym znaczeniu.
Szczegolnie jego naturalne kolory, płynnosc obrazu i głebia obrazu, co jest charakterystyczne dla Phila.

Polecam lekture forum
http://www.avforums.com/forums/lcd-...-lcd-2009-series-9604-9664-9704-part-2-a.html
 

jgx

New member
Bez reklam
jaskol napisał:
Moim zdaniem Phil 9664 ma obraz zblizony do plazmy - w pozytywnym znaczeniu.
Szczegolnie jego naturalne kolory, płynnosc obrazu i głebia obrazu, co jest charakterystyczne dla Phila.

Polecam lekture forum
http://www.avforums.com/forums/lcd-...-lcd-2009-series-9604-9664-9704-part-2-a.html

wczoraj byłem w mm prosiłem żeby ustawić tego phila i obok sonke z serii Z no i moim zdaniem na sygnale sd wygrała sonka na philu były większe zakłócenia, obraz osób w drugim planie dużo mniej szczegółowy, na sonce sd niektóre kanały jak tvn24 prawie jak hd naprawde pięknie, kolory co prawda bez efekciarstwa, bardzo naturalne stonowane ale myśle że to dobrze, kolor skóry jak w życiu a nie pomarańczowa papka tak że myśle iż ta sonka ma najbardziej plazmowy obraz a jednocześnie nie posiada wad plazmy, chyba będzie trzeba dozbierać kasy :D :D :D
 
Do góry