Jaki LCD? Proszę o pomoc.

Aleball

Member
Witam!
Wiem, że takich postów jest dużo ale jednak każdy ma trochę inne wymagania i warunki w pokoju.
U mnie jest tak:

odległość od ekranu? 2,5 m
jak słońce świeci w pokoju? Pokój z oknem naprzeciw TV, okna od południowego wschodu więc nasłonecznienie dość duże.
Jak duży jest pokój ? Około 25 m2, jednak to wąski prostokąt 8x3, a TV i oglądający są na krótszym boku.
jaki masz obecnie telewizor? LCD Grundig - 32 cale dość stary
jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy, Przyrodnicze
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem? Popołudnie i wieczór
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? Przy świetle
wolisz obraz ostry czy łagodny ? Łagodny (chyba)
matryca błyszcząca czy matowa? Błyszcząca (jeśli może być w tych warunkach oświetleniowych)
preferowana wielkość telewizora? Hmm 2,5 m od TV - nie wiem jaki powinna być.
preferowana marka ? Nie mam - choć podoba mi się obraz z Sharpa
czego nie lubisz w telewizorach? kiepskiej jakości w sygnale SD?
jakie urządzenia będą podłączone ? Dekoder N-TV, Dekoder Cyfry+, Komputer, Dysk Sieciowy, Internet i sieć domowa, Kino domowe,
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? Około 70 % to TV
, 20 % komputer i filmy z dysku sieciowego, 10 % reszta
(muzyka, foty, może internet)
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? Głównie na wprost, ponieważ z boku odległość do TV zmaleje do 2m
czy ważne jest wifi ? Mam podłączenie kablem do sieci domowej więc niekoniecznie, ale nie zaszkodzi żeby było.
czy będziesz korzystać z widgetów ? Nie wiem nigdy nie korzystałem
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Niekoniecznie, wydaje się to mało wygodne ale nigdy nie korzystałem.
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Możliwe choć niekoniecznie często.
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? Byłoby dobrze gdyby miało.
ma mieć 3D ? Niekoniecznie
ma mieć slot na karty SD ? Tak
ma mieć tuner DVB-S ? Niekoniecznie
jakimi złączami ? Tak abym podłączył wszystkie urządzenia o jakich pisałem wyżej.
jaki masz sygnał ? Jak wyżej
ile programów HD ? Około 20
ma stać czy wisieć ? Wisieć
jaka klasa cenowa ? ok. 5000 zł

TV chciałbym kupić w najbliższym czasie, jednak jeśli są jakieś info, że pojawi się coś atrakcyjnego spełniającego moje wymagania na przełomie roku i warto na to poczekać to poczekam.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
MG
 

Aleball

Member
Dziękuję za szybką odp. Ponieważ wahałem się co do wielkości ekranu dopytam jeszcze dla pewności - powinienem kupić 46 cali, a podany w odp test telewizora 40 calowego umieściłeś dla przykładu funkcji i parametrów modelu 830?
pozdrawiam
mg
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja mam przy takich warunkach 46" i jak będę teraz wymieniał to na większy.
Model 40" jest zdecydowanie za mały. Na początek jak się przesiądziesz z małego to będzie Cię przerażał. Po miesiącu dojdziesz do tego samego wniosku co inni - że jest za mały.
 

facet

Member
Bez reklam
Mam podobne warunki:) I właśnie zbieram do 52LE830:)
Mam pokój 4 x 4 :) Okno z boku, ale przeważnie przyciemnione roletą:)
 
Do góry