Jaki LCD odległosć 4m sygnał cyfra+/kablówka

porter_1983

New member
;-) Witam mam pytanie nie wiem jaki model wybrać odległosc od TV bedzie 4m a sygnał będzie cyfra+ lub kablówka, zastanawiam się czy jest sens inwestować w fullHD już teraz gdy jest narazie zaledwie pare kanałów HD a 2 sprawa wydaje mi się że one i tak nie są nadawane jeszcze w fullHD. Jakie są prognozy rozwkoju z polsce tej technologii powiedzmy w ciagu kolejnych 3lat opłaca się już teraz kupować fullHD ? czy kupic narazie hdready i powiedzmy za 5 lat przesiasc się na full ? Jaki modeł poliecilibyście ;-) myslałem o sharpie ;-) i jeszcze jedno to 100HZ na tych sharpach to trik marketingowy ? czy coś to zeczywiscie coś daje bo przecież LCD nie maja lampy stroboskopowej która by promieniowała z określoną częstotliwościa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
z naszych infromacji wynika że full hd w wymiarze odpowiednim /kilkanaście programów / to jeszcze ponad pięć lat.
Na dziś lepsze skalowanie mają telewizory HD ready do programów SD , a te jeszcze będą nam królować długie lata.
W razie jakichkolwiek wątpliwości - proszę prosić o prezentacje w domu.
Do Twoich warunków proponowałbym albo LCd 100 Hz albo plazmę / z uwagi na sygnał telewizyjny/ - faktycznie 100 Hz daje widoczną różnicę nawet słabym okiem:
plazmy
42 Pioneer 4280Xa
42 Nec
42 Hitachi TP01
lcd
42 Rd2 Sharp
42 G 80 JVC

A nawet w zależności o kasy możesz sięgać po wielkość 46" LCD
lub 50" plazmę / Pioneera, Hitachi, Neca, Panasonica, LG/
 

porter_1983

New member
po ile u pana ten sharp chodzi ? mysle ze 42 to był by maź nie wiem czy nawet nie zbyt duzy moze 37 ? do tego sygnalu ? jutro wkleje mniej wiecej rozmieszczenie pokoju ;-)
 

porter_1983

New member
oto rozstaw pokoju ;-) dla objasnienia odległosć jak widzimy na zdjęciu wynosi od 3M do 4M z konca kanapy, również widać że na sam TV nie ma jakoś bardzo dużo miejsca wacham się między 37" a 42 z tym ze 42 może być odrobinę zaduży. I jeszcze jedno teraz jest tam 21" soniak i tu pytanie o ten np 37" czy sama wielkość matrycy dokładnie mi chodzi o jej wysokość jest niższa? od wysokości ? z tego starego 21"


TV.jpg
 

Darekw1967

New member
porter_1983 napisał:
oto rozstaw pokoju ;-) dla objasnienia odległosć jak widzimy na zdjęciu wynosi od 3M do 4M z konca kanapy, również widać że na sam TV nie ma jakoś bardzo dużo miejsca wacham się między 37" a 42 z tym ze 42 może być odrobinę zaduży. I jeszcze jedno teraz jest tam 21" soniak i tu pytanie o ten np 37" czy sama wielkość matrycy dokładnie mi chodzi o jej wysokość jest niższa? od wysokości ? z tego starego 21"


TV.jpg


Mam TV LCD 37" i dla programow TV z anteny UPC to 4 metry co najmniej a
dla DVD mniej 3.5 m
 

gatar

Active member
Bez reklam
porter_1983 napisał:
I jeszcze jedno teraz jest tam 21" soniak i tu pytanie o ten np 37" czy sama wielkość matrycy dokładnie mi chodzi o jej wysokość jest niższa? od wysokości ? z tego starego 21"
Witam.
Znasz twierdzenie Pitagorasa i proporcje obrazu wybranego tv ?
Możesz obliczyć sam. Jeśli nie to zassij z netu instrukcje jakiegośc 37", przeczytaj ipoównaj z tym co masz.
 
Do góry