Jaki LCD najlepszy do SD (37-42)

Status
Zamknięty.

HXN

New member
Najlepiej w granicach 2tys-3tys (koniecznie HD ready lub full hd bo w tym celu będę wykorzystywać go chociaż jak pewnie u wszystkich przez 90% czasu będzie telewizja SD)

do oglądania z odległości 2,3 - 3 metrów, światło słoneczne z lewej strony (bardzo duże okno)

To na czym mi zależy to:

- jakość dla SD ze zwykłej analogowej kablówki (odszumianie, duży gradient kolorów i szarości, gdzie ma być czarne to czarne ale gdzie jest tylko ciemne to nie ma być czarne, wyostrzanie, dcdi czy inne cuda)

- idealnie dopasowywać się do obrazu bez zniekształceń wykrywać, kiedy jest panorama, kiedy 4:3, aby mi nie skakał i nie gubił się np. na reklamach

- musi mieć jak najlepszą czerń

- musi mieć tryby normalizacji dźwięku, wycinania za głośnych dźwięków, szczególnie zależy mi aby na pasmach reklamowych się ściszał

- zależy mi na energooszczędności także w trybie czuwania (najlepieć coś w granicach odpowiednio 150W i 1W)

- musi mieć telegazete z buforem (bez czekania)

- widziałbym też jakiś system w tylu pixelplus czy 120hz aby tworzył klatki pośrednie dodając płynności obrazowi i jednocześnie miał bardzo dobre algorymty usuwania przeplotu tak aby w statycznych scenach widać było pełnie szczegółów (wiem, że to tylko SD, ale z nim też można dużo zrobić - gdy np. w swoim tunerze wyłącze usuwanie przeplotu statyczne sceny są rewelacyjne, dynamiczne to widze linie, jednak tryb usuwania przeplotu sprawia, że obraz jest niemal połowe gorszy [mniej detali i rozmyty jak na tv CRT])



Pod uwagę biore wariant: kupić jakikolwiek tani LCD z dobra matryca jak Samsung w EasyTOuch, a podłączyć do niego dobry tuner SD i teraz pytanie
czy możecie polecić jakiś dobry tuner SD?
Mam taki z allegro MediaTecha za 150zł, niestety trochę mu brakuje, obraz jest niezły, algorytmy ma takie, że naprawdę dużo nie brakuje mu do Dcdi Faroudja (przynajmniej z tych 2-3 metrów, porównywałem na tym samym sygnale i LCD)
Co w nim brakuje to niestety normalizacji audio, dobrego przełączania 4:3 / 16:9, kolory ogólnie ma okej, ale stosunkowo słabe odszumanie po włącząniu na high zawsze znika i przełącza się na low niestety, do tego wyświetla obraz SD w dziwnej roździelczości 1650x1080.



Za wszelkie rady będę wdzięczny. W tym miejscu umieszczam nie przypadkowo, gdyż większośc TV full HD jest i tak dobra dla Full HD, ale z SD jest różnie, poza tym mam jeszcze poniższą sprawę.


Proszę o linki do miejsc w necie czy działów tutaj (jestem nowy) gdzie znajde filmiki dema, krótkie sample czy dłuższe aby móc odpalić na komputerze podłączonym do LCD i je przetestować, mogą być w formacie ts, evo, mkv czy innych, koniecznie w pełnej hd i posiadającą zabójczą ilość szczegółów - gdzie tego rodzaju demka znajde?
Mam jakieś fragmenty filmów ale to jest bieda, bez porównanie do tego co puszczają w sklepach z TV fullhd - mam wrażenie, że największy wpływ na to, który tv najlepiej świeci ma właśnie rodzaj, jakośc demo puszczonego na nim.
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Sprzęt Wszystko związane z HDTV oprócz wszelkiego rodzaju wyświetlaczy. Za umieszczanie wątków o LCD, plasmach itp, z miejsca będą bany! Odpowiednie działy znajdują się w kat. VIDEO!
 
Status
Zamknięty.
Do góry