Jaki lcd max.32 cale nie za drogi ok.2000pln

grifith500

New member
Witam,potrzebuje lcd na ściane w sypialni,nie jest ona za duża więc myśle raczej o 26calach (obraz będzie oglądany z ok.2,5m).Ponieważ będzie on podłączony do dekodera bezprzewodowo z innego pokoju więc cudów na nim nie uzyskam ale lepiej wybrać coś lepszego niż gorszego.Co polecacie?
 

wqreq

New member
kożystając z okazji jaki tvek

32-37 cali
do 2800-2900zł

nalepiej full hd

chodzi mi o też o gry mam mam konsole xbox 360
 

Carbon_

New member
Bez reklam
mateo2121 napisał:
Lepiej troche dołozyc i kupic cos z Panasonic tx-32lx700 badź jeszcze lepszy Sharp 32RD2E :)
Heh, zastanawia mnie jedno. W każdym swoim poście zachwalasz markę Sharp oraz Toshiba i jednocześnie odradzasz ludziom markę Panasonic bądź Sony. Nie zwracasz jednak uwagi na jedno - liczą się poszczególne modele, a nie ogólnie dana marka.

Co do tej wypowiedzi. Pewnie nie znam się tak dobrze jak Ty na LCD, więc czy mógłbyś mi napisać w czym RD2E jest lepszy od LX700? Bo czytałem test obu TV na tym forum, a także na kilku innych zagranicznych i wynika z nich zupełnie coś innego. Np:
RD2E vs LX700 I
RD2E vs LX700 II
Panasonic LX700 otrzymał też w tym roku wśród użytkowników tego forum Złoty Pixel, oraz nagrodę prestiżowego What Hi-Fi (4-ty akapit).

Każdy z LCD ma swoje wady i zalety, więc nie wywyższam jednego nad drugim. Zwracam jednak uwagę na Twój brak obiektywizmu (żeby nie napisać fanbojstwo).

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mateo2121

New member
Bez reklam
To nie jest brak obiektywizmu:) Studiuje sobie elektronike, mój ojciec jest inżynierem w LG&Philips i cos tam o TV wiem.... a tutaj jak widzisz poleciłem koledze Panasa....wiem ze nie każdy model danej marki nie jest super bo to niemozliwe...ale ogólnie rzecz biorąć Panasy są "troche" w tyle za Sharpem czy Toshibą:) ale ten model mu polecam....
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Sorry, ale jak czyta się Twoje wypowiedzi w różnych wątkach, typu :
mateo2121 napisał:
Panasy to scierwo...taka prawda.
to ma się wrażenie, że jednak nic nie wiesz o TV. Nie obraź sie, no ale tak to wygląda i niepotrzebnie wprowadzasz ludzi w błąd.

Wiem, że poleciłeś LX700, ale nieomieszkałeś również zaznaczyć swoim zwyczajem wyższość Sharpa. Więc zapytałem Cię, jako zwykły szary człowiek, który nie studiował elektroniki (tylko mechanikę), oraz nie ma ojca inżyniera w LG&Philips dlaczego wymieniony przez Ciebie Sharp RD2E jest lepszy od Panasonika LX700? Nie potrafiłeś odpowiedzieć..

Ok, koniec offtopa :)
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Ja nie powiedzialem ze nei wiem czemu jest lepszy....
Np ma 100Hz co bardzo widocznie poprawia jakoś obrazu i zmniejsza smużenie, poza tym w scenach dynamicznych ma czas reakcji martyc 4ms....
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Panasonic LX700 również ma 100Hz, które działa rewelacyjnie. Model ten jest znany ze swojej płynności i braku smużenia. Tutaj Panasonik nie odstaje od Sharpa. W SD RD2E ma trochę większą płynność, ale np. ustępuje JVC P80. Co do 4ms to jest to tylko marketingowy bełkot i nikt znający się na rzeczy nie podaje tego "waloru" jako jakikolwiek argument :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
grifith500 i wqreq

Żeby przedstawić alternatywę podaj :
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
 

grifith500

New member
kiki napisał:
grifith500 i wqreq

Żeby przedstawić alternatywę podaj :
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
Odpowiadam na pytania:
pokój ok.2,5mx4m
sygnal z dekodera polsatu podłaczany bezprzewodowo z innego pokoju a jak nia wypali tu UPC
odległość od ekranu to 1,8m
na razie praktycznie nie planuje nic podłączać,może tylko komputer
cena ok. 2000 pln
najwięcej ogladany będzie wieczorem
słońce mam tylko do południa a wtedy raczej nie będzie używany
1-2 osoby
ulubiony program to sportowe,discovery,tvn turbo
główny telewizor to philips crt 29 cali-mam małe dziecko więc szkoda mi wymieniać na plasme,czekam aż się zepsuje
lcd ma wisieć
Myśle że odpowiedziałem wyczerpująco.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to nie podpowiem Ci . Bo nie znam LCd kóre przy takich warunkach i cenie zagra dobrze. Takie rzeczy tylko w Erze :D
Jedynie sprawdziłbym 32 Hitachi V 01.
 
Do góry