Jaki LCD lub LED w w zakresie...

Rodman1

New member
Siema Panowie,już praktycznie byłem zdecydowany na plazmę i plazmy używałem wczesniej ,ale od momentu kiedy rozwalila sie moja,pożyczylem sobie od kumpla jakiegos LCD 37 ( żadna nowośc) tak na czas wybrania czegos nowego dla siebie i niewiem dlaczego ale zacząłem rozważać LCD.

Napewno plusem LCD jeśli chodzi o moje mieszkanie to jest to że nie muszę zasłaniać rolet żeby ogladac tv,w lcd bez problemu,bez zasłaniania.

Co byście zasugerowali to chętnie porozważam,główne kryteria to oczywiscie full HD, min 50" (oglądam z ponad 5m),kwota max 8 tys.

Tak dla porówniania moje typy w plazmach to Panasonic 50V10E i Samsung 50B850 ( ewentualnie tańsza opcja Panas G10/G15 lub Samsung B650)

pozdrawiam serdecznie i z góry serdeczne dzięki za podpowiedzi.


Rodman1
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nowe modele led mają wyłącznie błyszczącą matrycę.
Matryca matowa to Sharp 52HD1.
Tak czy tak - czeka Cię prezentacja :D
 

Rodman1

New member
kiki napisał:
nowe modele led mają wyłącznie błyszczącą matrycę.
Matryca matowa to Sharp 52HD1.
Tak czy tak - czeka Cię prezentacja :D

:D

No dobrze ale ogólnie do słonecznego mieszkania żeby można było oglądać tv bez zasłaniania rolet to tylko LCD lub LED, prawda ? A ten Sharp to jest na led'ach ?

A ze zwykłych LCD co byś proponował ?

Samsung LE 55 B650, co myślisz ? ( jaka jest różnica między 650,651,652,653 ? i czym się różnią od 750 ? bo nie za bardzo mogę znaleźć różnicę. )
 

toms83qwe19

New member
Rodman1 napisał:
:D

No dobrze ale ogólnie do słonecznego mieszkania żeby można było oglądać tv bez zasłaniania rolet to tylko LCD lub LED, prawda ? A ten Sharp to jest na led'ach ?

LED to jest rodzaj podświetlenia w Tv LCD, a nie jakaś cudowna nowa technologia. Nie ważne czy CCFL ( świetlówki ) czy LED podświetlają tv, tylko czy matryca ma warstwę odblaskową, czy szkło. Przy szkle będzie odbijać dosyć mocno, zalecane oglądanie przy zgaszonych światłach. Do jasnych pomieszczeń odpuściłbym nawet półmat, bo też będą kłopoty. Dużo światła w pokoju = tylko LCD z matową powłoką.
 

Rodman1

New member
toms83qwe19 napisał:
LED to jest rodzaj podświetlenia w Tv LCD, a nie jakaś cudowna nowa technologia. Nie ważne czy CCFL ( świetlówki ) czy LED podświetlają tv, tylko czy matryca ma warstwę odblaskową, czy szkło. Przy szkle będzie odbijać dosyć mocno, zalecane oglądanie przy zgaszonych światłach. Do jasnych pomieszczeń odpuściłbym nawet półmat, bo też będą kłopoty. Dużo światła w pokoju = tylko LCD z matową powłoką.


W taki razie jakie są LCD z matową matrycą, Kiki wspominał Sharpa.jest jeszcze jakiś ??

Rodman1
 

Rodman1

New member
toms83qwe19 napisał:
LED to jest rodzaj podświetlenia w Tv LCD, a nie jakaś cudowna nowa technologia. Nie ważne czy CCFL ( świetlówki ) czy LED podświetlają tv, tylko czy matryca ma warstwę odblaskową, czy szkło. Przy szkle będzie odbijać dosyć mocno, zalecane oglądanie przy zgaszonych światłach. Do jasnych pomieszczeń odpuściłbym nawet półmat, bo też będą kłopoty. Dużo światła w pokoju = tylko LCD z matową powłoką.


Pytanie do Ciebie i do Kikiego czy moglibyście polecić jakieś LCD,z przekątną matrycy nie mniejszą niż 50" (oglądam z ponad 5.5 mb), w cenie do około 8 tys ,full hd.

z góry serdeczne dzięki

Rodman1
 

Horhe Ortega

New member
Rodman1 Ja radziłbym Ci samemu skonfrontować (np. w MM) typy matryc z uwzględnieniem +/- obu rozwiązań.Mi osobiście nie przeszkadza że TV czy monitor odbija jak lustro , zwłaszcza gdy jest wyłączony(przewrażliwiony jestem natomiast na punkcie niedostatku czerni).
 

Rodman1

New member
Horhe Ortega napisał:
Rodman1 Ja radziłbym Ci samemu skonfrontować (np. w MM) typy matryc z uwzględnieniem +/- obu rozwiązań.Mi osobiście nie przeszkadza że TV czy monitor odbija jak lustro , zwłaszcza gdy jest wyłączony(przewrażliwiony jestem natomiast na punkcie niedostatku czerni).


Mi w gruncie rzeczy też to nigdy nie przeszkadzało,takie były plazmy dwie poprzednie że miały błyszczące matryce ,ale teraz po lekturze forum ,tak zacząłem się zastanawiać nad matową batrycą i niewiem ,ale chyba sobie odpuszczę i wezmę zwykłą.

Już jestem praktycznie zdecydowany an tv i na 99% będzie to Samsung,modele które rozpatruje to :

PS 50 B850
PS 58 B850 , te 2 plazmy oprócz wielkości matrycy,niczym się nie różnią ?
LE 52 B750
LE 55 B653 , jaka jest róznica między tymi 2 LCD, bo nie mogę wyczaić ? i czym się różnią modele z serii 650-653, bo też niewiem.
UE 55 7020
UE 55 7000 , czym się różnią te 2 LED,na stronie samsunga niema.


z góry serdeczne dzięki za pomoc.


Rodman1
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
weźmiesz krawędziowe 55" to zobaczysz :(
W cenie zbliżonej miałeś :
Sharpa 52 HD1
Sharpa 52LE 700
Panasonic 50V 10
Pioneer 5090
Samsung 50B850
 

Horhe Ortega

New member
kiki jak serwis ustosunkowuje się do tych "prześwitów" edgeLED?Jak kupi się taki bez sprawdzenia to albo w porę oddać(ew.wymienić)?W modelach z trad. podśw. też bywają różne matryce.Widać to nawet w MM patrząc pod lekkim kątem-niebieskawe rozjaśnienie na przeciwległym boku ekranu.Na jednym jest-na drugim obok nie.
 
Do góry