Jaki LCD LED wybrać?

don111

Banned
Nie będę rozwijał tematu bo już wcześniej pisałem o tym sporo :) i są test i opinnie użytkowników pt: Gdzie podziała się super czerń w plazmie po roku, dwóch? A jak chcesz zmieniać to teraz :) bo za rok nikt nie będzie już produkował plazm.

u mnie po 3 latach była dalej tak sama i się o to nie obawiam, podobnie jak o demonizowane inne wady (pobór prądu, hałas, rzekome wypalenia), znam to z własnej praktyki a nie z teorii jaką tu przytaczasz :)
a na razie plazmy są produkowane dalej, więc nie muszę się śpieszyć :)
 

digitalus

Banned
Wybaczcie post pod postem, ale chcę podbić temat i możliwie szybko uzyskać odpowiedź, cobym dzisiaj zamówił TV.

Na stronie sklepu piszą, że do 42S30 nie można podłączy PCta. Prawda to czy głupoty piszą? Chodzi mi o podłączenie przed HDMI i wyświtlanie tego samego obrazu, co na ekranie kompa.
Panasonic s30 nie ma wejscia D-SUB czyli monitorowego ale mozna podlaczyc przez hdmi np w gdy bedziesz chcial ogladac filmy z komputera lub mozesz podlaczyc przenosny dysk twardy,pendrive do wejscia usb w telewizorze
kliknij tez tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/67530-panasonic-seria-s30-tx-p42s30-19.html#post695104
 
Ostatnia edycja:

Winston_wolf

New member
Telewizor kupiony, można myśleć o jego peryferiach. Myślałem o dysku zewnętrzym jako bazie filmów, a szukając takowego natknąłem się na to:

MEMUP MEDIADISC LX 500 GB HDTV USB DIVX (1890664000) - Aukcje internetowe Allegro

Pytanie - czy jest sens kupować twardziela z odtwarzaczem, czy lepiej obsługiwać go z poziomu telewizora (jeśli jest obsługiwany)?

Sprawa druga. Czy można połączyć tego Panasonica z laptopem przez sięc LAN na kalbu?
 

aqua39

New member
Po HDMI podłączysz sobie PC jeśli masz wyjście HDMI w komputerze. Chodzi o to, że w TV nie ma wejścia D-SUB lub DVI a one są właśnie opisywane w instrukcji jako wejścia do podłączenia PC.
 

aqua39

New member
Po HDMI podłączysz sobie PC jeśli masz wyjście HDMI w komputerze. Chodzi o to, że w TV nie ma wejścia D-SUB lub DVI a one są właśnie opisywane w instrukcji jako wejścia do podłączenia PC.
Po LAN nie można podłączyc tego TV z lapkiem z bardzo prostej i prozaicznej przyczyny. Ten TV nie ma karty sieciowej a zatem nie ma gdzie kabla sieciowego LAN wcisnać.
 

Winston_wolf

New member
No to duży klops - trzeba będzie biegać z komputerem pod TV, co pewnie zakończy się wymianą baterii za 300zł. :)

Dzięki za info Panowie.

I ponawiam pytanie:

Telewizor kupiony, można myśleć o jego peryferiach. Myślałem o dysku zewnętrzym jako bazie filmów, a szukając takowego natknąłem się na to:

MEMUP MEDIADISC LX 500 GB HDTV USB DIVX (1890664000) - Aukcje internetowe Allegro

Pytanie - czy jest sens kupować twardziela z odtwarzaczem, czy lepiej obsługiwać go z poziomu telewizora (jeśli jest obsługiwany)?



Edyta:
W wątku o tym TV jest informacja, że poprawnie współpracuje z twardzielami.

Na skąpcu jest podane, że ma wejście LAN. A jeśli nie ma, to jak go podłączyć do neta?
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
No to duży klops - trzeba będzie biegać z komputerem pod TV, co pewnie zakończy się wymianą baterii za 300zł. :)

Dzięki za info Panowie.

I ponawiam pytanie:

Telewizor kupiony, można myśleć o jego peryferiach. Myślałem o dysku zewnętrzym jako bazie filmów, a szukając takowego natknąłem się na to:

MEMUP MEDIADISC LX 500 GB HDTV USB DIVX (1890664000) - Aukcje internetowe Allegro

Pytanie - czy jest sens kupować twardziela z odtwarzaczem, czy lepiej obsługiwać go z poziomu telewizora (jeśli jest obsługiwany)?

W sumie to ten wynalazek nie wiele więcej potrafi co tv :) także można go sobie darować i kupić normalny dysk. A z dysków mogę polecić coś z firmy Transcenda np: DYSK ZEW. TRANSCEND 500 GB USB 500GB KURIER 24H (1887688877) - Aukcje internetowe Allegro
 

Winston_wolf

New member
No, telewizor już w domku. Dobrze, że wziąłem 42' i ani cala więcej, bo już ten wszedł na wcisk do auta. ;P

Odnośnie obrazu jeszcze się nie wypowiem, muszę zobaczyc jakiś film, bo na razie tylko Kapitana Bombe widziałem. :) Co budzi moje wielkie obawy - internet. Fajnie, że jest to całe Viera Connect, gorzej, że to gówno - z interesujących mnie rzeczy znalazłem tylko wspomnianą wyżej kreskówke. Szukałem House'a i niestety (nie potrafie szukać?). Jest szansa, że Panasonic jakąś aktualizacją wprowadzi otwartą przeglądarkę do tego TV? Albo czy można jakoś sesnownie sobie taką sprawić (wiem, że po podłączeniu PS3 bym ją miał, ale kupować konsole za 1kk zł dla przeglądarki trochę głupio)?

Pozdrawiam
 

Winston_wolf

New member
Dobra, temat do zamknięcia. Wnioski końcowe są takie: Panas P42S30E wyświetla niezły obraz, ale dupy nie urywa - większy zachwyt wzbudził u mnie LCD kuzyna sprzed 2 lat (ale to bardzo subiektywne i kiepskie porównanie). Jeśli chodzi o Viera Connect to śmie... nie, to żal na sali. Z Ipli zgodnie z moimi preferencjami z braku laku można oglądać serial Falę Zbrodni. Na Iplexie znajdzie się pewnie z pięć filmów wartch uwagi. Po wstępnym rozeznaniu na tym się kończy cała usługa (są tam jeszcze jakieś gierki czy radia, w moim odczuciu - bezużyteczne). Złącza USB są dwa koło siebie, więc można śmiało używać zewnętrznych twardych dysków zasilanych z USB. Jeśli chodzi o odtwarzanie, to jeszcze go nierozgryzłem do końca, ale czasem jest film bez dźwięku (mp4 chyba), czasem trzeba konwertować napisy - czyli często trzeba się pobawić przed oglądaniem.

Słowem podsumowania - jak ktoś chce tani telewizor do oglądania telwizji to OK. Jak ktoś chce korzystać z zasobów internetu to stanowczo odradzam.

Dziekuje wszystkim za partycypację w wątku i pozdrawiam. :)
 

don111

Banned
Dobra, temat do zamknięcia. Wnioski końcowe są takie: Panas P42S30E wyświetla niezły obraz, ale dupy nie urywa - większy zachwyt wzbudził u mnie LCD kuzyna sprzed 2 lat (ale to bardzo subiektywne i kiepskie porównanie).
plazma nie wywołuje efektu WOW na pierwszy rzut oka tak jak LCD, patrząc na statyczne ujęcia... z czasem docenisz że obraz a w szczególności kolory i ruch jest naturalniejszy i nie męczy oka po dłuższym czasie, zwłaszcza w zaciemnieniu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla mnie ważniejsza jest jakość obrazu niż brak filmu w Ipli.
W klasie cenowej to bardzo dobry telewizor. Ważniejsze jest w jakich warunkach ma grać i jakie mamy preferencje. I to najlepiej uzgadniać przed zakupem.
 

Winston_wolf

New member
Moja opinia jest mocno subiektywna (w sumie jak to opinia) i starałem się to kilka razy zaznaczyć. Warto tu jeszcze zaznaczyć, że jestem totalnym noobem jeśli chodzi o telewizory, a z racji że ponieważ nie mam jeszcze telewizji, to opieram się na twardzielu z filmami i właśnie Viera Connect.

Telewizor jest dobrze dobrany pod moje potrzeby, po to był założony ten wątek (jedynym błedem było moje własne założenie, że wystarczy mi VC zamist pełnej przeglądarki). ;)
 
Do góry