Jaki LCD-LED do 5000 zł dla rodziny

mark23pz

New member
Będzie to mój pierwszy LCD, dotychczas wystarczał mi zwykły stary CRT do sporadycznego oglądania, no ale cóż jest rodzinka, to czas wymienić TV. Zaznaczam, że nie za bardzo się znam na nowinkach TV, zamieszczam post by podczas kupowania TV, sprzedawcy jak najmniej zrobili mnie w bambuko. 8)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 10m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1,5-2 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? dwie, trzy
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? raczej na wprost + ewentualne małe kąty, rodzina 3 osobowa
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okno wychodzi na wschód więc świeci głównie do południa
7.Jaki masz obecnie telewizor ? stary CRT Philips ok 25"
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? zależałoby mi by miał w zestawie okulary 3D oraz dobrą funkcję 2D do 3D
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Sygnał z kablówki SD i HD (przewaga SD)
10.Jakie urządzenia ? dekoder kablówki, a w przyszłości odtwarzacz BluRay
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? trudno określić, zazwyczaj kilka godzin pod wieczór
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie wiem. To będzie mój pierwszy LCD
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? programy informacyjne i przyrodnicze (głownie animal planet, national geographic w jakości HD) i filmy z przewagą SD
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie, funkcje internetowe mnie nie interesują
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16.Preferencje co do marki ? Jestem otwarty na wszystkie marki
17.Preferencje co do wielkości ? 40 42" , NIE interesują mnie większe
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? może to głupie, ale to, że są tak cienkie, nie mam za bardzo miejsca na zestaw kina domowego, więc zależy mi by dźwięk był w miarę dobrej jakości, a jak patrzę na te cienkie ramki to zastanawia mnie jak mogą sprawować się tak małe głośniki
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? raczej wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? max 5000 zł, ani złotówki więcej 8)
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Tak powinien mieć 3D, chce się tym pobawić, jakie, powiem szczerze że nie wiem, czytałem, że aktywne to lepszy obraz ale oczy się męczą, więc sam nie wiem

Przede wszystkim zależy mi na płynności ruchu, dobrym skalowaniu SD i by dźwięk był w miarę dobry (nie jestem żadnym audiofilem więc bez przesady). Nie jestem również fanem mega czerni więc jakby czerń była lekko nieczarna to nic złego się nie stanie lub jakiś tam kolor wchodził lekko w inny 8). Mam nadzieję, że za kwotę 5000 zł kupię w miarę porządny odbiornik by posłużył mi kilka ładnych lat, aha nie jestem zainteresowany technologią plazmową wiec jeśli można to proszę o modele LCD-LED.

Proszę o pomoc, jakbym o czymś zapomniał lub podał za mało informacji to piszcie.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Z tego co podałeś, według mnie najlepiej sprawdzi się model
Sony 40HX850.
Pierwsza sprawa -czyli dzwięk. TV ma podstawę z dodatkowymi głośnikami, co daje łącznie 2x 10W + 30W. Posiada 3D aktywne, niestety bez dodatkowych okularów w zestawie. Dużo funkcji internetowych, strefowe wygaszanie led, gorilla glass przed matrycą poprawiające kontrast.
Ogólnie jest to jeden z najlepszych TV na rynku, cena dobiega prawie do tych 5tyś które chcesz wydać, ale w tym rozmiarze trudno będzie znaleźć coś, co przekroczy 5tyś :p

Jednak przy tych wymaganiach które tu podałeś według mnie nie musisz wydawać tych 5tyś - w okolicach 3-3.5 też się zmieścisz ze świetnym telewizorem.

Postaram Ci się przedstawić kilka fajnych modeli

Panasonic 42ET50 - jeden z wyższych modeli Panasonica w technologii LED. Ma bardzo dobrą paletę barw, wysoki kontrast, dobrą jakość dzwięku. Obraz oczywiście będzie bardzo płynny (3głośniki). Ze skalowaniem radzi sobie poprawnie. 3D aktywne, bez okularów w zestawie

Toshiba 42VL963 - bardzo ciekawy model Toshiby, gdzie płaci się głównie za jakość obrazu, a nie za dodatkowe bajery. Masz tutaj świetną paletę barw, nawet trochę lepszą niż w Panasonicu, równie wysoki kontrast. Z dźwiękiem będzie trochę gorzej - bo tylko 2 x 10W głośniki. Telewizor ma 3D w technologii pasywnej (4x okulary w zestawie) oraz bardzo małą ramkę, ukrytą pod matrycą.

Sharp LE830 - pierwszy model Sharpa z "Quatronem", czyli czwartym sub-pikselem. Poprawia to minimalnie jakość koloru żółtego, oraz zużycie energii w jasnych scenach. Oprócz tego telewizor posiada matową matrycę, więc dobrze radzi sobie ze światłem. Telewizor w technologii 3D aktywnej, bez okularów w zestawie.
 

mark23pz

New member
Jeśli chodzi o model HX850 to byłby to dla mnie świetny TV, gdyby nie był pochylony na stałe pod kątem 6 stopni (należę do tej grupy, którym się to nie podoba :cool:), więc odpada.

Jeśli chodzi o dźwięk to miałem na myśli by nie był zły, nie jest to dla mnie najważniejszy warunek, oczywiście priorytet to jakość wyświetlanego obrazu i skalowanie SD.

Jeśli chodzi o ilość gotówki jaką chcę wydać to zależałoby mi na odbiorniku, który by był najlepiej z 2012 roku, wiadomo kupując TV chciałoby się by był jak najnowszy, miał nowinki by choćby tylko na początku się nimi pobawić :cool:, wiadomo TV szybko się starzeją, dlatego podałem taką kwotę by nie ograniczać się w modelach. Najważniejsze jest dla mnie to by za 3 lata byłem z niego zadowolony i nie byłem zmuszony kolejny raz wydawać pieniędzy, dlatego teraz wolę wydać więcej i mieć teoretyczny spokój, choć zdaję sobie z tego sprawę, że z tym bywa różnie.

Jeśli chodzi o pozostałe modele, które podaliście w postach to zapoznam się z nimi, poczytam recenzje i podejmę decyzję.

Gdyby jeszcze przypomniały się wam jakieś fajne TV to czekam na propozycje, dzięki za odpowiedzi.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Przy sonym wystarczy przekręcić śrubki i możesz ustawić także pod kątem prostym. Nie wiem skąd się na tym forum wzięła opinia - w tym roku we wszystkich modelach sonego możemy mieć kąt prosty, bez względu czy jest to ex550 z "nóżkami" czy hx850 z monolithic design :)

Według mnie Philips niezbyt pasuje do podanych wymagań - co do jakości głosu pozostawił bym tam sporo zastrzeżeń. A z obrazem też nie jestem zwolennikiem ich kolorów - bliżej im do LG niż do Japończyków.
 

mark23pz

New member
Bardzo cenna uwaga tego nie wiedziałem, jesteś na 100% pewien, że można go ustawić pod kątem prostym? Może jakieś namiary jak to wygląda i jakie śruby trzeba odkręcić. Ja byłem przekonany, że TV się wsuwa do monolitycznej podstawy i tyle, nie ma żadnej regulacji.

Kolejna ciekawa uwaga co do marki Philips, ja byłem przekonany, że obraz w tych modelach jest najlepszy (różne nagrody, wyróżnienia), a tu się okazuje, że nie jest to pewne.

Powiem, że byłem już praktycznie pewien co do marki Philips, ale tym postem dałeś mi dużo do myślenia, możesz coś jeszcze o tym napisać, aha i nie zapominaj o tej podstawie monolitycznej o co w tym chodzi, czy TV można regulować?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi Ci o tę podstawę, kiedy TV w nią "wchodził" to była cała zeszłoroczna seria - NX720, HX820 i HX920.

Poniżej zeszłoroczna :
Sony-Monolithic-Design-TV-1.jpg


A tutaj tegoroczna :
sonyhx850-2l.jpg


Poradników mi się szukać w internecie nie chce, ale z tyłu podczas skręcenia masz po prostu osobne miejsca dla śrub przy 6' jak i przy kącie prostym. Ew. zdjęcia porobię w pracy tego :)

Co zaś Philipsa się tyczy - mi się podobają kolory serii 5507 - są tam dość naturalne i stonowane, pomimo matrycy :) Jeśli chodzi o pasywnego Philipsa serii 6 i 4307 - niestety nie mogę tego szczerze polecić. Jeśli koniecznie pasywne - to masz wybór jeszcze przy Panasonicu ET5.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony nie ma w ofercie pionowej podstawki.
Wolę zawierzyć Specjalistom z EISa i testom które są na forum.
Model 6007 gra bardzo dobrze, wiem bo jestem w trakcie testu tego modelu.
 

mark23pz

New member
Jak interpretować dwa powyższe posty, czy telewizor można ustawić pod kątem prostym czy nie, bo przyznam, że już nie wiem.

Jeśli można i nie sprawiło by Ci to jakiś problemów Karpaj to w wolnej chwili zrób ze dwa zdjęcia jak TV jest pod kątem prostym.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nie istnieje taki model. Ale ok, w poniedziałek zrobię co trzeba i najwyżej jakieś zdjęcia tutaj dodam :) Bo jakoś wierzyć mi się nie chce, żeby merch z sonego nie wiedział by :)
 

mark23pz

New member
No to czekamy na w miarę możliwości kilka zdjęć ukazujących TV pod kątem 90 stopni.

Aha tak na wszelki wypadek, chodzi o model HX850.

Na oficjalnej stronie Sony, w danych technicznych modelu HX850 jest napisane:
pozycje przechyłu: ok 6 stopni, stałe.
Wydaje mi się jednak, że to rozwija wszelkie wątpliwości, choć kto wie.
 
Do góry